Čeští beachvolejbalisté na turnaji v Dauhá podlehli domácím. K postupu do play-off musí porazit Poláky

Beachvolejbaloví mistři světa Ondřej Perušič a David Schweiner podlehli ve finálovém turnaji Pro Tour v Dauhá domácímu páru Šaríf Janus, Ahmed Tidžan 21:11, 19:21, 11:15 a ve třetím duelu utrpěli druhou porážku. K postupu do play off musejí Perušič se Schweinerem v pátek zdolat Poláky Bartosze Losiaka s Michalem Brylem, kteří na MS v Mexiku získali bronz.

Aktualizováno Dauhá (Aktualizováno: 21:21 7. 12. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem prohráli v prvním zápase na mistrovství světa v beachvolejbale (archivní foto)

Beachvolejbalisté Perušič a Schweiner podlehli Katařanům na turnaji v Dauhá (archivní foto) | Foto: Kevin Domas | Zdroj: Reuters

„Výhra nám dává velmi dobré šance na postup. Pokud by byla s kladným skóre, tak téměř jistotu,“ řekl Perušič. S Poláky, kteří v katarské metropoli startují na divokou kartu, prohráli jediný ze šesti vzájemných duelů.

Češi začali ve velkém stylu a za stavu 8:2 donutili soupeře k brzkému time-outu. Ani po něm se situace příliš nezměnila a set nakonec i díky pěti Schweinerovým blokům skončil desetibodovým rozdílem. Druhá sada se rozhodovala až v koncovce, za stavu 19:19 udělal Schweiner dvě nevynucené chyby a nejvýše nasazení Katařané vyrovnali.

Jsou příkladem, ocenil premiér Fiala mistry světa Perušiče se Schweinerem. Gratuloval i prezident

Číst článek

V úvodu tie-breaku si Tidžan vyžádal pauzu na ošetření nohy, po které se vrátil na kurt bez známek obtíží. První minibrejk získali za stavu 10:9 Katařané a díky bezchybné ztrátě a několika výborným Tidžanovým zákrokům v poli náskok ještě zvýraznili. Bronzoví medailisté z olympijských her v Riu de Janeiro 2016 upravili vzájemnou bilanci na 5:2 a v Dauhá zůstali po třech zápasech stoprocentní.

„Zápas byl hodně nahoru dolů, hodně nevyrovnaný na obou stranách. Katařané udělali v prvním setu spoustu nevynucených chyb, my jsme měli asi i trochu štěstí. Ve druhém se podle předpokladu zlepšili a začali hrát velmi dobře. My jsme možná příliš dlouho setrvali u taktiky, která nám fungovala v prvním setu. Naše chyba byla, že jsme nebyli trochu vynalézavější v obraně nebo na podání,“ řekl Perušič.

Světové trojky Perušič se Schweinerem startují ve finále seriálu počtvrté, jejich maximem je stříbro z předloňska z Cagliari. V Dauhá je osm nejlepších párů plus dva na divokou kartu rozděleno do dvou skupin. Vítězové projdou přímo do semifinále, další dvě dvojice do čtvrtfinále.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít