Vladař byl vyhlášen první hvězdou zápasu Calgary s Vegas, Jiříček asistoval u výhry Columbusu

Český hokejový obránce David Jiříček přispěl svou třetí asistencí v NHL k výhře Columbusu 5:2 nad Bostonem. Bostonská trojice David Pastrňák, Pavel Zacha a Jakub Lauko se v zápase neprosadila. Daniel Vladař vychytal výhru Calgary 2:1 v prodloužení nad Vegas a za svůj výkon byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daniel Vladař

Daniel Vladař | Foto: Sergei Belski-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Boston v posledních zápasech spadl z vítězné vlny a prohrál potřetí za sebou. V Columbusu Bruins ztráceli od 16. minuty, kdy otevřel skóre Dmitrij Voronkov. Druhou branku Blue Jackets přidal v úvodu druhé třetiny obránce Ivan Provorov, který zužitkoval Jiříčkovu nahrávku. Devatenáctiletý český bek posunul puk na kolegu z druhého obranného páru, ten využil volného prostoru a střelou přes clonícího Voronkova zvýšil na 2:0.

Ještě do konce druhé dvacetiminutovky domácí zvýšili na 3:0 a rozhodli o svém vítězství. V posledním dějství se prosadili také hokejisté Bostonu, branky Matthewa Poitrase a Johna Beechera ovšem stačily pouze na zkorigování skóre na konečných 2:5.

Českému triu v bostonských barvách duel nevyšel. Pastrňák zakončil zápas se dvěma zápornými body ve statistice plus minus a podruhé za posledních 11 zápasů odešel bez gólu nebo asistence. Zacha byl na ledě u tří inkasovaných branek a bez bodu odešel také Lauko.

Vladař 27 zákroky dovedl hokejisty Calgary k výhře nad Vegas 2:1 v prodloužení. Český gólman chytal s úspěšností zásahů 96,4 procenta a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Podle čísel Vladař odehrál nejlepší zápas v dosavadním průběhu sezony.

Výsledky NHL:

Ottawa - Florida 0:5, NY Rangers - Buffalo 1:5, Colorado - Tampa Bay 4:1, Calgary - Vegas 2:1 v prodl., Columbus - Boston 5:2. Zápas San Jose - Washington se ještě hraje.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít