Kooperativa NBL 2023/2024

Házenkáři Frýdku-Místku zaskočili v extralize KP Brno. Karviná padla a Plzeň opět vede

Ambiciózní házenkáři KP Brno hostili v 17. extraligovém kole Frýdek-Místek. V zápase třetího se sedmým celkem tabulky byl favorit jasný, ale hosté už ukončili sérii porážek a po výhře nad Maloměřicemi remizovali v minulém kole s rozjetou Plzní. A i nyní potvrdili růst formy, když zvítězili 31:29. Plzeň po dvou zápasech bez vítězství zdolala Kopřivnici jasně 32:20 a v tabulce se vrátila na první místo, o bod přeskočila Karvinou, která v úterní předehrávce utrpěla druhou porážku v sezoně v derby se Zubřím.

Plzeňský favorit přitom doma s Kopřivnicí prohrál první poločas 11:13 a po přestávce hosté náskok ještě zvýraznili. Ve 25. minutě byl Talent tým pozadu o pět branek, od té doby ale soupeři povolil už jen sedm gólů a skóre otočil. Šesti brankami se na výhře Západočechů podíleli Marko Čurčič a Martin Říha. Nejlepší střelec extraligy Jan Polcar zůstal v kopřivnickém dresu na čtyřech trefách.

Vedle nyní druhé Karviné zaváhalo v 17. kole i třetí Brno, které doma prohrálo s Frýdkem-Místkem 29:31. Pepino dokázalo na hřišti Kéniku uspět v osmém zápase sezony jako teprve druhý tým.

Po sérii třech porážek zabrala pražská Dukla a předposlední Strakonice zdolala těsně 40:39. Poslední Maloměřice prohrály s Jičínem 22:31 a domácí zápas nezvládly ani Hranice, Nové Veselí si odvezlo výhru 21:19.

Chance extraliga házenkářů – 17. kolo:

Dukla Praha – Strakonice 40:39 (20:17)
Nejvíce branek: Tonar 7/4, Josef 5, Dokoupil 5 – Němec a Landsinger po 6, Sedláček 6/2.

KP Brno – Frýdek-Místek 29:31 (16:15)
Nejvíce branek: Vukičevič 9/3, Kukulovski 5, Macuoka 4 – Moješcik 8/1, Hajko 5/3, Noworyta a Chelmiňski po 4.

Talent tým Plzeňského kraje – Kopřivnice 32:20 (11:13)
Nejvíce branek: Čurčič a Říha po 6, Škvařil 4, Kosteski 4/1 – Polcar 4, Střelec 3, Čadra 3/1.

Hranice – Nové Veselí 19:21 (9:8)
Nejvíce branek: Piwko 5/2, Ševčík, Pelák a Korger po 3 – Štěpán a Gregorovič po 5, Tomášek 4.

Maloměřice – Jičín 22:31 (12:14)
Nejvíce branek: Škalda a Mucha po 6, Krošík 3 – Hlípala 7, Matouš 6, Dolejší 5/2.