Sport

Produktivita je slabá, ale body Bohemce stejně jako loni naskakují

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Reprezentační pauza je konečně za námi. Fotbalisté Česka nebudou chybět na ME 2024 v Německu. Zatímco naše milovaná Bohemka vstoupila do druhé poloviny Fortuna ligy. V 16. kole jsme zavítali do zasněžených Teplic.

V těžkých krušnohorských podmínkách jsme vydřeli bod za remízu 1:1. Na konci utkání vyrovnal Matyáš Kozák, přezdívaný „Koza“. Nutno říci, že zejména první poločas byl docela ke koukání a hodně se střílelo. Jen ta naše produktivita. „Velkolepý“ výkon předvedl i asistent s praporkem, který mával na straně našeho zelenobílého kotle!

Máme první jarní bod. Logicky už na konci listopadu

Hrací plocha byla v Teplicích připravena dobře a fotbalově

Jaro v listopadu, i to je v naší lize možné. I přes velmi mrazivé počasí, však musím technický úsek Teplic velmi pochválit. Trávníkář sklářů připravil hrací plochu velmi dobře. I přesto, že ve druhém poločase už byl terén v značně horších podmínkách. Fotbal se hrál velmi dobrý a šancí a střel byl opravdu dost. Neumím si ale moc představit, jak budou trávníky vypadat v nadcházejících třech kolech.

Teplice udeřily po rohovém kopu

Ve 20. minutě zahrávaly tepličtí již několikátý roh. Většina hráčů se při jeho zahrání nashromáždila na malé vápno a udělala brankáři Martinu Jedličkovi dokonalou clonu. Domácí obránce Štěpán Chaloupek předskočil všechny klokany a nadýchaný bochánek dopravil až do naší sítě. Od této chvíle chtěly Teplice kontrolovat hru a v obranném bloku a z nadějných brejků navýšit vedení.

Erik Prekop zazdil v prvním poločase dvě tutovky

Před gólem domácích se do obrovské šance dostal Erik Prekop. V tváří v tvář brankáři Tomáši Grigarovi, však neuspěl. Pak přišel zákonitý trest a nedáš – dostaneš! V nastavení poločasu pak přišla další tutovka a střela těsně vedle našeho Jánošíka.

Ke konci zápasu jsem již příliš nevěřil, že vyrovnáme

Druhá půlka byla z naší strany horší a Teplice toho dost zazdily

Z mého pohledu to byl typicky remízový zápas. Druhý poločas už ale nebyl pro klokaního diváka moc lahodný. Byl o hodně horší, co se týče naší hry. Nedostávali jsme se do takových šancí a Teplice velmi dobře bránily. Neustálé kouskování hry domácích a hlavní rozhodčí Jan Petřík jen přihlížel, přihlížel a přihlížel. Musím ale říct, že o osudu zápasu mohlo být rozhodnuto už v nějaké 60. minutě. Tepličtí měly dvě jasné šance, které skončily těsně mimo.

Byl jsem smířený, že to domácí odleží a nebude ani bod

Opravdu mi dost lezlo na nervy a ne jen mně, kouskování, polehávání, simulování a všechno možné, jen aby se nehrál fotbal. Brnkalo to na nervovou soustavu hráčům a převážně trenér Bohemky Jaroslav Veselý to dával sudím jasně pocítit. Už jsem fakt nevěřil, že si ze zasněžených Stínadel odvezeme bod. Tři minuty před koncem se stal zázrak! Propadlou mičudu na zadní tyči dopravil na místo určení střídající žolík Matyáš Kozák, který vyrovnal na konečných 1:1. Na konci nás ještě skvěle podržel gólman Martin Jedlička. Výborně vyrazil Juklovu pumelici a zápas skončil spravedlivou remízou.

Hlavní sudí byl ještě ok, ale co asistent u našeho kotle?

Změna delegace a klidně mohla přijít i červená karta pro Adama Kadlece

Na utkání byl původně jako hlavní sudí delegován Dominik Starý a VAR měl na starosti Jan Petřík. Před zápasem se ovšem delegace změnila. Zápas odřídil Petřík a u videa byl Starý. Petřík neudělal žádnou chybu, ale tohoto sudího nemám rád. Píská každý kontakt, nemá cit pro hru a fotbalu to naprosto škodí. Teplicím v zápase toleroval zdržování, každý pád sklářů byl faul. Ale ok, mohli jsme také dohrávat v deseti. Dvacet minut před koncem jsem se bál, že našeho stopera Adama Kadlece vyloučí. Protože to byla skutečně ukázková a tvrdá kosa uprostřed hřiště. Ale následovala jen žlutá karta a VAR jí posvětil.

Pozná vůbec asistent Dan Vodrážka ofsajd?!

Asistent rozhodčího Dan Vodrážka. Toho si budeme všichni fanoušci Bohemky pamatovat asi dlouho. V prvním poločase neodmával minimálně dva jednoznačné ofsajdy domácích Teplic, když jsme zahráli precizně ofsajd systém. Vodrážka neodmával ani jeden a nechal ve hře pokračovat. Z našeho postavení z kotle, jsme jasná postavení mimo hru viděli snad všichni! Vodrážka nikoliv.

Na úplný konec si pan praporkář Vodrážka nechal takzvaného „borce na konec“. V poslední akci utkání naší milované Bohemky, totiž odmával neexistující ofsajd a okradl nás o poslední rohový kop v zápasu.

Mizerná produktivita za bod

Z utkání jsem měl obavy, ale překvapivě se na duel dalo dívat

Bál jsem se zápasu hodně, co od něj vlastně čekat. Klimatické podmínky, teploměr ukazoval nulu. Navíc na vzájemné souboje Na Stínadlech, se většinou nedá koukat a bolí z nich oči. Tento případ to ale naštěstí nebyl.

Celkem 32 střel a z toho třináct mířících přímo na branku. Klokani vystřelili šestkrát na branku, a to je velmi slušné číslo. Teplice vyslaly ještě o jeden pokus víc.

Produktivita je slabá, ale body naskakují jako v minulém ročníku

Bohemka vstřelila pouze třináct branek v 16 zápasech. To je ukrutně málo. Defenziva ovšem relativně funguje a když propadne, děkuje dvojici brankářů Martin Jedlička – Michal Reichl. Oba mají obrovský podíl na získaných 21 bodů.

V minulém ročníku měli po šestnácti ligových zápasech hoši od Botiče o jeden bod více než letošní sezónu. Vstřelených branek bylo v loňském ročníku o čtrnáct více. Naopak tento ročník je, co se týče obdržených branek, o deset branek lepší než sezóna loňská.

Návštěvy na stadionech budou ještě menší

2639 diváků Na Stínadlech

Velmi slabá návštěva v Teplicích, ale na druhou stranu, bude hůře. Poslední ligové kolo v roce 2023 se hraje týden před Štědrým dnem. To budou teprve návštěvy!

Na Stínadlech bylo 2639 platících. Zhruba ze třetiny byl zaplněný náš hostující sektor. Po celý zápas jsme byli slyšet a dotlačili jsme naše miláčky k důležitému vyrovnání. Tenhle bod se na konci může setsakramentsky hodit.

Ať žije naše milovaná Bohemka, protože je to naše jediná milenka!