Jokič triple doublem pomohl basketbalistům Denveru k třetí výhře v NBA za sebou

foto Utkání basketbalové NBA Denver - Houston, 30. listopadu 2023. Nikola Jokič (vlevo) z domácího týmu a Jock Landale z Houstonu.

New York - Basketbalisté Denveru zvítězili v NBA doma nad Houstonem 134:124. Třetí výhru za sebou obhájcům titulů zařídil Nikola Jokič, který si připsal triple double za 32 bodů, 10 doskoků a 15 asistencí. Nuggets se drží na druhém místě v Západní konferenci. Na Východě patří druhé místo Orlandu, které zvítězilo 139:120 nad Washingtonem a má už osmou výhru v řadě. Naopak popatnácté za sebou prohrál poslední Detroit, který doma nestačil 107:133 na Los Angeles Lakers.

Denver zápas s Houstonem rozhodl už v první čtvrtině, kterou vyhrál o 15 bodů po velkém ofenzivním představení. Jokič jen za první čtvrtinu nasbíral 8 asistencí, vydatně mu pomáhal i Michael Porter, který v této části trefil všechny čtyři trojkové pokusy. Porter nakonec zaznamenal sedm trojek a 30 bodů.

Houston sice v této sezoně už dvakrát nad Denverem vyhrál, ale tentokrát mu Nuggets nedali šanci. Dvouciferný náskok hlídali až do konce. Pomohl jim k tomu i návrat rozehrávače Jamala Murraye, který chyběl minulých 11 zápasů kvůli zranění.

Orlando využilo zaváhání Philadelphie na hřišti New Orleans, kde Sixers i kvůli absenci své nemocné hvězdy Joela Embiida prohráli 114:124 a klesli na čtvrté místo tabulky za Milwaukee a právě Magic. Orlando ve Washingtonu potvrdilo velmi dobrou formu a už od první čtvrtiny si šlo za osmou výhrou v řadě. Je tak jedinou výhru od vyrovnání klubového rekordu z roku 1994 v počtu vítězných zápasů za sebou.

„Na tohle vůbec nesmíme myslet. Je třeba jít zápas od zápasu, soustředit se na detaily. To je to, co nám přineslo tuhle šňůru. Jak začneme řešit něco jiného, začneme prohrávat,“ upozornil hráč Orlanda Jalen Suggs. Magic trefili v zápase 17 trojek a celkově stříleli s úspěšností 60 procent. Franz Wagner dal 31 bodů, což je pro něj nejvíce v této sezoně. Cole Anthony přidal 25 bodů.

Pod výhru LA Lakers nad Detroitem se podepsaly všechny tři hlavní hvězdy. D'Angelo Russell dal 35 bodů a 9 asistencí, Anthony Davis měl 28 bodů a 16 doskoků a LeBron James 25 bodů. Pro Pistons představuje patnáctá porážka za sebou nový negativní klubový rekord.

Cenný skalp si připsal i druhý tým z Los Angeles Clippers, kteří vyhráli 131:117 na palubovce Sacramenta. Kawhi Leonard zaznamenal 34 bodů, James Harden 26 bodů a celá základní pětka Clippers dala 111 ze 131 bodů. Kings nestačilo ani 40 bodů De'Aarona Foxe.

NBA:

Denver - Houston 134:124, Detroit - LA Lakers 107:133, Memphis - Utah 105:91, New Orleans - Philadelphia 124:114, Orlando - Washington 139:120, Sacramento - LA Clippers 117:131, Toronto - Phoenix 112:105.

Severozápadní divize:

1.Minnesota1713476,5