Sokolský zpravodaj

Obhájce Spengler Cupu zvítězil, domácí příznivce potěšil Davos

Slavný hokejový Spengler Cup je v plném proudu. Obhájce tradiční trofeje Ambri-Piotta po úvodním nezdaru s Pardubicemi zabral a zdolal finský tým KalPa Kuopio 5:3. Za poražené skóroval i český útočník Matyáš Kantner, ale Piottě cestu za triumfem jen ztížil. V týmu vítězů asistoval u druhého gólu Michal Špaček. Ve středu se radoval také domácí Davos, který porazil Frolundu 4:1.

Sestřih utkání KalPa Kuopio – Ambri-Piotta

Švýcarský celek tak předstihl Pardubice v trojčlenné tabulce, z níž jen vítěz jde přímo do semifinále a další dvě mužstva čeká čtvrtfinále. Český tým tak k přímému postupu mezi elitní kvarteto turnaje potřebuje ve čtvrtek nad finským celkem vyhrát třeba i v prodloužení.

Davos předčil švédského soupeře v každé třetině. Dvěma trefami mu ke skalpu svých krajanů pomohl Dennis Rasmussen, jemuž na první gól nahrál Matěj Stránský. Erik Borg sice ve 47. minutě snížil, ale Klas Dahlbeck se Simonem Knakem definitivně rozhodli.

Hokejový Spenglerův pohár v Davosu:

Skupina Torriani:
KalPa Kuopio – Ambri-Piotta 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
Branky:
23. a 53. Korhonen, 37. Kantner – 19. Formenton, 24. Lilja (M. Špaček), 42. Heed z trest. střílení, 45. Mueller, 59. Dauphin.

Skupina Cattini:
Davos - Frölunda 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 16. a 37. Rasmussen (na první M. Stránský), 49. Dahlbeck, 59. Knak - 47. Borg.