Nenápadné Antverpy? Porazily Barcelonu, vychovaly rekordmana a brzy budou inkasovat miliony

Výhra nad Barcelonou? To je jen začátek. Royal Antverpy se hlásí o pozornost fanoušků. Klub, který v minulosti vedl i Brian Priske, současný trenér Sparty, má v kádru spoustu zajímavých hráčů. Kromě Arthura Vermeerena například také Georgeho Ilenikhenaho. Dá se čekat, že bude klub brzy za své talenty inkasovat pořádnou porci milionů.

Před pár dny se Ilenikhena stal nejmladším francouzským střelcem v historii Ligy mistrů. Ve druhé minutě nastavení dorazil do sítě míč po přihrávce Jelleho Batailleho a zpečetil vítězství Antverp 3:2 nad slavnou Barcelonou. Ve věku 17 let a 119 dní překonal Ilenikhena rekord, který o třicet minut dříve vytvořil jeho kolega Warren Zaïre-Emery, jenž skóroval v utkání Champions League mezi PSG a Borussií Dortmund.

Ještě dříve byl v rekordních tabulkách bombarďák Karim Benzema. Ten skóroval v soutěži již v roce 2005, kdy hrál za Olympique Lyon. Tehdy mu bylo 17 let a 352 dní.

Francouz s nigerijskými kořeny začal kariéru ve francouzském klubu Antony Foot Evolution nedaleko Paříže, následně podepsal svou první profesionální smlouvu s Amiens SC. V minulé sezóně Ligue 2 se poprvé objevil v klubovém áčku. Celkem nastoupil do 17 zápasů a vstřelil dva góly.

Zaire-Emery zastínil Mbappého a překonal Benzemu. Francie má nejmladšího střelce v historii Ligy mistrů

Jeho schopnosti i tak zaujaly několik klubů, včetně vítěze belgické ligy, kterým byl Royal Antverpy. Ten nakonec za 6 milionů eur talentovaného hráče získal. A nyní vše vypadá tak, že klub udělal skvělý obchod.

V lize zatím Ilenikhena nastoupil do patnácti zápasů, v nichž vstřelil čtyři góly. To sice nevypadá jako extra bilance, jenže jde o menší herní vytížení hráče. Pohled do podrobnějších statistik totiž ukazuje, že se mladík dokáže gólově prosadit jednou za pětačtyřicet minut. A to už vypadá v očích expertů i fanoušků daleko lépe.

Co se týče herního stylu, sedmnáctiletý talent má hodně rychlé nohy, umí si naběhnout do šance. Laicky řečeno, obránce pak často rozběhnuté hvězdičce nestačí.

Ilenikhena má podle portálu Transfermarkt hodnotu 4,5 milionu eur, přičemž od svého letního příchodu do belgického klubu jeho hodnota vzrostla o 3,5 milionu eur, což z něj dělá již devátého nejhodnotnějšího člena týmu.

V tomto žebříčku vyčnívá osmnáctiletý Arthur Vermeeren. Ten je podle skautů ukázkovým příkladem nové éry belgického fotbalu, v níž se snoubí technika, taktické znalosti a schopnost hrát ve vysoké rychlosti. Má za sebou debut v belgické reprezentaci a není divu, že se o něj zajímá anglická špička i bavorský gigant Bayern Mnichov.