Peklo v Istanbulu nakonec vítěze nepřineslo, Real doma přestřílel Neapol a dařilo se i Arsenalu

AKTUALIZOVÁNO

Fotbalisté Manchesteru United v pátém kole skupiny A Ligy mistrů pouze remizovali na půdě Galatasaraye 3:3. Rudé ďábly provázela v zápase nevídaná přesnost v zakončení, když úvodní tři střely na bránu proměnili v gól. Istanbulský celek ovšem nepříznivě se vyvíjející duel dotáhl k zisku bodu, k čemuž nejvíce přispěl dvěma přesnými přímými kopy Hakim Ziyech. U obou z nich chyboval brankář André Onana, jenž se sice v ligové soutěži rozchytal do slušné formy, mezi evropskou smetánkou ale dál výrazně tápe. Hostům tak k postupu nakonec nemusí stačit ani závěrečný skalp Bayernu Mnichov

Boj o druhé postupové místo byl velmi napínavý a o jeho výsledku mohlo do značné míry rozhodnout střetnutí mezi tureckým mistrem Galatasarayem a trojnásobným vítězem Ligy mistrů Manchesterem United. Když se spolu oba celky potkaly na začátku října v Anglii, vzešla z toho nádherná fotbalová podívaná, kterou v Divadle snů ovládli Lvi z Istanbulu v poměru 3:2. Rudí ďáblové tak měli svému sokovi co vracet, na což se dobře naladili dvěma výhrami s čistým kontem v Premier League.

Ani v tomto utkání nemuseli diváci v bouřlivé atmosféře v Rams Parku dlouho čekat na první přesný zásah. K jejich nespokojenosti to byl ale Alejandro Garnacho, kdo v 11. minutě rozvlnil síť střelou pod břevno, a navázal tak na výstavní trefu nůžkami proti Evertonu. Po několika šancích týmu z Istanbulu navýšil vedení Red Devils Bruno Fernandes, který tentokrát vyslal dalekonosnou ránu, proti níž byl Fernando Muslera bezmocný. Domácí hráče nicméně obdržené branky nepoložily. Zhruba po půlhodině hry dokázal Ziyech překonat hostujícího gólmana, když z volného přímého kopu šikovně obstřelil zeď a nasměroval balon do levé části brány. Ještě do přestávky pak zdánlivě vyrovnal Mauro Icardi, toho ale o radost obral milimetrový ofsajd.

Turecký zástupce vstoupil do druhého dějství poměrně aktivně, ale první gól šel znovu na stranu týmu z Manchesteru. Po zaváhání v obraně přihrával Aaron Wan-Bissaka z pravého křídla a z hranice malého vápna ve skluzu zakončil k pravé tyči Scott McTominay. Pár chvil poté znovu pálil z přímého kopu Ziyech a po špatně postavené zdi v prvním poločase přidal Onana velmi nejistý zákrok, po kterém se domácí hráči dostali zpět na dostřel. V 71. minutě po krátkém pobytu na hřišti navíc vyslal Kerem Aktürkoglu prudký projektil z hranice velkého vápna přímo do pravého horního rohu Onanovy branky, díky čemuž srovnal skóre utkání. V závěru diváci viděli několik šancí obou celků, tou nejvýraznější byla nastřelená tyč po ráně Fernandese.

Klíčová bitva skupiny tak nakonec divákům vítěze nenabídla. Poslední kolo je na programu 12. prosince. Rudí ďáblové změří síly s Bayernem, Galatasaray svede ve stejný den souboj s Kodaní.

Kolaps po vyloučení vystavil Seville stopku. Rekordní počin Ramose nebyl fanouškům útěchou

Sevilla nezvládla dobře rozehraný duel pátého kola skupiny B Ligy mistrů, když na vlastním trávníku prohrála s PSV 2:3. Jasnou převahu Rojiblancos v úvodu utkání gólově demonstroval Sergio Ramos, jenž svou 16. trefou vyrovnal rekord soutěže v počtu gólů obránců, který drželi Roberto Carlos a Gerard Piqué. Hosté navíc po pauze inkasovali znovu, i díky zbytečnému vyloučení Lucase Ocampose však zápas otočili, přičemž na všech brankách měli podíl střídající hráči. Mužstvo z Andalusie tak po naprostém kolapsu přišlo o možnost postoupit.

