Sokolský zpravodaj

Slovan Bratislava si v Evropě zahraje i na jaře, Dinamo Záhřeb uspělo v Astaně

Dva góly Juraje Kucky na stadionu Klaksvíku poslaly Slovan Bratislava do play-off Konferenční ligy. Klub ze slovenské metropole vyhrál na Faerských ostrovech 2:1. Venku uspělo i Dinamo Záhřeb, konkrétně v Astaně 2:0, a přiblížilo se postupu ze skupiny C, jejímž jistým vítězem je Viktoria Plzeň. Záložník Erik Daniel skóroval v dresu Trnavy do sítě Ludogorce, ale porážce 1:2 nezabránil. Fiorentina s Antonínem Barákem v základní sestavě zdolala 2:1 Genk.

V prvním poločase v Astaně měl několik šancí včetně penalty ve 12. minutě domácí gambijský útočník Darboe, ale žádnou nevyužil. Po přestávce byli mnohem aktivnější hráči Dinama a do vedení je ve 48. minutě dostal devatenáctiletý Vidovič, který v klubu hostuje z Bayernu Mnichov. Výhru v závěru pečetil Kaneko. Dinamo uspělo po třech porážkách. Chorvatský mistr má na druhém místě v tabulce šest bodů, Astana i Ballkani po čtyřech.

Spartak Trnava už měl jistotu vyřazení, bulharský mistr potřeboval vyhrát. Ludogorec šel do vedení v 74. minutě po gólu Duaha, ale o čtyři minuty později srovnal třetím gólem v tomto ročníku EKL Erik Daniel. Hosté v 86. minutě neproměnili penaltu, přesto se výhry dočkali. V páté minutě nastavení jim zajistil tři body Tissera. Skupinu H vede Nordsjaelland s deseti body, Ludogorec a Fenerbahce mají po devíti.

Barák odehrál proti Genku v dresu Fiorentiny 59 minut a byl u branek spoluhráče Martíneze Quarty a hostujícího Kayembeho. Vítězství trefil González z penalty v 82. minutě. Fiorentina v posledním kole skupiny F zavítá do Budapešti, kde se střetne s druhým Ferencvárosem o přímý postup do osmifinále.

Bratislavský Slovan od 17. minuty prohrával po trefě Mikkelsena, ale o sedm minut později srovnal Kucka. A šestatřicetiletý slovenský matador byl i tím, kdo v 62. minutě vstřelil vítězný gól. Svěřenci Vladimíra Weisse v posledním zápase skupiny vyzvou Olimpiji Lublaň. V případě, že zvítězí a Lille neporazí doma Klaksvík, ovládne slovenský mistr skupinu.

Fotbalová Evropská konferenční liga - 5. kolo:

Skupina A:
Klaksvík - Slovan Bratislava 1:2

Branky: 17. Mikkelsen - 24. a 62. Kucka.
Olympija Lublaň - Lille 0:2
Branky: 15. Cabella, 75. Yazici.

Skupina B:
Breidablik - Maccabi Tel Aviv 1:2 (0:1)
Branky: 61. Eyjolfsson - 35. Biton, 82. Zahavi. ČK: 90.+5 Eyjolfsson.
Gent - Zorja Luhansk 4:1 (1:0)
Branky: 20. Fofana, 49. vlastní Batagov, 55. Orban, 75. Gandelman - 82. Nagnojnyj.

Skupina C:
Astana - Dinamo Záhřeb 0:2 (0:0)
Branky: 48. Vidovič, 79. Kaneko. ČK: Jovančič (Astana).
Ballkani - Viktoria Plzeň 0:1
Branka: 81. Šulc.

Skupina D:
Besiktas Istanbul - FC Bruggy 0:5 (0:2)
Branky: 14. a 46. Thiago, 4. Nielsen, 51. Onyedika, 69. Skov Olsen.
Bodö/Glimt - Lugano 5:2 (1:0)
Branky: 40. a 79. Pellegrino, 52. Fet, 66. Berg, 89. Kapskarmo - 69. Celar, 86. Babic.

Skupina E:
Alkmaar - Zrinjski Mostar 1:0 (0:0)
Branka: 59. Pavlidis z pen.
Aston Villa - Legia Varšava 2:1 (1:1)
Branky: 4. Diaby, 59. Moreno - 20. Muci.

Skupina F:
Čukarički - Ferencváros Budapešť 1:2 (1:0)
Branky: 11. Adžič - 83. Zachariassen, 90.+8 Pešič.
Fiorentina - Genk 2:1 (1:1)
Branky: 45.+4 Martínez Quatra, 79. González z pen. - 45. Kayembe.

Skupina G:
HJK Helsinky - Aberdeen 2:2 (2:1)
Branky: 16. Bandé, 33. Hostikka - 41. MacDonald, 56. Duk.
Eintracht Frankfurt - PAOK Soluň 1:2
Branky: 58. Marmúš - 55. Kedziora, 73. Živkovič. ČK: 90.+5 Jakič (Frankfurt)

Skupina H:
Nordsjaelland - Fenerbahce Istanbul 6:1
Branky: 55., 75. a 84. Nygren, 21. Hey, 25. Svensson, 66. Rasmussen - 44. Batshuayi.
Trnava - Ludogorec Razgrad 1:2
Branky: 78. Daniel - 74. Duah, 90.+5 Tissera.