Berani padli ve Znojmě, Rob vstřelil stý gól za Vsetín

Hokejisté Vsetína slaví výhru nad Litoměřicemi. Foto: VHK Robe Vsetín
ZLÍN, VSETÍN – Hokejistům Zlína druhý venkovní výjezd v řadě nevyšel. Berani se po povedeném utkání v Sokolově nedokázali prosadit ve Znojmě, které především díky dvoubrankové druhé třetině a dvěma trefám v přesilovkách bere velmi cenný triumf 4:2.

Berani se sice ještě dokázali ve třetí třetině dostat na dostřel, už ale nevyrovnali. Pozitivní je trefa Fina Mikko Salmia. Seveřan ve zlínských službách skóroval po téměř dvou měsících, druhým úspěšným střelcem byl Martin Lang.

Celkově to však bylo z hostující strany málo. „Dnes je to pro nás opět zklamání, naše výkony jsou jako na houpačce. Chtěli jsme navázat na vítězství v Sokolově, to se bohužel nepovedlo. Rozhodly individuální chyby, nedisciplinovanost, vyloučení a také speciální formace. V přesilovkách jsme ten zápas mohli ještě strhnout na naši stranu, ale bohužel jsme šance neproměnili. Náš zmar podtrhl vlastní gól na 4:2, pak už jsme se těžko dostávali do hry. V závěru jsme s tím ještě chtěli něco udělat, ale přišlo další hloupé vyloučení, což rozhodlo,“ smutní zlínský trenér Jan Srdínko.

Velkou slávu zažili v sobotu na Lapači. Útočník Luboš Rob zaznamenal stou vstřelenou branku ve vsetínském dresu. Díky tomu se tak zařadil mezi velké osobnosti vsetínského hokeje, jakými jsou například Jiří Dopita, Roman Stantien nebo jeho bývalý spoluhráč Radim Kucharczyk.

Rob se v každém z ročníků, kdy hájil zelenožluté barvy, zařadil mezi hlavní tahouny týmu. Při první sezoně na Lapači dokonce obdržel cenu Tomáše Zelenky pro nejlepšího hráče Chance ligy. V duelu s Litoměřicemi přišel další velký milník pro Luboše Roba.

Atraktivní 29. zápas Chance ligy mezi hokejisty Vsetína a Litoměřic skončil vítězstvím domácích Valachů 8:5, na výhře favorita se třemi body podíleli Šimon Jenáček a Jan Kern.

„Jsem především spokojený s tím, jak jsme zvládli celý týden proti Slavii i Litoměřicím. Do sestavy se po dlouhé době vraceli čtyři kluci, nikdy není jednoduché, aby je tým vzal do výkonu. V kabině navíc řádí viróza, byla to druhá věc, která nás trochu brzdila. Před přestávkou jsme chtěli uhrát šest bodů, bylo to trochu kostrbaté, klukům však musím poděkovat,“ uvedl hlavní kouč domácího Vsetína Jiří Weintritt.

Chance liga, 29. kolo –

HC LERAM ORLI ZNOJMO – BERANI ZLÍN 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky:18. Beránek (Bartko, Zahradníček), 28. Jenyš (T. Svoboda), 31. Šťovíček (T. Svoboda, Jenyš), 53. T. Svoboda (Šťovíček, Bukač) – 19. Salmio (Novák), 52. M. Lang. Rozhodčí: Čáp, Maršálek – Štofa, Malý. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 1461. Střely na branku: 43:38.

VHK ROBE VSETÍN – HC STADION LITOMĚŘICE 8:5 (3:2, 3:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 4. Rob (Klhůfek), 7. Larsen (Rob, Jonák), 10. Kern (Hrňa, Š. Jenáček), 29. Kern (Jandus), 39. Hrňa (Kern, Š. Jenáček), 40. Dědek (Kubiš), 51. Dědek (Š. Jenáček, Hrňa), 60. Hořanský – 12. Aubrecht (P. Svoboda, Kordule), 17. Hauser (Kordule, Husák), 34. Korkiakoski (Jícha), 54. Hauser (Aubrecht, P. Svoboda), 59. Ton (Hrabík, Vitouch). Rozhodčí: Micka, Šico – Maňák, Teršíp. Vyloučení: 7:8. Využití: 4:2. Diváci: 2321. Střely na branku: 35:31.