Archiv D: Blahopřání

Big Airu vládli olympijští šampioni Gasserová a Su I-ming, Hroneš do finále nepostoupil

Pekingský Big Air znovu ovládla rakouská snowboardistka Anna Gasserová, jenž tak potvrdila svoji formu. Současná mistryně světa se prosadila na stupně vítězů i při 17. startu v této disciplíně v elitním seriálu. Mužům kraloval domácí Su I-ming, jediný český zástupce Jakub Hroneš skončil v kvalifikaci na 25. místě.

Anna Gasserová
zdroj: Reuters autor: IRAKLI GEDENIDZE

V Číně, kde loni vybojovala své druhé olympijské zlato, vyhrála Gasserová s náskokem tří bodů před Australankou Tess Coadyovou. Třetí Japonka Mijabi Onicukaová ztratila na vítězku 3,5 bodu.

"Tahle rampa mi sedí. Předvedla jsem stejné skoky jako na olympiádě. Mám radost, že i ostatním holkám se zase dařilo," uvedla dvaatřicetiletá Rakušanka.

Také soutěž mužů ovládl olympijský vítěz z pekingských her domácí Su I-ming. Český snowboardista Jakub Hroneš obsadil v kvalifikaci 25. místo.

Světový pohár ve snowboardingu v Pekingu – Big Air:

Muži: 1. Su I-ming (Čína) 184,50, 2. Kimata 180,75, 3. Kimura (oba Jap.) 175,75, ...v kvalifikaci 25. Hroneš (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 2 ze 4 závodů): 1. Kimura 140, 2. Ogiwara (Jap.) 126, 3. Kimata 112, ...22. Hroneš 22.

Ženy: 1. Gasserová (Rak.) 174,00, 2. Coadyová (Austr.) 171,00, 3. Onicukaová (Jap.) 170,50.
Průběžné pořadí SP (po 2 ze 4 závodů): 1. Iwabučiová (Jap.) 116, 2. Brookesová (Brit.) 110, 3. Gasserová a Muraseová (Jap.) obě 100.