Dvakrát za sebou, aneb po Merksplasu i teď se radoval Joris Nieuwenhuis. Z nejužší špičky chyběli jeho týmoví kolegové Lars van der Haar nebo Pim Ronhaar. Vítěz odjel sám ve druhém kole, ale Cameron Mason (Cyclocross Reds 777) ho držel na dohled mezi pěti a deseti vteřinami ztráty až do posledních metrů. O pár metrů dále se pohybovali Thibau Nys (Baloise/Trek) a Eli Iserbyt, pak Michel Vanthourenhout (oba Pauwels Sauzen) a Niels Vandeputte (Alpecin/Deceuninck). Nys se později neudržel a dojel šestý (-1:52). Vůbec nedokončil Laurens Sweeck (Crelan/Corendon).

„Moje záda drží,“ vysvětloval spokojený Joris Nieuwenhuis hlavní důvod svého triumfu. „Zdá se, že jsme tenhle problém vyřešili. Taky jsem dohnal tréninkové manko, které jsem nabral vinou nemoci na začátku sezony. Hned po startu jsem se cítil dobře. Můžu jet svoje tempo a vybírat si lajny, čekal jsem jen, kdo mě bude následovat,“ komentoval svůj výkon muž, který se vrátil ze silničního angažmá v Rabobank a DSM, kde má na kontě i celou Tour de France, a opět dává předost cyklokrosu.

Brit Mason byl rád, že uspěl na trati, blízko níž bydlí, dívá se na ni z okna a často po ní běhá: „Byla to spíš časovka. Snažil jsem se dotáhnout mezeru, ale byl jsem na maximu, vyhrál ten nejlepší.  Jsem už zase blíž k vítězství.“

Třetí pozici vybojoval Iserbyt (-52), v této sezoně z 15 startů se nedostal jen dvakrát na pódium, a stále udržuje chuť na celkové vítězství ve třech seriálech. „Bylo to obtížné, myslel jsem i na neděli, což je pro tento víkend větší cíl, a proto jsem neriskoval,“ hodnotil spokojeně. Fem van Empel pokračuje v sérii neporazitelnosti, kterou natáhla už na 15 závodů v řadě, z toho devět v této sezoně. Tady odjela ve druhém kole, před tím po lehkém pádu nechala užít vedení také nakonec druhou (-1:04) Puck Pieterse (Alpecin/Fenix). Ta ji ulehčila práci, sama také spadla ve sjezdu. „Nesoustředila jsem se, dělala chyby a dala ji šanci. Ale nespěchala jsem a trpělivě ji dostihla, mám radost. A minutový náskok, to je až bizarní,“ usmála se vítězka. „Fem létá, je to jednoduché. Ale je ve mně pořád oheň, budu se zlepšovat,“ zahrozila její soupeřka.

Očekávaný souboj o třetí místo pro sebe získala Annemarie Worst (Cyclocross Reds 777) s odstupem téměř dvou minut na vítězku.

První žen mimo Nizozemsko byla sedmá Kata Blanka Vas z Maďarska (tým SD Worx, -2:34). První letošní start zaznamenala Shirin van Anrooij (Baloise/Trek), úřadující mistryně světa do 23 let, která skončila devátá (-2:55). Pro 15. místo si dojela nejmladší členka česko-nizozemského klanu Kopeckých, 19letá Julia (-6:00) Tentokrát chyběla vinou nemoci vedoucí žena pořadí Ceylin Carmen del Alvarado (Alpecin/Deceuninck) a Lucinda Brand (Baloise/Trek), která se zaměřila jen na nedělní světový pohár.

Průběžné pořadí Superprestige po 5 z 8 závodů: Muži: 1, Iserbyt 72, 2. Vandeputte 49, 3. Nieuwenhuis 48, 4. Mason 40, 5. Sweeck 39. Ženy: 1. Worst 64, 2. Alvarado 59, 3. Van Alphen 58,… 27. Zemanová 2.