Prvním finalistou MS fotbalových klubů je Fluminense

foto Ilustrační foto - Fotbalové mistrovství světa klubů - semifinále: Fluminense - Al-Ahlí, 18. prosince 2023, Džidda. Zleva Emam Ašúr z Al-Ahlí a Jhon Arias z Fluminense.

Džidda (Saúdská Arábie) - Fotbalisté brazilského Fluminense při své premiéře na mistrovství světa klubů porazili v úvodním semifinále egyptský tým Al-Ahlí 2:0. O titul si v pátek rovněž v Džiddě zahrají pro vítězi úterního zápasu mezi Manchesterem City a japonskou Urawou.

Fotogalerie

Klub z Ria de Janeiro splnil roli favorita až ve druhém poločase. V 71. minutě poslal Fluminense do vedení kolumbijský reprezentant Jhon Arias z penalty po faulu na Marcela, který v minulosti vyhrál klubový šampionát čtyřikrát s Realem Madrid. Vítězové Poháru osvoboditelů zpečetili svou výhru v poslední minutě zásluhou střídajícího Johna Kennedyho.