• Expediční kamera – festival cestovatelských filmů

neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

VESELÍ NAD LUŽNICÍ - Nejpočetněji zastoupený závod na mládežnickém MČR v cyklokrosu představovalo zápolení kadetů. V neděli 10. prosince se na start ve Veselí nad Lužnicí postavilo 54 jezdců. Velké odhodlání prokázal Tadeáš Pazourek (Cycling Academy Tábor), který z pozice prvoročáka útočil na mistrovský titul. V průběhu závodu si vytvořil i téměř půlminutový náskok na pronásledovatele Davida Svobodu (Brilon Racing Team MB). Pokud by Pazourek dotáhl závod k vítězství, získal by kromě titulu mistra republiky i bronz v celkovém hodnocení Toi Toi Cupu. Svoboda ovšem dokázal Pazourkův náskok smazat a cílem projel s náskokem více než 10 sekund. Pazourek získal stříbrnou medaili a v celkovém hodnocení poháru skončil za Svobodou na 4. místě pouze o 2 body. Bronz v mistrovském závodu vybojoval Svobodův oddílový kolega Šimon Kment.

Kadeti (54 startujících, 4 okruhy): 1. David Svoboda (Brilon Racing Team MB) 39:28,6, 2. Tadeáš Pazourek (Cycling Academy Tábor) +0:10,7, 3. Šimon Kment (Brilon Racing Team MB) +0:14,1, ... 13. Jan Kořenský (Cycling Academy Tábor) +2:59,7, 15. Václav Janout (ČEZ Cyklo Team Tábor) +3:16,9, 22. Adam Hrdina +4:40,7, 46. Lukáš Rys -1 kolo, 50. Tomáš Bláha (všichni CK Jihočeské naděje) -2 kola.

Kadeti (konečné pořadí Toi Toi Cupu): 1. Antonín John (Brilon Racing Team MB) – 791 bodů, 2. Jakub Tesařík (Mapei Merida Kaňkovský) – 648 bodů, 3. David Svoboda (Brilon Racing Team MB) – 582 bodů, 4. Tadeáš Pazourek (Cycling Academy Tábor) – 580 bodů, ... 22. Adam Hrdina (CK Jihočeské naděje) – 259 bodů, 25. Václav Janout (ČEZ Cyklo Team Tábor) – 241 bodů, 30. Jan Kořenský – 203 bodů, 31. Marek Kachlík – 200 bodů, 43. Jáchym Krešák (všichni Cycling Academy Tábor) – 119 bodů, 77. Lukáš Rys (CK Jihočeské naděje) – 11 bodů, 81. Adam Kachlík (Cycling Academy Tábor) – 8 bodů, 88. Tomáš Bláha (CK Jihočeské naděje) – 1 bod.

V přiloženém videu si můžete prohlédnout průběh závodu kadetů, příjezd nejlepších do cíle, rozhovor se stříbrným táborským závodníkem Tadeášem Pazourkem, vyhlášení nejlepších kadetů na MČR i v celém seriálu Toi Toi Cup.