Trenérské angažmá Diega Alonsa se dosud rozhodně nevyvíjelo tak, jak si Uruguayec představoval. Kouč Sevilly totiž od svého příchodu na lavičku dovedl tým v osmi soutěžních zápasech k jedinému vítězství, a to navíc v poháru proti amatérskému soupeři. Mizerné formy tradičního španělského klubu chtělo využít PSV, které spektakulárním způsobem vládlo Eredivisii, kde zatím neztratilo jediný bod a ve 13 kolech nasázelo úctyhodných 48 branek.

Nizozemci, kterým v ochozech stadionu fandil bývalý reprezentační kouč Louis van Gaal, ale nezačali příliš dobře a dopřáli klubu z Andalusie více prostoru, než sami zamýšleli. Ve 24. minutě se dokázal prosadit navrátilec Ramos, jenž prožil nejlepší léta v Realu Madrid. Ten si naskočil na centr Ivana Rakitiče a ve vzduchu zajímavým způsobem s notnou dávkou štěstí procedil míč do sítě. Pro Farmáře to byl šok a za svým soupeřem dál výrazně herně zaostávali. O čtvrthodinu později s nimi mohlo být ještě hůře, kdyby platila druhá vstřelená branka Rojiblancos v podání švýcarského středopolaře Djibrila Sowa. Ten však v průběhu akce zahrál nedovoleně rukou.

Plány týmu z Eindhovenu pro druhou půli takřka okamžitě po opětovném nástupu na hřiště rozmetal Youssef En Nesyri. Ten po dobrém zpracování míče a ještě lepší indivudální akci stylově lobem přehodil brankáře Waltera Beníteze. Situaci si ale sami zkomplikovali do té doby skvěle hrající fotbalisté Sevilly. Konkrétně Ocampos skluzem sestřelil jednoho z protihráčů, a v 66. minutě tak nabídl po druhé žluté kartě Nizozemcům přesilovku. S jejím využitím neotálel Ismael Saibari, jenž už po dvou minutách dělovkou do šibenice zdramatizoval koncovku duelu. Černého Petra v podobě vlastního gólu si v závěrečné desetiminutovce vytáhl srbský nešťastník Nemanja Gudelj, čímž dopřál hostům srovnání. Infarktový závěr pro domácí příznivce a snový obrat pro PSV pak zajistil v nastaveném čase Ricardo Pepi, jenž přesnou hlavičkou degradoval veškeré snažení španělského týmu.

Sevilla tak fanoušky bodovým ziskem nepotěšila a z nadějně rozehraného utkání odešla s prázdnou. Skupinu zakončí 12. prosince na stadionu Lens, PSV tentýž den přivítá Arsenal.

Vyhlášená obrana Lens v Londýně vyhořela. Poločasový koncert Arsenalu zahrál útočný kvintet

Fotbalisté Arsenalu si s definitivní platností zajistili první příčku ve skupině B Ligy mistrů, v jejímž pátém kole doma zdolali Lens vysoko 6:0. Galapředstavení domácích rozjel ve 13. minutě Kai Havertz a ještě do přestávky se prosadili čtyři další jeho spoluhráči z ofenzivní vozby Kanonýrů. Ti se tím stali prvním celkem v historii soutěže, v jehož dresu skórovalo v prvním poločase pět různých střelců. Hosté, kterým před utkáním dodávala sebevědomí série pěti čistých kont z Ligue 1 v řadě, po debaklu z Britských ostrovů v kombinaci s podvečerním obratem PSV ze Sevilly přišli o šanci postoupit do osmifinále.

