Vedoucí Poruba v první lize podlehla Kolínu, druhý Vsetín zdolal Slavii

Autor: ČTK
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Hokejisté Poruby podlehli ve 28. kole první ligy ve svém dočasném působišti v Kravařích Kolínu 1:2 po samostatných nájezdech a po třetí porážce z posledních čtyř zápasů se jejich náskok v čele tabulky před druhým Vsetínem snížil na 13 bodů. Valaši doma zdolali pražskou Slavii 3:2. Třebíč vyhrála v Chrudimi nad Pardubicemi B 5:3 a díky pátému vítězství za sebou se posunula na třetí místo. To opustily Litoměřice, které doma podlehly Prostějovu 3:5 a klesly i za svého přemožitele.

Poruba prohrávala s Kolínem od 6. minuty, kdy ve vlastním oslabení otevřel skóre Kryštof Ouřada. Po půlminutě druhé části vyrovnal v přesilové hře Vojtěch Střondala a o vítězi rozhodla až sedmá série rozstřelu, v které se prosadil jednačtyřicetiletý mistr světa z roku 2010 Petr Koukal. Kozlové bodovali potřetí za sebou a podruhé z toho slavili vítězství.

Vsetín vyhrál čtvrté z posledních pěti utkání. Do vedení šla v čase 8:23 Slavia, v přesilové hře se prosadil Lotyš Edgars Kulda. Domácí odpověděli 64 sekund před koncem první části v početní výhodě díky Matyáši Dědkovi. Ve 23. minutě vrátil Pražanům vedení v přesilovce Robin Všetečka, ale ještě ve druhé třetině smazal ztrátu Jan Kern. Po 73 sekundách závěrečného dějství otočil výsledek Miroslav Holec. Slavia prohrála třetí z uplynulých čtyř duelů a klesla na poslední místo o skóre za Znojmo.

Třebíč v úvodním dějství získala dvoubrankové vedení díky Martinu Dočekalovi a Jakubu Malému. Ve druhé třetině zařídil Horácké Slavii tříbrankový náskok Jan Kučera a na snížení Daniela Herčíka odpověděl obránce Daniel Poizl. Záložní tým Dynama se dostal v závěrečné části na kontakt díky gólům beka Karla Nedbala a Daniela Rákose. Ale poslední slovo měl 49 sekund před koncem při power play do prázdné branky David Michálek.

Po čtyřech porážkách za sebou zabralo Znojmo a vyhrálo v Přerově 5:3. V čase 3:58 otevřel skóre v oslabení domácí Tomáš Doležal, ve druhé třetině se prosadil podruhé a třetí gól přidal David Chroboček. V polovině utkání ale zahájil obrat Tomáš Svoboda a v závěrečné části jej dokonali Radim Matuš, Marek Berka a Martin Šťovíček. Výsledek ještě zpečetil v power play do prázdné branky Lukáš Adámek. Zubři prohráli teprve podruhé z uplynulých šesti utkání.

Prostějov vyhrál čtvrtý z minulých pěti duelů. Jestřáby dostal v polovině úvodní třetiny do vedení David Ostřížek a na vyrovnaní obránce Tomáše Tomka díky trefě v početní výhodě odpověděl 31 sekund před koncem úvodní části Petr Hašek. V úvodu druhé třetiny využil přesilovku pěti proti třem bek Tomáš Hanousek a v 36. minutě v klasické početní výhodě zvýšil Jan Veselý už na 4:1. V závěru druhé části využili domácí výhodu dvou hráčů v poli díky Rikuovi Sihvonenovi. V 52. minutě pojistil náskok hostů z trestného střílení Jakub Kubeš a výsledek zkorigoval v další přesilovce pěti proti třem Tomek.

Vítěz první ligy z minulé sezony Zlín zvítězil v Sokolově 4:2 a připsal si teprve druhou výhru z posledních šesti zápasů. Beranům získal brankami ve 3. a 29. minutě náskok Martin Novák. V 50. minutě snížil první brankou v devátém duelu v první lize Robert Šlechta a za 104 sekund vyrovnal v přesilové hře Jaromír Kverka. V čase 56:52 ale rozhodl Denis Kindl a 22 sekund před koncem přidal pojistku při power play Aleksi Salonen.

Po třech výhrách za sebou neuspěl Frýdek-Místek, který prohrál v Jihlavě 1:4. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci přispěl k výhře Dukly Tomáš Čachotský.

28. kolo první hokejové Chance ligy:

Vsetín - Slavia Praha 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky: 19. Dědek, 36. Kern, 42. Holec - 9. E. Kulda, 23. Všetečka. Rozhodčí: Pilný, Zeliska - Roischel, Augusta. Vyloučení: 2:4, navíc Rob (Vsetín) 5 min. a do konce. Využití: 1:2. Diváci: 2388.

Jihlava - Frýdek-Místek 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 12. D. Bartoš, 40. Čachotský, 43. V. Brož, 58. Čachotský - 33. Martynek. Rozhodčí: Jaroš, Květoň - Jindra, Komínek. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 223.

Přerov - Znojmo 3:5 (1:0, 2:1, 0:4)

Branky: 4. a 25. T. Doležal, 28. Chroboček - 31. T. Svoboda, 48. Matuš, 50. Berka, 54. Šťovíček, 59. L. Adámek. Rozhodčí: Kostourek, Grygera - Polák, Bezděk. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 774.

Pardubice B - Třebíč 3:5 (0:2, 1:2, 2:1)

Branky: 31. Herčík, 49. Nedbal, 52. Rákos - 13. Dočekal, 17. Malý, 27. J. Kučera, 38. Poizl, 60. D. Michálek. Rozhodčí: Zubzanda, Čáp - Belko, Pěkný. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 207.

Litoměřice - Prostějov 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)

Branky: 18. a 54. T. Tomek, 39. Sihvonen - 11. Ostřížek, 20. P. Hašek, 23. Hanousek, 36. J. Veselý, 52. Z. Doležal z tr. střílení. Rozhodčí: Petružálek, Jechoutek - Beneš, Kokrment. Vyloučení: 7:10. Využití: 3:2. Diváci: 877.

Sokolov - Zlín 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Branky: 50. Šlechta, 51. Kverka - 4. a 29. Martin Novák, 57. D. Kindl, 60. Salonen. Rozhodčí: R. Svoboda, Valenta - Štěpánek, Maňák. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 457.

Poruba - Kolín 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 21. Střondala - 6. Ouřada, rozhodující sam. nájezd Koukal. Rozhodčí: Cabák, Šico - Tvrdý, Peluha. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 432.