Mrázová je první českou střelkyní gólu v nové zámořské lize hokejistek

foto Ottawa - Montreal, utkání zámořské soutěže hokejistek PWHL, 2. ledna 2024. Zleva Tereza Vanišová z Montrealu a Kateřina Mrázová z Ottawy.

Ottawa - 2. ledna (ČTK) - Útočnice Kateřina Mrázová se stala první českou střelkyní gólu v nové zámořské soutěži hokejistek Professional Women's Hockey League. Trefa jednatřicetileté hráčky na výhru domácí Ottawy, kterou koučuje trenérka české reprezentace Carla MacLeodová, nestačila. Z vítězství 3:2 v prodloužení se radoval Montreal, v jehož dresu si asistenci, ale také dva dvouminutové tresty připsala Tereza Vanišová.

Fotogalerie

Zápasu v TD Place Areně přihlíželo 8318 diváků, což je podle PWHL nový rekord na ženském profesionálním hokeji. Maximem dosud bylo 7765 lidí na zápasu švédské ligy Brynäs - Lulea v roce 2022, v Severní Americe přišlo dosud nejvíce návštěvníků v roce 2016 na utkání CWHL mezi Canadiennes a Calgary Inferno (5938).

Do úterního zápasu nastoupily čtyři z pěti českých hráček, které prošly zářijovým draftem. S Mrázovou, po jejíž trefě v úvodu poslední třetiny Ottawa podruhé v zápase vedla, hrála v obraně Aneta Tejralová. Vedle Vanišové, po jejíž asistenci hostující tým v 55. minutě vyrovnal, se z vítězství radovala i nejvýše draftovaná Češka Dominika Lásková.

Na soupiskách týmů PWHL je ještě Denisa Křížová, jejíž Minnesota vstoupí do ligy dnes.

Druhý zápas nové soutěže, jež začala na Nový rok, rozhodla v druhé minutě prodloužení kanadská útočnice Ann-Sophie Bettezová. Základní část premiérového ročníku ligy s třemi americkými a třemi kanadskými týmy potrvá do začátku května, pak bude následovat play off.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 19.05.2024 ČTK