Kanonýři možná ani nečekali, že se po nevýrazných výkonech ocitnou v čele Premier League. První příčka jim patřila i ve skupině Ligy mistrů, kde k potvrzení postupu potřebovali získat alespoň bod s Lens. To se nejevilo jako příliš složitý úkol, protože francouzský celek mimo svůj stadion zvítězil v ročníku jen dvakrát. Racing Club ovšem toužil zopakovat počin z posledního vzájemného střetnutí milionářské soutěže na stadionu Arsenalu z roku 1998, kdy dokázal díky těsné výhře postoupit právě na úkor Londýňanů.

Po vzájemném oťukávání v úvodu zahrozil jako první nebezpečnou hlavičkou těsně vedle pravé tyče Havertz. Krátce nato se už ale mohl mladý Němec radovat. Z malého vápna propasoval míč skrze Brice Sambu až do sítě a poslal svůj tým do vedení. Ve 21. minutě pak náskok Londýňanů navýšil Gabriel Jesus, když si položil bránící hráče na zem a suverénně svou šanci proměnil. Hrozivou první půlhodinu pro Racing Club dokonal doražením rány Gabriela Martinelliho Bukayo Saka a ve 27. minutě pak i právě mladý Brazilec, jehož výstavní obstřel z hranice vápna poslal naděje Lens na postup do osmifinále k ledu. Na konci první půle pak z ojedinělé šance hostů napálil Facundo Medina z velké dálky tyč, poslední slovo měl před přestávkou ale opět Arsenal po perfektním voleji Martina Ödegaarda.

Oba týmy o pauze výrazně prostřídaly, a tak do druhého poločasu vběhla hned pětice nových hráčů. Domácí fotbalisté i nadále představovali nebezpečí pro hostující obranu, která si musela často pomáhat nedovolenými zákroky. Šestou branku duelu mohl přidat opět norský středopolař, jeho ránu z první ovšem tentokrát zvládl pokrýt Samba. Gunners ukazovali herní převahu a podnikali jeden útočný výpad za druhým, defenziva Lens ale předváděla o dost lepší výkon než v první půli. Další příležitost ke skórování se tak nabídla až Gabrielovi v 82. minutě, ten však po rohu svou hlavičku namířil pouze nad břevno. Po intervenci VAR ještě v závěru přiřkl hlavní rozhodčí Kanonýrům výhodu pokutového kopu, ze kterého střídající Jorginho uzavřel gólový účet zápasu.

Arsenal ustrážil tříbodový zisk a v jarní části Ligy mistrů chybět nebude. Ještě předtím ovšem musí 12. prosince sehrát duel na stadionu PSV, Lens zabojuje o tři body doma se Sevillou.

Nevídanou sérii Bayernu zmrazil soupeř z Kodaně. Střelci hledali cestu do sítě marně

Fotbalisté Bayernu Mnichov překvapivě remizovali v pátém kole skupiny A Ligy mistrů na vlastním stadionu s Kodaní 0:0. Domácí lodivod Thomas Tuchel, jehož minimální rotace v jednotlivých zápasech byla mediálně velice probírána, poslal v porovnání s ligovým duelem v Kolíně od úvodu na hřiště čtyři nové tváře. Ty však jeho důvěru nesplatily, a německý gigant tak po ospalém výkonu přišel o úchvatnou sérii v rámci skupinových fází milionářské soutěže, ve kterých nezvítězil poprvé po 17 po sobě jdoucích výhrách od začátku prosince 2020, kdy si dělil body s madridským Atlétikem.

Jistota postupu umožnila Tuchelovi mírně obměnit základní sestavu, protože hráči bavorského celku v čele s Leonem Goretzkou si stěžovali na náročný program a z něj plynoucí únavu. To hrálo do karet Kodani, která před třemi týdny ve spektakulárním zápase porazila Manchester United 4:3, a v tabulce se tak poněkud překvapivě zařadila hned za Bayern. Poté však dánský celek v domácí soutěži dvakrát za sebou zaváhal, když vstřelil jediný gól.

Die Roten měli několik příležitostí pro uzmutí brzkého vedení. V té nejnadějnější se ve 14. minutě ocitl Mathys Tel, který ale milimetrově přesnou přihrávku nezužitkoval a jeho rána z voleje minula levou tyč. Do dění první půle se mohl ve 28. minutě nesmazatelně zapsat teprve osmnáctiletý talent Roony Bardghji, ani jemu se však nezdařila koncovka. Na druhé straně mohl po půl hodině hry poprvé rozvlnit síť klubový veterán Bavorů Thomas Müller, jenž se snažil atypicky, avšak nebezpečně zakončovat hlavičkou.

The Lions si i po změně stran počínali velmi sebejistě a i přes menší aktivitu hrozili zejména z protiútoků. Blízko prvnímu gólu byl ve 47. minutě Diogo Goncalves, jenž dobrou pozici nevyužil ideálně a jen se díval za svým pokusem, který letěl o kousek víc vpravo, než si přál. S postupujícím časem a pod čím dál větším tlakem hrající Bavoři chtěli vytěžit z minima maximum za každou cenu, jejich marné volání po penaltě ze 63. minuty ale rozhodčí nevyslyšel. Uvadající soustředěnost svých spoluhráčů se snažil snajpr Harry Kane nabudit táhlou střelou, se kterou měl muž v ochranné masce Kamil Grabara velké starosti zejména kvůli její kadenci. V posledních minutách už bylo více než zřejmé, že mírně pozměněná sestava Die Roten narazila na své limity.

Bayern si tak pokazil dlouhou výherní šňůru a dánský mistr si z Mnichova odvezl bod. Bavoři udělají definitivní tečku za svým působením v podzimní fázi soutěže 12. prosince na hřišti Manchesteru United, Kodaň ve stejný den doma vyzve Galatasaray.

Náhradníci Interu málem odjeli z Lisabonu s ostudou. Hattrick Joaa Mária na výhru nestačil

Benfica remizovala v pátém kole skupiny C Ligy mistrů na domácím stadionu s Interem 3:3 a připsala si první bod do tabulky. Lisabonský celek si proti šetřícímu se soupeři vybudoval až třígólový náskok, když se hattrickem blýskl bývalý hráč Nerazzurri Joao Mário, přičemž na prakticky všech brankách měl výrazný podíl i Casper Tengstedt. Italský tým kontroval až po změně stran, a i když se mu úplný obrat dokonat nepodařilo, prodloužil svou sérii neporazitelnosti už na 11 utkání. Český reprezentant David Jurásek strávil zápas na lavičce náhradníků.

Benfica byla jedním z největších překvapení skupinové fáze, bohužel v negativním slova smyslu. Portugalský celek prohrál všechny čtyři zápasy a ve skupině se nacházel na poslední příčce. Naopak jeho soupeř z Milána měl s 10 získanými body již zajištěný postup do play off. Stále však bojoval o první místo s Realem Sociedad, a tak nechtěl v Lisabonu nic podcenit.

Již v páté minutě portugalský zástupce ukázal, že se ještě nehodlal vzdát. Tengstedt si nejprve pohlídal své ofsajdové postavení a přihrávkou hlavou si našel Joaa Mária, který v pokutovém území uklidil míč do brány s naprostou lehkostí. Radost v Lisabonu ale rozhodně neskončila, o osm minut později totiž zvýšil na 2:0 opět Joao Mário a znovu mohl poděkovat dánskému spoluhráči. Tengstedt si tentokrát dal záležet na čistě provedeném souboji proti Kristjanu Asllanimu, kterému sebral balon a nacentroval jej směrem ke zkušenému záložníkovi. Fantastickou úspěšnost portugalsko-dánské spolupráce podtrhla i třetí trefa Joaa Mária, jenž se opět zjevil na nejlepším možném místě a ještě v prvním poločase vypracoval domácím již tříbrankové vedení.

