Pardubice nerozhodil špatný vstup do zápasu a slaví první výhru na Spengler Cupu

Přidat na Seznam.cz

Poté co naši mladíci prohráli nečekaně na úvod MS do 20 let se Slovenskem 2:6, doufali čeští fanoušci alespoň v malou náplast na jejich bolavou hokejovou duši v podobě vítězství Pardubic v prvním zápase na Spengler Cupu. Východočeský klub na tomto nejstarším hokejovém turnaji světa startuje potřetí. V roce 1987 se pardubičtí hokejisté umístili na pátém místě, o dvacet let později skončili těsně pod medailovými stupínky.

Avšak začátek proti Ambri se Východočechům vůbec nepovedl. Švýcaři se díky brejku ujali už ve 2. minutě vedení, které zvýšili sedm minut poté. Oba góly vsítil Fermenton a to vždy po spolupráci s Dauphinem. To ale bylo ze strany sedmého týmu švýcarské ligy vše.

Pardubicím se povedlo snížit přesně v polovině utkání, kdy se Paulovič prodral před gólmana Juvonena a překonal jej bekhendem.

Srovnat mohl ve 47. minutě Kaut, ale trefil jen tyčku. Pardubičtí fanoušci, kterých přijelo do Davosu, kde se turnaj koná, několik desítek, se však hned za minutu vyrovnávacího gólu dočkali. Zohorna se mezi kruhy rozmáchl a prudkou střelou nedal finskému brankáři žádnou šanci na zareagování.

Rozhodnout o vítězi nakonec muselo prodloužení, v kterém svou skvělou formu posledních týdnů potvrdil Sedlák a Pardubice si tak připsali skalp loňského vítěze Spengler cupu. V dresu Ambri nastoupili např. český reprezentant Michael Špaček či jeden z nejlepších střelců české extraligy minulých let Peter Mueller, ale neprosadili se.

Udělali jsme na začátku dvě chyby, ze kterých jsme inkasovali. Během zápasu jsme se však postupně zlepšovali a byly tam pasáže, kdy jsme až dominovali, hlavně v útočném pásmu. Jsme samozřejmě rádi za to vítězství. Je to pro nás ponaučení, že potřebujeme hrát hned od začátku, nadoraz a ne mít takovéto malé výpadky, které nás mohou stát výhru,“ řekl po utkání trenér Pardubic Václav Varaďa.

Zítra mají pardubičtí hokejisté den volna, ve čtvrtek je pak čeká utkání s finskou KalPou.

Ambri: Juvonen (Conz) – Heed, Pezzullo, Fohrler, Virtanen, Wüthrich, Jecker, Honka – Mueller, Špaček, Lilja – Pestoni (A), Dauphin, Formenton – Bürgler (C), Heim, Kneubuehler – Zwerger, Landry, Eggenberger – Douay

Pardubice: Will (Klouček) – Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Hájek, Bučko, Kolář, Hrádek – Hyka, Sedlák (C), Říčka – Radil, Zohorna (A), Kousal – Kaut, Musil, Ciencala – Paulovič, Poulíček (A), Mandát – Pochobradský

Zdroj: redakce, hcdynamo.cz