Shiffrinová má 90. výhru, Dubovská neudržela ve slalomu v Killingtonu 7. místo

foto Závod Světového poháru ve sjezdovém lyžování - slalom žen, 26. listopadu 2023, Killington. Domácí závodnice Mikaela Shiffrinová z USA se raduje ze svého vítězství.

Killington (USA) - Lyžařka Martina Dubovská po nevydařeném druhém kole obsadila ve slalomu Světového poháru v Killingtonu 26. místo. Vyhrála domácí Američanka Mikaela Shiffrinová a připsala si 90. vítězství v kariéře, kterým vylepšila svou rekordní bilanci.

Obhájkyně velkého i malého glóbu Shiffrinová byla v obou kolech nejrychlejší a výhru před domácími fanoušky bouřlivě oslavila. Pro vítězství si dojela s náskokem pěti setin před Petrou Vlhovou ze Slovenska, třetí Wendy Holdenerová ze Švýcarska už ztratila sekundu.

"Je to tady neuvěřitelné a zejména při slalomu se tu cítím výborně," citovala agentura AP Shiffrinovou, která si připsala 141. umístění na stupních vítězů. Víc jich má jen slavný Švéd Ingemar Stenmark, který byl na pódiu ve 155 závodech.

"A vím, že to říkám každý rok, ale neskutečně mi tady pomáhají fanoušci. Po každé brance bouří čím dál víc a i když netuším, jestli mám ztrátu, nebo vedu, tak do toho prostě šlapu. Dávají mi neskutečnou energii," dodala americká lyžařka.

Jednatřicetiletá Dubovská byla po prvním kole sedmá a od šesté příčky, která je jejím životním maximem, ji dělilo pouhých pět setin. Druhé kolo však nezvládla a po druhé nejpomalejší jízdě se propadla na konečnou 26. příčku.

Česká lyžařka zaznamenala nejhorší výsledek ve Světovém poháru za poslední tři roky. V závodech, které dokončila, byla Dubovská horší naposledy v listopadu 2020 v paralelním slalomu v rakouském středisku Lech/Zürs, kde obsadila 33. příčku.

Druhá česká reprezentantka v Killingtonu Elese Sommerová nedokončila první kolo.

Ženy - slalom: 1. Shiffrinová (USA) 1:42,02 (48,27+53,75), 2. Vlhová (SR) -0,33 (48,55+53,80), 3. Holdenerová (Švýc.) -1,37 (48,64+54,75), 4. Dürrová (Něm.) -1,56 (48,46+55,12), 5. Rossettiová (It.) -1,74 (49,93+53,83), 6. Gisinová (Švýc.) -2,01 (49,62+54,41), ...26. Dubovská -3,63 (49,53+56,12), Sommerová (obě ČR) - nedokončila 1. kolo.

Průběžné pořadí slalomu (po 3 z 11 závodů): 1. Shiffrinová 250 b., 2. Dürrová 190, 3. Vlhová 180, 4. Hectorová (Švéd.) 124, 5. Holdenerová 114, 6. Popovičová (Chorv.) 107, ...19. Dubovská 38.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 45 závodů): 1. Shiffrinová 350, 2. Vlhová 266, 3. Hectorová 224, 4. Gutová-Behramiová (Švýc.) 200, 5. Dürrová 190, 6. Holdenerová 131.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 28.04.2024 ČTK