Celkem jasné představení Orlů v dosavadním vývoji zdramatizovaly hned dvě branky Nerazzurri. Marko Arnautovič prodloužil ukázku povedených doklepnutí v zápase a vykřesal naděje italského klubu na obrat. Fanouškům zatrnulo zejména v 58. minutě, kdy si nadýchaný centr zpracoval k bráně bokem postavený Davide Frattesi a levačkou neváhavě snížil již na 2:3 z pohledu Interu. Stíhací jízda ale nekončila. Alexis Sánchez o necelou čtvrthodinu později nekompromisně uklidil přisouzenou penaltu do sítě a stav utkání náhle srovnal. Domácí příznivci si nakonec oddychli, protože Benfica ustála i přibližně 10minutové oslabení.

Benfica tak doma sice ztratila náskok, ale získala alespoň první bod v soutěži. Další kolo je na programu 12. prosince, Inter svede bitvu s Realem Sociedad, Portugalci vyzvou v přímém souboji o třetí místo v tabulce Salzburg.

Oslabená Braga uhájila třetí příčku. Sběratel vyloučení Union na vítěznou cestu nenavedl

Braga navzdory dlouhému oslabení remizovala v pátém kole skupiny C Ligy mistrů s Unionem Berlín 1:1. Už po půlhodině hry viděl červenou kartu hříšník obranných řad Bragistů Sikou Niakaté, který byl v kalendářním roce 2023 vyloučen již popáté. Die Eisernen ještě do přestávky početní výhodu zužitkovali, čímž se přiblížili k první výhře po více než čtvrt roce. Po změně stran ovšem vyrovnal svým už pátým gólem v aktuálním ročníku soutěže Álvaro Djaló, a domácí tak udrželi lepší výchozí pozici k přezimování v evropských pohárech. Náhradní brankář domácích Lukáš Horníček utkání sledoval z lavičky náhradníků, záložník Alex Král v dresu Unionu nastoupil v 78. minutě.

Union Berlín sehrál o víkendu pod novým trenérským týmem premiérový zápas proti Augsburgu, jenž ale nedotáhl do vítězného konce a pouze remizoval. Byl to již 15. duel v řadě, ve kterém německý celek nedokázal vyhrát. Ve skupinové fázi Ligy mistrů měl ale i přes hrozivou formu stále reálnou naději na třetí příčku a účast alespoň v Evropské lize. K tomu ovšem potřeboval porazit Bragu. Ta měla před Němci dva body náskok právě díky vzájemnému utkání, jež vyhrála v Berlíně 3:2.

V úvodních minutách prvního poločasu se zdálo, že Minhoťané jsou více než připravení na honbu za třemi body. Klub z východního Berlína se dostával do tempa pomalu, výrazněji mu k tomu pomohl až změněný výrok hlavního sudího Clémenta Turpina. Hříšník Niakaté hrubě fauloval protihráče a po prvotně žluté kartě po zpětné konzultaci s videorozhodčím obdržel červený kartonek. Die Eisernen se s nabídnutou dlouhou přesilovkou přiliš nerozpakovali a ještě před odchodem do šaten skóroval Robin Gosens, který nic nevymýšlel a tvrdým projektilem propálil brankáře Matheuse.

Poločasová pauza byla oslabené Braze evidentně ku prospěchu, jelikož při návratu na hrací plochu se portugalskému celku povedlo poměrně rychle vyrovnat. V 51. minutě se z bezprostřední blízkosti nemýlil Djaló a šikovně umístěným míčem pod horní tyč přidal na klidu netrpělivým domácím příznivcům. Ten samý hráč se mohl o pár minut později stát dvojnásobným hrdinou, avšak tentokrát narazil na pozorný blok soupeřovy obrany. Na hřiště se ještě stihl v 78. minutě dostat Alex Král, nicméně Berlínští už nenašli dostatek sil na znovuvyužití své početní výhody.

Union Berlín tak opět nedosáhl na vítězství a z Portugalska si odvezl jen bod. V dalším kole se 12. prosince střetne s Realem Madrid, Braga změří ve stejný den síly s Neapolí.

