Studio Time Out

Opava prohrála v basketbalové Lize mistrů i počtvrté, a to jednoznačně v Dijonu

Basketbalisté Opavy prohráli ve 4. kole Ligy mistrů na hřišti francouzského Dijonu 64:99 a zůstávají ve skupině B bez výhry poslední. Nejlepším střelcem poražených byl s 16 body Adam Pecháček, který měl s devíti doskoky blízko double double. Další zápas čeká svěřence trenéra Petra Czudka v úterý 12. prosince doma proti Rytasu Vilnius, a budou v něm ještě živit naději na postup do play-off o osmifinálovou skupinu.

Basketbalista Opavy Jakub Mokráň
zdroj: Facebook BK Opava

Opava se musela obejít bez kapitána a rozehrávače Jakuba Šiřiny, který se zranil v minulém utkání ve Vilniusu. Debut si odbyla nová americká posila Marques Townes, který zaznamenal 11 bodů, čtyři asistence a tři doskoky. Suverénní Dijon dovedl ke čtvrté výhře ve skupině 21 body Cameron Hunt.

Opava, která na konci října doma prohrála s Dijonem 67:104, začala ztrácet už v úvodu. Domácí získali náskok 5:0 díky Huntovi, který k úvodní smeči přidal trojku. Dijon v první čtvrtině dvakrát unikl na rozdíl 14 bodů, ale Slezané v závěru díky trojce Martina Gniadka snížili na 16:26.

V 15. minutě zkorigoval ještě pod dvouciferný rozdíl na 23:32 Jakub Mokráň, ale domácí zareagovali devítibodovou šňůrou. Opava za druhou čtvrtinu dala jen osm bodů a 23 jich inkasovala.

Na začátku druhého poločasu prohrávala už 24:51. Opava ukončila pasáž bez koše ze hry za sedm minut ve 22. minutě trojkou Jan Švandrlíka. Předtím skórovala jen čtyřikrát z trestných hodů.

Náskok domácích postupně narůstal a v třetí čtvrtině činil dvakrát až 39 bodů. V závěru Opava snížila na 64:93, domácí zakončili zápas šestibodovou šňůrou, ale hranici 100 bodů nepřekonali.

"Dijon převedl dobrý výkon. My jsme odehráli solidních 35 minut. Posledních pět minut prvního poločasu pro nás ale bylo těžkých. Nehráli jsme dobře, prohráli jsme tuto pasáž 1:17, a kvůli tomu je rozdíl ve skóre tak vysoký," řekl po utkání asistent trenéra Opavy David Zach.

"Měli jsme 25 ztrát, a to je moc. Se soupeřem, jako je Dijon, musíme hrát o hodně lépe. Ale 35 minut z průběhu utkání jsme hráli výrazně lépe než v prvním utkání v Opavě. Pokusíme se na to navázat v dalších dvou zápasech doma a věříme, že podáme lepší výkony," dodal Zach.

Basketbalová Liga mistrů – 4. kolo:

Skupina B:

JDA Dijon – BK Opava 99:64 (26:16, 49:24, 80:45)

Nejvíce bodů: Hunt 21, Caver 17, Holston 16 - Pecháček 16, Townes 11, Puršl 9. Fauly: 20:21. Trestné hody: 22/17 – 17/12. Trojky: 10:8. Doskoky: 38:40.

Rytas Vilnius – Promitheas Patras 77:75 (51:38).