Slavia vydřela v prodloužení postup do čtvrtfinále MOL Cupu, pomohl jí i šťastný gól

Slavia se může těšit na čtvrtfinále MOL Cupu. Sešívaní vydřeli ve středu večer na hřišti prvoligového konkurenta z Hradce Králové výhru 2:0 až v prodloužení. Do sítě Votroků se trefili Conrad Wallem a v úplném závěru také Mick van Buren.

Hradecký trenér Václav Kotal se nebál proti velkému favoritovi pustit do hazardu se sestavou, když do základu poslal několik fotbalistů bez pořádné zápasové praxe. Na nesehranost mohli domácí doplatit už v úvodní pětiminutovce, ale technický pokus Tomáše Vlčka zpoza šestnáctky zlikvidoval Zadražil a Václav Jurečka krátce nato po samostatném úniku těsně minul. Kromě toho však Votroci drželi se svými soupeři krok ve všech aspektech hry a v dalším průběhu první půle je do šance nepustili. Naopak sami mohli chvíli před pauzou udeřit, jenže střelu Daniela Haise v posledním momentě zblokoval Oscar Dorley.

Start druhého poločasu patřil stejně jako začátek zápasu sešívaným. Ve 48. minutě se nenechal odstavit od balonu Mojmír Chytil a po rychlé otočce z hranice vápna vypálil. Jeho projektil se však pouze otřel o horní tyč. Stejný hráč se do nebezpečného zakončení prodral po hodině hry, ani tentokrát ale neseřídil správně mířidla a razantní ránu poslal mimo tři tyče. Spravit chuť si mohl Chytil v 74. minutě, jeho střelu po úniku z levé strany ovšem skvěle zneškodnil včasným výběhem Zadražil.

Jasnou převahu Pražané v základní hrací době nakonec v přesný zásah neproměnili, a duel tak dospěl až do prodloužení. V něm si mezi unavenými obránci Východočechů naskočil na centr Mick van Buren, připraveného Zadražila ale nepřekonal. Promrzlí diváci se kýženého gólu dočkali až ve 109. minutě, kdy po hlavičce Wallema a smolném odskoku pro Zadražila propadl míč do sítě. Na odpověď už Hradečáci síly nenašli, naopak tečku za zápasem udělal zásahem do prázdné brány van Buren.

Osmifinále českého fotbalového poháru MOL Cupu:
FC Hradec Králové - Slavia Praha 0:2 po prodl.
Branky:
109. Wallem, 120.+1 Van Buren. Rozhodčí: Pechanec - Hrabovský, Mokrusch - Volek (video).

Hradec: Zadražil - Klíma, Čihák, Leibl (113. O. Ševčík) - Čmelík (78. Horák), Kučera, Kodeš (113. Čech), Krejčí - Šašinka (78. Pudhorocký) - Juliš (91. Dancák), Hais (60. Koubek). Trenér: Kotal.
Slavia: Mandous - Vlček (102. Sinyan), Ogbu, Bořil - Douděra (106. Tomič), P. Ševčík (120.+2 Hromada), Oscar, Wallem - Zafeiris (113. Tijani) - Chytil (101. Tecl), Jurečka (72. Van Buren). Trenér: Trpišovský.

Odborné doporučení z Nizozemska: Nedělejte si velké naděje, Ihattaren je průšvihář