Berani v posledním zápase roku podlehli Slavii, Vsetín otočil duel s Pardubicemi B

Hokejisté Vsetína slaví výhru nad Pardubicemi B. Foto: VHK Robe Vsetín
ZLÍN, VSETÍN – Hokejistům Zlína závěrečný duel kalendářního roku 2023 výsledkově nevyšel. Berani ve 33. kole prohráli v Edenu s domácí Slavií Praha 1:4. Jediný gól hostů vstřelil Nicolas Werbik, jenž se trefil po téměř dvou měsících. Ani jeho příspěvek ale na vítězství Moravanů nestačil.

Slavia, která nastoupila se svou staronovou brankářskou jedničkou – mladíkem Voleveckým, se snažila na Berany vletět, hosté ale byli v úvodní části aktivnější. Do vedení šli ale Pražané. Skóre otevřel Matěj Beran.

Druhá třetina patřila domácímu týmu. Nejprve se překvapivou ranou od mantinelu prosadil Jakub Strnadl, na 3:0 upravil dvě minuty před druhou přestávkou chytrou tečí ex-zlínský Edgars Kulda.

Slavia dál kontrolovala hru, čtvrtý gól přidal Jiří Průžek. Čestný úspěch Zlína zaznamenal Nicolas Werbik, který nejprve před prázdnou klecí minul, o pár minut později se ale nejlépe zorientoval v mezikruží a dorazil puk za záda Tomáše Voleveckého, jehož připravil o čisté konto.

Zatímco Zlíňané v Praze padli, Vsetín doma slavil výhru nad Pardubicemi B.

Východočeši sice na Lapači začali lépe a během úvodního dějství si vypracovali dvoubrankové vedení, Valaš však ještě do první sirény náskok soupeře smazali. Obrat musel valašský tým předvést i ve třetí třetině, kdy se radoval hned třikrát. Dynamo ale nic nebalilo a na Lapači byl závěr hokejového roku opravdu dramaticky, nakonec ale se šťastnějším koncem pro domácí tým.

Chance liga, 33. kolo –

HC SLAVIA PRAHA – BERANI ZLÍN 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. Matěj Beran (Guman), 22. Strnad (Všetečka, Slavík), 38. Kulda (Křepelka, Žovinec), 50. Průžek (Žovinec, Křepelka) – 58. Werbik (Paukku, Salonen). Rozhodčí: Hucl, Kosnar – Baxa, Belko. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. Diváci: 1208. Střely na branku: 29:32.

VHK ROBE VSETÍN – HC DYNAMO PARDUBICE B 5:4 (2:2, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 17. Smetana (Rob), 18. Bērziņš (Jonák, Rob), 51. Š. Bláha (Klhůfek), 54. Klhůfek (Š. Jenáček, Kern), 54. Klhůfek (Holec) – 4. Nedbal (Žálčík, Kaštánek), 13. Kaut (Žálčík, Lichtag), 40. Hrníčko (Herčík), 57. Zdráhal (J. Mikyska, Herčík). Rozhodčí: Zavřel, Šumoda – Juránek, Tvrdý. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:2. Diváci: 3510. Střely na branku: 33:23.