Neapol si na postupové razítko musí počkat. Real těžil z umění dravého mládí

Fotbalisté Realu Madrid porazili v pátém kole skupiny C Ligy mistrů na domácím hřišti Neapol 4:2. V barvách Bílého baletu se už v úvodní půlhodině prosadili Rodrygo a Jude Bellingham, a první jmenovaný se tak v posledních čtyřech duelech podílel už na 10 brankách. Jednogólové vedení Realu však bleskově po změně stran smazal Frank Anguissa a zápas směřoval k remíze, která by hostům stačila ke stvrzení druhé postupové příčky. O cenný bod je však v 84. minutě obral 19letý Nico Paz, pro nějž se jednalo o premiérový zásah v A-týmu Los Blancos.

Navzdory početné marodce velkých jmen se Real Madrid nacházel v herní pohodě. Vysokým výhrám z posledních tří utkání pomohl výrazně také brankář Andriy Lunin, který z pozice třetího gólmana klubu dostal šanci již ve druhém utkání milionářské soutěže. Četný počet zraněných hráčů a jistý postup do osmifinále znamenal nezapomenutelnou možnost naskočit do ostrého zápasu mimo jiné též pro Théa Zidaneho. Syn slavného a veleúspěšného hráče i trenéra se objevil na soupisce áčka vůbec poprvé.

Neapoli největší hvězdy nechyběly a cenné zkušenosti se projevily hned v deváté minutě, kdy se hosté dostali do vedení. Skvěle totiž zafungovala spolupráce dvou Giovanniů. Argentinec Simeone doklepl zpětnou přihrávku Itala Di Lorenziho. Lunin sice rychlý balon zneškodnil, bohužel byl míč již celým objemem za brankovou čárou. Neuběhla ani minuta a půl a Bílý balet srovnal, Rodrygo vyslal dělovou ránu naprosto nechytatelně přímo do pravého horního rohu. Favorit nepolevil a krátce po uplynutí 20 minut otočil vývoj utkání přesnou hlavičkou vyběhnuvší Bellingham. Další gól měl na kopačkách Brahim Díaz, ten se ale mezi tyče neapolské brány netrefil.

Hostům se povedl vstup i do druhého poločasu a rázem vyrovnali na 2:2. Anguissa vyslal centr, který se k němu vrátil od obránce protihráče jako bumerang, a tak měl dostatek času na přesnou střelu ze zajímavé pozice z těžkého úhlu. Z další neproměněné šance domácích se mohl chytat za hlavu střídající Joselu, z bezprostřední blízkosti se totiž míč odrazil od jeho stehna těsně nad břevno. Nakonec cestu z úzkých našel Bílému baletu Paz. Argentinský teenager se nebál vypálit z více než 20 metrů a jeho první trefa v dresu A-týmu se stala hned tou vítěznou. Na konečných 4:2 pojistil výhru madridského velkoklubu v nastavení Joselu, jenž tak napravil své předchozí zaváhání.

Real Madrid tak dál procházel milionářskou soutěží bez ztráty kytičky. V závěrečném kole se představí 12. prosince na hřišti Unionu, Neapol tentýž den přivítá Bragu.

V Baskicku se gólový šlágr nekonal. Salzburg utemoval prostor mezi tyčemi a odvezl si bod

Fotbalisté Realu Sociedad nedokázali navzdory herní převaze skórovat proti Salzburgu a v utkání pátého kola skupiny D Ligy mistrů remizovali na domácí půdě 0:0. Střelce La Realu trápil především výborný Alexander Schlager, jenž zlikvidoval přehršel šancí v bráně soupeře. Rakušané tak zabojují o postup alespoň do jarní fáze Evropské ligy až v posledním kole proti Benfice, která v souběžně hraném zápase remizovala s Interem a ještě zdramatizovala boj o třetí místo.

