Rapperswil - Vítkovice 2:1. Skvělý start Ostravanů předčil obrat domácích

Autor: iSport.cz, ČTK
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Parádní start se během necelých tří minut rozplynul. Hokejisté Vítkovic vstoupili do čtvrtfinále play off Ligy mistrů porážkou 1:2 v Rapperswilu. Na hřišti švýcarského týmu, za který nastoupili čeští útočníci Roman Červenka a Martin Frk, přitom Ostravané už od 2. minuty vedli zásluhou Marcela Barinky. Momentálně předposlednímu týmu National League (NL) se ale v rozmezí 14. a 17. minuty povedlo srovnat, otočit a vlastně i rozhodnout o cenné výhře. Extraligové mužstvo tedy bude doma v příštím týdnu bojovat o semifinále s mankem.

Vítkovickým hráčům se ideálně vydařil vstup do utkání, již po 67 sekundách otevřel skóre Barinka a potvrdil, že se mu aktuálně střelecky daří. Dvaadvacetiletý útočník se v neděli dvěma góly podílel v extralize na výhře nad Litvínovem.

Domácí ale ještě v první třetině dokázali vývoj otočit. Klimeše nejprve ve 14. minutě prostřelil Vouardoux a poté Lakers udeřili v první přesilové hře. Vítkovický brankář neudržel Lammerovu střelu a pohotově dorážející Rask potrestal Fridrichův faul.

Druhé oslabení již hosté i zásluhou několika dobrých zákroků Klimeše ubránili a poté sami mohli v první přesilovce vyrovnat. Meyera ale překonat nedokázali a bezprostředně po skončení početní výhody měl zase práci po rychlém protiútoku Klimeš.

Hned dvě velké šance na vyrovnání si Vítkovice vypracovaly v závěru druhé třetiny. Závar po Kovářově střele ale gólem neskončil a neprosadil se ani Zdráhal po samostatném nájezdu na Meyera.

Rapperswil-Jona ve švýcarské lize pětkrát za sebou prohrál, v Lize mistrů ale dokázal těsný náskok udržet a navázat na dvě osmifinálové výhry nad Mannheimem. Vítkovice tak půjdou do odvety se ztrátou jedné branky, v základní skupině dokázaly Lakers doma porazit 4:1.

Domácí: 13:19. Vouardoux, 16:16. Rask

Hosté: 01:07. Barinka

Domácí: Meyer (Nyffeler) – Aebischer, Gerber, Capaul, Maier, Baragano, Grossniklaus, Vouardoux – Wick (A), Dünner (A), Forrer – Frk, Rask, Červenka (C) – Moy, Schroeder, Jensen – Wetter, Albrecht, Lammer.

Hosté: Klimeš (Machovský) – Raskob, Percy, Grman, Mikuš (A), Kovář, Auvitu, Chaloupka, Jeřábek – Lakatoš (C), Dej (A), Kalus – Zdráhal, Barinka, Fridrich – Peterek, Krieger, Bukarts – Lednický, Přibyl, Krejsa.