Slovan prehral s Ľubľanou, zahrá si play off o osemfinále

ta3/TASR
14.12.2023 22:57

Futbalisti Slovana Bratislava prehrali vo štvrtkovom domácom zápase 6. kola Európskej konferenčnej ligy s Olimpijou Ľubľana 1:2. V tabuľke A-skupiny obsadili konečné druhé miesto a čaká ich play off o účasť v osemfinále. Súpera spoznajú v pondelok o 14.00 h, keď je na programe žreb vo švajčiarskom Nyone.

Slovan
TASR/Jaroslav Novák

Na Tehelnom poli otvoril skóre Pedro Lucas v 17. minúte, no o desať minút neskôr vyrovnal Cesar Blackman. Po prestávke videl po faule mimo šestnástky červenú kartu domáci brankár Milan Borjan a vzápätí rozhodol o triumfe Ľubľany opäť Lucas.

Slovan mal už pred zápasom istotu účasti v jarnej fáze EKL, priamu účasť v osemfinále si napokon vybojoval francúzsky tím OSC Lille. Ten zdolal v súbežne hranom dueli Klaksvík 3:0 a vyhral skupinu so štvorbodovým náskokom pred "belasými".