Banes Motor České Budějovice
14.12.2023, Michal Špírek

Juniorka se v nadstavbě ne a ne chytit, padla v Pardubicích

Juniorka se musí rychle oklepat z nepodařeného vstupu do druhé fáze soutěže. Po pěti zápasech je bez bodového zisku na posledním místě tabulky. V Pardubicích přitom Jihočeši ve druhé třetině otočili skóre, pak už se ale trefovali jen domácí.

Dynamu se solidně povedl úvod, nabídnutou přesilovou hru sice nedokázalo využít, ale pár vteřin po ní se ve 4. minutě prosadil Tadeáš Kalužík a dostal domácí do vedení – 1:0. V 8. minutě poprvé také skórovali Budějovičtí, když se mezi úspěšné střelce zapsal Richard Pitel – 1:1.

A opět díky povedenému vstupu do druhé třetiny to bylo opět Dynamo, které si vzalo vedení zpět, konkrétně se trefil Dominik Pavlata – 2:1. Ale jako by se opakovala první část, hned v dalším střídání si v pásmu vzal puk Nikita Moyseyev, který pokořil Viléma – 2:2. Následovala ale pasáž, kterou si Dynamo za rámeček nedá, protože v rozmezí čtyř minut si zapsalo dva tresty a ten druhý hosté využili, když si připravil puk na střelu David Putz a třetí brankou vyhnal Viléma z brány – 2:3. Kromě střídání brankáře si trenér vzal oddechový čas a vypadá to, že se to vyplatilo, protože hned čtyřicet vteřin po něm dal svůj druhý gól v utkání Dominik Pavlata – 3:3. A to nebylo ve druhé třetině s góly všechno, jen minutu před koncem se podařilo skórovat Danielu Herčíkovi, jenž svým gólem posunul možnost zisku tří bodů opět blíž k Pardubicím – 4:3.

Třetí třetina už příliš šancí hostů na zvrat nenabídla a všechny střely Českých Budějovic pokryl vystřídavší Matěj Tuláček, Dynamo naopak ještě jedním gólem z hole obránce Martina Švece pojistilo své vítězství na konečných 5:3. Na hostujícího brankáře mířilo celkem 48 střel a Dynamo svojí aktivitou potvrdilo zisk dalších tří bodů.

Ohlasy po zápasu
Radim Skuhrovec (HC Motor): "Bohužel se nám nepodařilo více vytěžit z toho, že se nám ve druhé třetině povedlo otočit výsledek. Dva góly, které jsme pak obdrželi, nás samozřejmě srazily. Pak už se od nás odklonila i štěstěna, protože nějaké šance jsme si i ve třetí třetině vytvořili, ale bohužel jsme zase selhali v zakončení. Takže nás čeká další boj v sobotu."
Sociální sítě

Jaká byla podle zástupců vedení sezona 2023-24? pojďte si to poslechnout!

Branky a nahrávky: 5. Remeš (Vachun, Lev), 6. Pitel (Willmann), 29. Vachun (Mar. Kříž, Hoch), 31. Pitel (Willmann, Hoch), 39....