Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Ivan Trojan. Musím tohoto skvělého herce nějak představovat? Dobře, držitel sedmi Českých lvů. To si myslím, že mluví za vše. Dnes se ale podíváme na jeho sportovní kariéru a lásku ke sportu.

Je dobře v jeho případě mluvit o sportovní kariéře? Vlastně je. Ivan Trojan totiž hrál druhou fotbalovou a první basketbalovou ligu. Co by za to jiní dali.

Druhou fotbalovou ligu? Ano, to není vtip. Uděláme si spolu malou cestu zpátky do minulosti.

Fanoušek číslo 001

Je červen, rok 2009. Do Ďolíčku na poslední match druhé ligy přijíždí Ústí nad Labem. Bohemians již měli jistý postup tři kola před koncem druhé ligy. Byl čas představit novou posilu. Posilu z Unionu Strašnice. Tou posilou nebyl nikdo jiný než Ivan Trojan.

Běží 85. minuta, tehdejší trenér Pavel Hoftych ukazuje na novou posilu. Jde se na to. Ze hřiště odchází tenkrát devatenáctiletý Jan Morávek, který po sezoně přestoupí do německého Schalke 04.

„Trojan, gól!“ ozývá se Ďolíčkem. Přání fanoušků bylo jasné. Ivan Trojan se držel obstojně, když už se konečně ke střele dostával, rozhodčí zápas ukončil.

„Vůbec to nechápu. Rozhodčí ukázal naprostou necitlivost. Nevím, proč písknul, když jsem se zrovna chystal ke střele,“ tenkrát pronesl.

Ivan Trojan ale nehrál zápas jen pro návštěvnost nebo vlastní potěšení. Cílem bylo spojit příjemné s užitečným. Každá minuta herce na hřišti znamenala pět tisíc korun lidem nemocným cystickou fibrózou.

Slavný herec nakonec prohru odvrátit nedokázal. Bohemians prohráli 0:1. Ale co, pohár pro vítěze druhé ligy, mohl držet v rukou.

Basketbal a Opava je srdcovka

Opava - Písek. Nějaký nudný zápas? Nene. Tentokrát to není druhá fotbalová liga ale rovnou první basketbalová. Opava jako úřadující šampion a Písek jako nováček první ligy. Je vyprodáno a po palubovce se pohybuje nejstarší hráč ligy, Ivan Trojan. Žlutý dres, a na zádech číslo 60. Ta šedesátka na něm není náhodou.

Tentokrát to byl ale zápas vítězný. Opava zvítězila 105:94. A Ivan Trojan? 4 body. A to odehrál jen minutu a půl.

„Pocity jsou neuvěřitelné. Dopadlo to tak, jak jsme si asi představovali. Barák byl narvaný, Opava vyhrála, já jsem si pár minut zahrál. Dal jsem i nějaké šestky,“ radoval se.