V ligových dohrávkách získali tři body jen fotbalisté Hradce Králové

foto Dohrávka 17. kola první fotbalové ligy: SK Dynamo České Budějovice - FC Hradec Králové, 13. prosince 2023 v Českých Budějovicích. Vlevo Lukáš Čmelík z Hradce.

Praha - Ze tří dohrávek 17. kola první fotbalové ligy se dnes z tříbodového zisku radovali pouze hráči Hradce Králové, kteří zvítězili na hřišti posledních Českých Budějovic 2:0. Mladá Boleslav remizovala 2:2 s Karvinou, jež na hřišti Středočechů neudržela dvoubrankový náskok. V duelu Bohemians 1905 - Liberec gól nepadl. Zápasy se měly původně hrát před dvěma týdny, ale kvůli přívalům sněhu byly odloženy.

O vítězství Hradce Králové rozhodli brankami v úvodním dějství Lukáš Čmelík a Jakub Kučera, Východočeši naplno bodovali po čtyřech kolech a jsou jedenáctí. České Budějovice po sedmé porážce za sebou dál ztrácejí bod na předposlední Zlín.

V Mladé Boleslavi si slezský nováček už v úvodních 13 minutách vytvořil náskok po gólech Amara Memiče a Martina Doležala. Ještě do přestávky ale snížil Tomáš Ladra a v 64. minutě vyrovnal Júsuf Hilál, který předtím na konci prvního poločasu neproměnil penaltu. Oba týmy v nejvyšší soutěži bodovaly po sérii tří porážek. Mladá Boleslav je v neúplné tabulce sedmá, Karviné patří 13. místo, ale má k dobru odložený zápas s Pardubicemi.

Bohemians nevyužili přesilovku, Liberec hrál od 58. minuty bez vyloučeného Ahmada Ghaliho. Severočeši v nejvyšší soutěži posedmé za sebou neprohráli a na osmém místě tabulky si udrželi tříbodový náskok na deváté "Klokany". Bohemians zvítězili v jediném z posledních šesti kol.

Statistika dohrávek 17. ligového kola:

FK Mladá Boleslav - MFK Karviná 2:2 (1:2)

Branky: 25. Ladra, 64. Hilál - 7. Memič, 13. Doležal. Rozhodčí: Szikszay - Kubr, Kotalík - Černý (video). ŽK: Suchomel, Mareček, Sakala - Boháč, Fleišman, Traoré, Doležal. Diváci: 960.

Dynamo České Budějovice - FC Hradec Králové 0:2 (0:2)

Branky: 4. Čmelík, 45.+1 Kučera. Rozhodčí: Rouček - Hrabovský, Hádek - Batík (video). Bez karet.

Bohemians Praha 1905 - Slovan Liberec 0:0

Rozhodčí: Volek - Podaný, Žurovec - Starý (video). ŽK: Hrubý, Hůlka, Vondra - Ghali, Frýdek, Bačkovský. ČK: 58. Ghali. Diváci: 2579.