Čtvrtek 2.5 10:00 - Knihovna, Písek

Veselé pásmo říkanek, básniček, písniček a tvořivého hraní.

• Hrátky v knihovně

Čtvrtek 2.5 9:30 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Suché Vrbné

Kohouti roznesli písecký soubor sedmi góly. Hattrickem přispěl útočník Václav Krliš

Tábor roznesl neškodný Písek sedmi góly. , Autor: Tomáš Danko

Tábor roznesl neškodný Písek sedmi góly.     Autor: Tomáš Danko

TÁBOR - Táborští hokejisté odehráli ve středu 13. prosince zápas s Pískem ve velkém stylu. Od úvodu nastoupili ofenzivně a využili hned první přesilovku. Do přestávky navýšili díky mladíku Dudovi náskok na dvoubrankový a ve druhé třetině rozjeli svou parádní jízdu dva nejproduktivnější hokejisté zápasu. Václav Krliš zadělal po polovině zápasu krásnou střelou z mezikruží na hattrick a Adam Zeman připsal první ze svých čtyř asistencí. Po Suchánkově ráně odcházeli Táborští podruhé do šaten už s čtyřbrankovým náskokem. Kohouti pokračovali v demolici soupeře i ve třetí třetině, ve které jako první uspěl Krliš v situaci dva na jednoho. Domácí využili i dvojnásobnou přesilovku a v 55. minutě vstřelili Krlišovou hattrickovou brankou poslední gól duelu. Kohouti zvítězili bez problémů vysoko 7:0 a v příštím kole je čeká v sobotu 16. prosince od 18 hodin na domácím stadionu Ústí nad Labem. Poražený Písek hostí od 17 hodin Vrchlabí.

Středeční hokejový večer nenabídl na táborském zimním stadionu jen duel Tábora s Pískem. Fanshop HC Tábor poskytl od 17 hodin prostory pro autogramiádu českého brankáře Jakuba Kováře. Této příležitosti využili mladí i zkušenější příznivci hokeje, aby získali nejen podpis, ale třeba také společnou fotografii.

HC Tábor – IHC Králové Písek 7:0 (2:0, 2:0, 3:0), branky a nahrávky: 7. Dančišin (Huna, Milfait), 12. Duda (Hubata), 34. Krliš (Zeman, Hubata), 34. Suchánek (Matušík), 44. Krliš (Zeman, Hajič), 52. Plášil (Šulek, Zeman), 55. Krliš (Zeman, Milfait), rozhodčí Jílek – Kučera, Kubíček, vyloučení 2:3, využití 2:0, 1 432 diváků.

HC Tábor: Gába (Žajdlík) – Plášil, Hubata, Suchánek, Hajič, Černý, Čížek – Zeman, Milfait, Krliš – Huna, Matušík, Seidl – Šulek, Zadražil, Dančišin – Duda, Zíb, Cikhart – Nevšímal.

IHC Králové Písek: Korytar (Svoboda) – Kurfürst, Hanus, Radoš, Vajner, Pavlát, Velíšek, Turek – Matiášek, Volf, Hrakholski, Rousek, Brož, Pouzar, Kolář, Hollar.

Asistent trenéra Tábora Petr Bačo měl z jednoznačného výsledku samozřejmě radost. „Opravdu jsme spokojení, že jsme vyhráli. Dnešní zápas byl z naší strany zřejmě nejdominantnějším od začátku sezony. Naší hře nechybělo nadšení, na ledě i na střídačce byla vidět velká chuť. Hodně se projevily i emoce, a tentokrát jen ty pozitivní," neskrýval po utkání nadšení Bačo.

Táborský asistent jen marně hledal problémy ve hře domácího celku. „Zápas neměl z naší strany zásadnější chybu, jen si myslím, že mohl a měl skončit výraznějším rozdílem. V tomto směru na hráče stoprocentně tlačíme a pracujeme na tom," dodal Bačo.

Brankář David Gába vychytal čisté konto, podle Bača to ale neměl vůbec jednoduché. „Máme z nuly Davida Gáby velkou radost a víme, že to pro něj byl znovu strašně těžký zápas," uzavřel hodnocení Bačo slovy o gólmanovi, na kterého šlo z píseckých hokejek 18 střel. Podle táborských trenérů soupeř Táboru nic nedaroval ani za velmi nepříznivého stavu a ukázal velké hokejové srdce.