Real Sociedad se vrhl do letošní skupinové fáze po hlavě a díky 10 získaným bodům ze čtyř utkání si zajistil postup do play off. Do duelu proti Salzburgu navíc vstupoval velmi dobře naladěn, jelikož vyhrál dvě ligová klání v řadě a v letošní sezoně padl před vlastními fanoušky pouze jednou. Na druhé straně rakouský celek měl stále o co hrát, jelikož se nacházel na třetí příčce, která by jej posunula alespoň do vyřazovací fáze Evropské ligy. V případě porážky se na něj ovšem mohla dotáhnout Benfica.

La Real se i přes jistotu postupu ujal iniciativy a zahrozil jako první, Mohamed-Ali Cho ovšem svou prudkou střelu nasměroval jen doprostřed brány. Do podobných prostor pak zamířila i nebezpečně tečovaná rána Mikela Oyarzabala, kterou reflexivně vykryl Schlager. Na druhé straně hřiště poslal Dorgeles Nene z první větší šance hostujícího týmu míč pouze do levé tyče. Červení býci pak mohli opět poděkovat svému brankáři, jenž na poslední chvíli vyrazil pokus Arsena Zacharjana. Záložník San Sebastiánu zahrozil i na konci první půle z rychlého protiútoku, jenže po sprintu téměř přes celé hřiště scházela jeho ráně potřebná přesnost.

První šanci druhého poločasu si vypracovali Die Roten Bullen, Nicolás Capaldo byl ale jeden na jednoho výborně pokryt Álexem Remirem. Ve skvělých zákrocích pokračoval za hosty Schlager, který si dokázal poradit jak s již téměř gólovou střelou Braise Méndeze, tak i s volejem z bezprostřední blízkosti z kopačky Zacharjana. Jen pár okamžiků po příchodu na hřiště mohl v závěrečné desetiminutovce duelu skórovat Umar Sadiq, jeho bomba na přední tyč ale neprošla přes opět výtečného rakouského brankáře. Poslední šanci na rozhodující zásah pak propásl v nastaveném čase Takefusa Kubo, když jeho pokus z přímého kopu mířící přesně do levé šibenice vytáhl kdo jiný než v životní formě chytající Schlager.

Real Sociedad tak doma na vítězství nedosáhl a získal jen bod. Poslední kolo sehraje 12. prosince proti Interu, Salzburg vyzve ve stejný den Benfiku.

Liga mistrů - 5. kolo:

Skupina A:

Galatasaray Istanbul - Manchester United 3:3 (1:2)
Branky: 29. a 62. Zijach, 71. Aktürkoglu - 11. Garnacho, 18. Fernandes, 55. McTominay. Rozhodčí: Sánchez (Šp.).

Bayern Mnichov - FC Kodaň 0:0
Rozhodčí: Frappartová (Fr.).

Skupina B:

FC Sevilla - PSV Eindhoven 2:3 (1:0)
Branky: 24. Ramos, 47. Nasírí - 68. Saibari, 81. vlastní Gudelj, 90.+2 Pepi. ČK: 66. Ocampos (Sevilla). Rozhodčí: Massa (It.).

Arsenal - Lens 6:0 (5:0)
Branky: 13. Havertz, 21. Jesus, 23. Saka, 28. Martinelli, 45.+1 Ödegaard, 86. Jorginho z pen. Rozhodčí: Dias (Portug.).

Skupina C:

Real Madrid - Neapol 4:2 (2:1)
Branky: 11. Rodrygo, 21. Bellingham, 84. Paz, 90.+4 Joselu - 9. Simeone, 47. Anguissa. Rozhodčí: Letexier (Fr.).

Braga - Union Berlín 1:1 (0:1)
Branky: 51. Djaló - 42. Gosens. ČK: 31. Niakaté (Braga). Rozhodčí: Turpin (Fr.).

Skupina D:

Benfica Lisabon - Inter Milán 3:3 (3:0)
Branky: 5., 13. a 34. Joao Mário - 51. Arnautovič, 58. Frattesi, 72. Sánchez z pen. ČK: 86. Silva (Benfica). Rozhodčí: Treimanis (Lot.).

San Sebastian - Salcburk 0:0
Rozhodčí: Balakin (Ukr.).