28. prosince 2023 - 08:30

Zpět na seznam článků

Reportáž ze zápasu

BK Havlíčkův Brod vs Draci Pars Šumperk zdroj: DŠ

Šumperští hokejisté vrátili ve středu 27. prosince Havlíčkovu Brodu porážku z prvního vzájemného duelu a v tabulce se na něj bodově dotáhli. Po bezbrankové první dvacetiminutovce se Draci dostali celkem dvakrát do dvoubrankového vedení, přesto se však v závěru základní hrací doby o výsledek strachovali. Bruslaři pět minut před koncem zápasu snížili na rozdíl jedné branky, a o drama tak bylo postaráno. Hostující Šumperk však posbíral poslední zbytky sil a těsné vítězství 4:3 udržel. Hrdinou zápasu se bezpochyby stal Denis Irgl jenž pochytal neuvěřitelných 49 střel.

BK Havlíčkův Brod – Draci Pars Šumperk 3:4 (0:0, 2:4, 1:0)

Branky a nahrávky: 31. Valášek (Pártl), 35. Havlát (J. Novák, Valášek), 55. Dymák (Vala, Čermák) – 25. Vachutka (Jaroš, Antoníček), 27. Jaroš (Vachutka), 33. Dudycha (Jaroš, Vachutka), 34. Šišolák (J. Horký, Scheuter). Rozhodčí: Grygera – Smetková, Augusta. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 421. Střely na branku: 52:23. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4.

Havlíčkův Brod vstoupil do utkání se Šumperkem o dost lépe, byl aktivnější, vytvářel si šance, jenže střelci zůstali mlčet. Hosté se dostali do hry v přesilové hře, jenže ani Draci nemířili přesně. V 18. minutě dorážel Čermákovu střelu Křehlík, ale ani jeho pohotové zakončení dokázal Irgl vychytat. Šumperk byl na konci první třetiny aktivnější, ale bezbrankový stav nikdo nedokázal prolomit.

Ve druhé třetině se obraz hry moc nezměnil až do první branky, kdy si v rozmezí tří minut Draci vybudovali dvougólový náskok. Rychlé přečíslení zakončil po nahrávce Jaroše bekhendovou kličkou Daniel Vachutka. Šumperk uklidnil na začátku 27. minutě Tadeáš Jaroš, který uplatnil důraz před brankou v přesilové hře. Bruslaři se nechytli v přesilové hře, ale hned záhy snížil dobrou akcí Milan Valášek.

Šumperk se dvakrát utrhl během dvaadvaceti sekund! Nejprve dostal puk mezi Maláčovy betony Štěpán Dudycha, aby ho potom podpořil skvělou střelou z mezikruží Ondřej Šišolák. V 35. minutě se Havlíčkův Brod podruhé v zápase prosadil, když Novákovu střelu tečoval mimo dosah Irgla Robert Havlát. Oba celky se mohly gólově prosadit do druhé sirény, jenže stav utkání se nezměnil.

Havlíčkův Brod zkraje poslední části ustál dvojnásobné oslabení, ve kterém Šumperk párkrát zahrozil. Šišolák mířil na druhý gól utkání, ale v poslední chvíli ho zastavil Čeněk Novák. Bruslaři zapnuli na vyšší level, jenže všechny pokusy pochytal spolehlivý Irgl. Jiskřičku naděje mohl vykřesat šest minut před koncem zápasu Filip Dymák, ten ale neuspěl. Nakonec se tentýž hráč dočkal, když tečoval nahození Valy – Irgl byl bez šance. Havlíčkův Brod šel v závěru za vyrovnáním, ale Šumperk si vítězství vzít nenechal.

Řekli po zápase:

Aleš Kraučuk (BK Havlíčkův Brod): „Naše poslední zápasy jsou jako přes kopírák, ať to bylo Velké Meziříčí, Hodonín nebo teď Šumperk. Soupeři sem přijedou bránit a nahazují puky ze středního pásma. My jsme v první třetině měli spoustu šancí, které jsme neproměnili. Soupeř pak z ojedinělého protiútoku dal gól a nám se pak hra úplně rozsypala. Během deseti minut jsme dostali čtyři góly. To se stávat nesmí. Těžko se to pak honí. Musím ale ocenit kluky a doufám, že to ocenili i diváci, že jsme nic nezabalili, dřeli jsme do poslední sekundy a ubránili jsme dvouminutové dvojnásobné oslabení. Dřeli jsme, teď je ale strašně vidět, že nám chybí střelci jako Marek Tecl a Lukáš Endál, kteří ten gól prostě dají a výsledek je pak prostě jiný. Mrzí nás to o to víc, že přišlo hodně diváků, kterým jsme chtěli ukázat dobrý výkon a vítězství, což se nepovedlo. Doufám, že ocenili tu bojovnost, že jsme hráli do poslední minuty a nikdo nic nezabalil.“

Tomáš Sedlák (Draci Pars Šumperk): „Byl to hrozně těžký zápas. Bylo vidět, že Havlíčkův Brod chtěl doma vyhrát. Naskočil na nás pořádně a napadl nás v podstatě ve třech hráčích. Prvních deset minut jsme se tak jenom úspěšně bránili. Pak nám vyšla druhá třetina, kde jsme dali všechny čtyři góly. Myslím si, že do stavu 3:4 jsme si to relativně drželi. Samozřejmě chyby tam pořád byly, ale neodehráli jsme to vůbec špatně. Trošku jsme si to zkomplikovali tím třetím inkasovaným gólem, a to jsme kluky upozorňovali na to, že Brod dává hodně gólů tečováním střely od modré, I přesto jsme však takhle dva góly dostali. Ke konci jsme tam dvakrát nedali prázdnou bránu, což by se mělo rozhodně proměňovat, ale to je hokej. Jsme hrozně rádi, že jsme dnes vyhráli. Kluci makali celých šedesát minut a neskutečně nás podržel i gólman.“

Autor: red., Vanessa Vařeková, Štěpán Ondráček - redakce DŠ