Inter Milán zvítězil ve šlágru italské ligy v Neapoli 3:0 a nadále vede tabulku

Sport ČTK Sport, ČTK
3. 12. 2023 23:12
Inter Milán ve šlágru 14. kola italské fotbalové ligy hladce zvítězil na hřišti obhájce titulu Neapole 3:0 a dál vede o dva body před Juventusem.
Marcus Thuram slaví gól Interu Milán v Neapoli
Marcus Thuram slaví gól Interu Milán v Neapoli | Foto: Reuters

Inter šel do vedení minutu před poločasem, kdy tvrdou přízemní ranou skóroval Calhanoglu.

V 62. minutě zvýšil na 2:0 Barella a pět minut před koncem přidal třetí gól Thuram.

"Nerazzuri" zvítězili pod Vesuvem poprvé od ledna roku 2020. Neapol prohrála čtvrté z úvodních sedmi domácích ligových utkání, což se jí po sezonách 1954/55 a 1997/98 stalo teprve potřetí.

Úřadující mistři navíc kvůli výhře AS Řím v Sassuolu (2:1) vypadli z první čtyřky.

Fiorentina porazila poslední Salernitanu 3:0. Český záložník Antonín Barák přihlížel vítězství z lavičky, nezasáhl už do třetího ligového utkání po sobě.

V 6. minutě poslal Fiorentinu do vedení z penalty Beltrán, který se trefil poprvé od letního příchodu z River Plate.

Dvoubrankové vedení svěřencům Vincenza Italiana zařídil Riccardo Sottil, který pak přihrál na třetí branku. Jeho nabídku s klidem zužitkoval třetí nejlepší střelec italské ligy Giacomo Bonaventura, který má na kontě šest gólů.

Salernitana nenavázala na úspěchy z posledních dvou kol, kdy remizovala se Sassuolem a poté překvapila proti Laziu Řím první výhrou v sezoně.

Předposlední Verona nevyhrála už 12 zápasů. V přestřelce na hřišti Udine zařídil Hellasu v nastavení bod za remízu 3:3 Thomas Henry.

Za domácí se dvakrát trefil Lorenzo Lucca, ani jeho dva góly Udine nepřinesly druhé vítězství v sezoně.

Italská fotbalová liga - 14. kolo:

Lecce - Boloňa 1:1 (90.+9 Piccoli z pen. - 68. Lykogiannis), Fiorentina - Salernitana 3:0 (6. Beltrán z pen., 18. Sottil, 56. Bonaventura), Udine - Hellas Verona 3:3 (30. a 72. Lucca, 16. Kabasele - 37. Durič, 61. Ngonge, 90.+6 Henry), Sassuolo - AS Řím 1:2 (25. Matheus Henrique - 76. Dybala z pen., 82. Kristensen), Neapol - Inter Milán 0:3 (44. Calhanoglu, 62. Barella, 85. Thuram).

1. Inter Milán 14 11 2 1 33:7 35
2. Juventus Turín 14 10 3 1 22:9 33
3. AC Milán 14 9 2 3 24:15 29
4. AS Řím 14 7 3 4 27:16 24
5. Neapol 14 7 3 4 26:17 24
6. Fiorentina 14 7 2 5 23:17 23
7. Boloňa 14 5 7 2 16:11 22
8. Bergamo 13 6 2 5 21:13 20