Hokejisté Vsetína prohráli v Třebíči. Prostějov přejel rezervu Pardubic

Autor: ČTK
0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Hokejisté druhého Vsetína prohráli ve 27. kole první ligy v Třebíči 4:5 a mají stále ztrátu 12 bodů na vedoucí Porubu, která se v nedělní dohrávce představí ve Zlíně. Neuspěly ani třetí Litoměřice, jež podlehly na ledě předposlední pražské Slavie 3:4. Duel Jihlavy se Znojmem v Chomutově by kvůli sněhové kalamitě odložen.

Vsetín neuspěl poprvé po sérii tří vítězství. Třebíč vykročila za svou čtvrtou výhrou v řadě v čase 5:53, kdy využil přesilovou hru Ladislav Bittner. Před polovinou úvodní části upravil Matěj Psota na 2:0. Ve 27. minutě sice snížil Luboš Rob, ale Horácké Slavii vrátit dvoubrankový náskok v početní výhodě Šimon Frömel. Ještě ve druhé části vrátil Valachy na kontakt Jan Kern a ve 48. minutě vyrovnal v přesilovce Vít Jonák. Třebíč opět vrátil vedení David Michálek, na což sice zareagoval druhým gólem v utkání Kern, ale 45 sekund před koncem se prosadil opět Michálek a rozhodl.

Pražská Slavia zabrala po dvou duelech bez bodu a pod novým trenérem Alešem Totterem vyhrála třetí z pěti utkání. Hostující Stadion sice získal mezi 8. a 9. minutou vedení 2:0 díky Finovi Rikuovi Sihvonenovi a obránci Michaelu Krutilovi, ale ještě v první třetině otočili stav Maxim Havrda, Lotyš Edgars Kulda a v přesilovce bek Jan Holý. V 36. minutě zvýšil další zadák Karel Křepelka a hosté v polovině závěrečné části už jen zkorigovali výsledek díky brance Jakuba Černohorského. Litoměřice prohrály teprve podruhé z posledních sedmi utkání.

Prostějov zdolal před vlastním publikem Pardubice B 6:1 a spravil si chuť po dvou domácích porážkách za sebou. Domácí Jestřábi se ujali vedení v čase 15:17 díky Marku Račukovi. V 18. minutě sice vyrovnal Daniel Rákos, ale za 26 sekund vrátil domácím náskok obránce Tomáš Hanousek a za dalších 23 vteřin zvýšil bek Jan Pohl. Po devíti sekundách druhé části se podruhé mezi střelce zapsal Hanousek. V závěrečném dějství ještě využil přesilovku Jan Veselý a výsledek dovršil Zdeněk Doležal. Záložní tým Dynama neuspěl poprvé po sérii tří vítězství.

Čtvrtou porážku z posledních šesti duelů zaznamenal Kolín, který doma podlehl Přerovu 2:3 v prodloužení. Zubři vyhráli třetí z uplynulých čtyř utkání. Domácím sice získal v polovině úvodní části náskok Adam Dlouhý, ale ve druhé třetině otočili stav Joshua James Mácha s Danielem Indrákem. Minutu před koncem základní hrací doby v power play vyrovnal Josef Skořepa, ale v čase 63:16 zajistil vítězství hostů Vojtěch Tomi.

Dvanáctý Frýdek-Místek porazil doma Sokolov 5:2, bodoval popáté za sebou a z toho čtyřikrát vyhrál. Shodně dvěma góly k tomu pomohli obránce Daniel Kowalczyk a útočník Zdeněk Sedlák, tři asistence zaznamenal Rostislav Marosz. Baník prohrál počtvrté v řadě.

27. kolo první hokejové Chance ligy:

Slavia Praha - Litoměřice 4:3 (3:2, 1:0, 0:1)

Branky: 10. Havrda, 15. E. Kulda, 17. Holý, 36. Křepelka - 8. Sihvonen, 9. Krutil, 51. Černohorský. Rozhodčí: Valenta, Zavřel - Štofa, Teršíp. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 847.

Prostějov - Pardubice B 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)

Branky: 19. a 21. Hanousek, 16. Račuk, 19. J. Pohl, 49. J. Veselý, 60. Z. Doležal - 19. Rákos. Rozhodčí: Wagner, Pilný - Kráľ, Peluha. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 702.

Kolín - Přerov 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

Branky: 10. A. Dlouhý, 59. Skořepa - 28. Mácha, 39. D. Indrák, 64. Tomi. Rozhodčí: Barek, Mejzlík - Štěpánek, Maňák. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 645.

Třebíč - Vsetín 5:4 (2:0, 1:2, 2:2)

Branky: 53. a 60. D. Michálek, 6. Bittner, 9. Psota, 33. Frömel - 37. a 56. Kern, 27. Rob, 48. Jonák. Rozhodčí: Petružálek, Kosnar - Jindra, Kleprlík. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 991.

Frýdek-Místek - Sokolov 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Branky: 13. a 53. Z. Sedlák, 42. a 57. D. Kowalczyk, 36. Haas - 32. Vracovský, 51. Kružík. Rozhodčí: Skopal, Grygera - O. Veselý, Tvrdý. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 683.

Zápas Jihlava - Znojmo byl odložen kvůli sněhové kalamitě.