Svět motorů

Na SP ve snowboardcrossu v Cervinii se z Čechů nejdál dostal Kryštof Choura

Druhým podnikem v italské Cervinii pokračoval Světový pohár ve snowboardcrossu. Na start se postavili tři čeští reprezentanti. Závodem postupoval Kryštof Choura, který si zajel malé finále. Svou poslední jízdu však nedokončil a umístil se na celkové 11. příčce. Jan Kubičík v rozjížďce dojel na nepostupové páté pozici a ani Radek Houser v závodu nepokračoval, v rozjížďce skončil na čtvrtém místě. Vítězem se stal Rakušan Alessandro Hämmerle. Mezi ženami byla nejlepší Švýcarka Sina Siegenthalerová.

Kryštof Choura obsadil na Světovém poháru ve snowboardcrossu v Cervinii jedenácté místo a vybojoval životní výsledek. Třiadvacetiletý reprezentant se dosud nikdy neumístil ani v první dvacítce, jeho maximem bylo 21. místo z lednového závodu v kanadském Mt. St. Anne. Zvítězil olympijský šampion Alessandro Hämmerle z Rakouska a mezi ženami poprvé v kariéře Švýcarka Sina Siegenthalerová.

V italském středisku Choura nejprve v pátek vyhrál kvalifikační rozjížďku a v sobotu dojel druhý v osmifinále a pak i v premiérovém čtvrtfinále v kariéře, v němž mu pomohla i kolize soupeřů. Až v hvězdami nabitém semifinále, ve kterém byli jeho protivníky i Hämmerle či stříbrný olympijský medailista z Pekingu Kanaďan Éliot Grondin. V šestičlenném malém finále byl Choura ještě ve druhé polovině trati ve hře o první místo, ale těsný souboj skončil hromadným pádem. Do cíle dojel poslední, ale nakonec byl klasifikován jako pátý.

Hned v osmifinále skončil závod pro Jana Kubičíka, který dojel pátý v jízdě s Chourou, i pro Radka Housera, jenž po pátečním vítězství v kvalifikačním rozjezdu obsadili v boji o čtvrtfinále první nepostupové, čtvrté místo. V soutěži žen Česko zastoupení nemělo, do sezony dosud vzhledem k účasti v taneční soutěži Star Dance nezasáhla dvojnásobná mistryně světa Eva Adamczyková.

SP ve snowboardcrossu v Cervinii (Itálie)

Muži: 1. Hämmerle (Rak.), 2. Lambert (Austr.), 3. Grondin (Kan.), ...11. Choura, 29. Houser, 39. Kubičík (všichni ČR) oba vyřazeni v osmifinále.

Průběžné pořadí SP (po 2 z 12 závodů): 1. Hämmerle 180, 2. Grondin 160, 3. Lambert 80, ...21. Choura 24, 41. Houser 4.

Ženy: 1. Siegenthalerová (Švýc.), 2. Brockhoffová, 3. Baffová (obě Austr.).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 12 závodů): 1. Trespeuchová (Fr.) 140, 2. Brockhoffová 140, 3. Moioliová (It.) 125.