FORTUNA: NÁRODNÍ LIGA 2023/24

Česká polohová štafeta postoupila do finále ME, Seemanová se soustřeďuje na svou nejsilnější trať

Smíšená polohová štafeta ve složení Miroslav Knedla, Matěj Zábojník, Daryna Nabojčenko, Barbora Janíčková postoupila na mistrovství Evropy v krátkém bazénu do finále závodu na 4x50 metrů. Čeští reprezentanti se v rozplavbách na šampionátu v Otopeni zařadili výkonem 1:39,92 minuty na čtvrté místo.

zdroj: Reuters

Rychlejší než Česko byly v první fázi závodu jen Francie, Nizozemsko a Německo. Do finále tak postoupila i druhá štafeta, kterou česká výprava pro šampionát v Rumunsku poskládala. Ženské kvarteto bylo v polohovém závodě na 4x50 metrů osmé. Finále smíšené polohové štafety v 18:46 SEČ uzavře program ME v Rumunsku.

Elitní kraulařka Barbora Seemanová v nabitém programu v mixové štafetě nebyla. Největší hvězda české výpravy, která bude vpodvečer obhajovat stříbro ve finále dvoustovky, ani nenastoupla do rozplavby na 400 metrů volný způsob.

"Byla původně přihlášená, ale soustředí se na večerní finále na své nejsilnější trati, na níž má medailové ambice," konstatoval český svaz.

Stejně se rozhodla i největší favoritka dvoustovky Freya Andersonová, která byla nejrychlejší v rozplavbách i semifinále na 200 metrů volný způsob. Začátky finálových závodů kraulařek na 200 a 400 metrů dělí večer od sebe pouhých 28 minut.