Fotbalistky si zahrají elitní skupinu Ligy národů, pomohla jim výhra nad Slovinskem

ČTK ČTK
5. 12. 2023 21:00
České fotbalistky v závěrečném 6. kole Ligy národů porazily v Pardubicích 4:0 Slovinsko a postoupily do elitní skupiny A. Svěřenkyně trenéra Karla Rady udržely vedení ve skupině B4 o dva body před Bosnou a Hercegovinou, která dnes zdolala doma 1:0 poslední Bělorusko.
České hráčky se radují z gólu v zápase skupiny B4 fotbalové Ligy národů žen se Slovinskem | Foto: ČTK

České fotbalistky nakročily k vítězství dvěma góly v prvním poločase. Ve 12. minutě otevřela skóre výstavní ránou z 20 metrů Kamila Dubcová, která rozhodla jedinou brankou sobotní duel s Běloruskem.

V 28. minutě skončil tečovaný centr Michaely Khýrové na břevně, záhy ale přece jen zvýšila z dorážky po závaru v pokutovém území Franny Černá.

Národní tým dominoval i po změně stran a navázal na triumf 2:0 z úvodního vzájemného duelu. V 59. minutě zakončila Andrea Stašková samostatný únik přesnou střelou k tyči a o deset minut později přidala čtvrtou trefu přímo z rohového kopu Khýrová.

Brankářka Olivie Lukášová si připsala třetí čisté konto ve skupině. Češky hned v premiérovém ročníku soutěže postupem napodobily své kolegy z mužské reprezentace, kteří si zahráli nejvyšší soutěž Ligy národů loni.