Poruba podruhé v sezoně prohrála s Prostějovem, skončila její série 12 výher

foto Hokej. Ilustrační foto.

Praha - Hokejisté Poruby prohráli v 25. kole první ligy ve svém dočasném působišti v Kravařích s Prostějovem 4:5 a skončila jejich dvanáct zápasů trvající vítězná série. Náskok Ostravanů v čele se tak snížil na 14 bodů před druhým Vsetínem, který doma porazil Kolín 7:3. Třetí Litoměřice na vlastním ledě podlehly poslednímu Frýdku-Místku 0:4. Dvanáctá Slavia a třinácté Znojmo tak před ním mají už jen jednobodový náskok.

Poruba prohrála 14. října v Prostějově 0:3 a od následujícího duelu s Frýdkem-Místkem rozjela úspěšnou šňůru, kterou zastavila až odveta s Jestřáby. Pouze s nimi v sezoně nedokázala bodovat. Jedinou další prohru si připsala v 7. kole s Přerovem (1:2 po nájezdech). Dnes nad Prostějovem sice vedla od poloviny první třetiny, kdy využil přesilovou hru Kanaďan Aaron Berisha, ale druhé dějství ovládli hosté třemi góly. Postarali se o ně Zdeněk Doležal, Tomáš Hanousek a David Ostřížek.

Na začátku závěrečné části opět skóroval Doležal, za 21 sekund snížil Berisha, ale ve 46. minutě zvýšil Tomáš Pitule už na 5:2. Poruba už porážku neodvrátila. Obránce Adam Sedlák ve 48. minutě nejdříve vykřesal naději, 57 sekund před koncem v přesilovce umocněné power play se prosadil znovu, ale vedení už Prostějov nepustil a zabral po dvou prohrách.

Vsetín po čtyřech porážkách z předešlých šesti duelů vyhrál podruhé. V čase 3:57 jej dostal do vedení Tomáš Jandus, ale mezi 6. a 7. minutou během 53 sekund otočili stav René Piegl s Lukášem Pajerem. Do konce první části otočili skóre domácí: po Janu Kernovi se trefil dánský zadák Mads Larsen sekundu před pauzou. Pak se trefil třikrát Pavel Klhůfek, hattrick dovršil ve 44. minutě. Na 7:2 zvýšil Vít Jonák, za Kozly upravil výsledek Stanislav Vrhel.

Litoměřice neuspěly po sérii čtyř výher. Frýdek-Místek bodoval ve čtyřech z posledních pěti zápasů a potřetí z toho vyhrál. Hosté otevřeli skóre 28 sekund před koncem první třetiny díky Davidu Klimšovi. Po 28 vteřinách druhé části zvýšil ve vlastním oslabení Vladimír Svačina a v závěrečné třetině dovršili vítězství Radek Veselý a v přesilovce čtyř proti třem Rostislav Marosz. Gólman Patrik Švančara udržel díky 44 zákrokům poprvé v sezoně čisté konto.

Obhájce triumfu v první lize Zlín podlehl v Přerově 2:3 po samostatných nájezdech a po třetí prohře za sebou klesl na 10. místo. Pod dočasným trenérem Janem Srdínkem vyhrál ze čtyř utkání jen jednou: na úvod v derby nad Vsetínem 5:4.

Berani se v Přerově prosadili jako první, v čase 15:41 skóroval obránce Mikuláš Zbořil. Na konci první třetiny vyrovnal ve vlastním oslabení Darek Hejcman a v 25. minutě otočil stav Vojtěch Tomi. Krátce po polovině druhé části odpověděl Fin Aleksi Salonen. Druhou výhru za sebou po sérii šesti porážek zajistil Zubrům v rozstřelu zlínský odchovanec Roman Vlach.

Jihlava ve svém azylu v Pelhřimově uspěla po sérii čtyř porážek a celkově si připsala třetí výhru z posledních devíti kol. Dukla se ujala vedení ve 13. minutě po brance Radka Pořízka. Na začátku druhé třetiny jihlavský náskok navýšil Slovák Marcel Štefančík, vzápětí sice snížil Jaromír Kverka, ale v 50. minutě pojistil náskok Filip Dundáček a výsledek dovršil při power play do prázdné branky Tomáš Harkabus.

Pátou výhru z posledních sedmi duelů oslavily Pardubice B, které doma v Chrudimi porazily nováčka Znojmo 3:0. Záložní tým Dynama dal všechny branky mezi 16. a 19. minutou. Prosadili se Tomáš Urban, Lukáš Žálčík a Daniel Herčík. Gólman David Honzík pochytal všech 31 střel a udržel podruhé v ročníku nulu. Orli prohráli potřetí za sebou.

Ve třetím utkání pod novým trenérem Alešem Totterem poprvé prohrála Slavia, jež doma podlehla Třebíči 1:5. Hosté prolomili bezbrankový stav v čase 25:34, kdy zužitkoval přesilovou hru bek Antonín Bořuta. Za 68 sekund se za celek z Vysočiny prosadil David Michalčuk a před druhou pauzou využil další početní výhru Martin Dočekal. Už čtyřbrankový náskok zajistil Třebíči Šimon Frömel a po snížení Tomáše Knotka v přesilovce nakonec dokonal výhru opět Dočekal.

25. kolo první hokejové Chance ligy:

Jihlava - Sokolov 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 13. Pořízek, 23. Štefančík, 50. Dundáček, 60. Harkabus - 26. Kverka. Rozhodčí: Zavřel, Bejček - Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 2:2, navíc F. Kočí - A. Rulík oba 5 min. Bez využití. Diváci: 303.

Litoměřice - Frýdek-Místek 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky: 20. Klimša, 21. Svačina, 44. R. Veselý, 52. Marosz. Rozhodčí: Wagner, Valenta - Malý, Juránek. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 812.

Vsetín - Kolín 7:3 (3:2, 1:0, 3:1)

Branky: 21., 41. a 44. Klhůfek, 4. T. Jandus, 18. Kern, 20. M. Larsen, 46. Jonák - 6. Piegl, 7. Pajer, 51. Vrhel. Rozhodčí: Kubičík, Šudoma - Otáhal, Vašíček. Vyloučení: 7:12, navíc Morong (Kolín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1886.

Poruba - Prostějov 4:5 (1:0, 0:3, 3:2)

Branky: 10. a 41. Berisha, 48. a 60. A. Sedlák - 21. a 41. Z. Doležal, 31. Hanousek, 35. Ostřížek, 46. Pitule. Rozhodčí: Skopal, Mejzlík - Zídek, O. Veselý. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 853.

Přerov - Zlín 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 19. Hejcman, 25. Tomi, rozhodující sam. nájezd R. Vlach - 16. M. Zbořil, 33. Salonen. Rozhodčí: Horák, Maršálek - Mikšík, Pěkný. Vyloučení: 1:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1382.

Pardubice B - Znojmo 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)

Branky: 16. T. Urban, 18. Žálčík, 19. O. Rohlík. Rozhodčí: Micka, R. Svoboda - Kotlík, Polák. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 335.

Slavia Praha - Třebíč 1:5 (0:0, 0:3, 1:2)

Branky: 50. T. Knotek - 40. a 57. Dočekal, 26. Bořuta, 27. Michalčuk, 42. Frömel. Rozhodčí: Hucl, Jechoutek - Maňák, Štěpánek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Diváci: 492.

17:30 Třebíč - Přerov, Zlín - Jihlava,

18:00 Znojmo - Litoměřice, Prostějov - Vsetín, Sokolov - Pardubice B, Kolín - Slavia Praha.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 27.04.2024 ČTK