vv auto

Čáslav prodloužila vítěznou šňůru na osm zápasů, teď vyrazí do Kutné Hory!

26. listopad 2023, 20:45

Čáslav – V základní části krajské ligy hokejisté HC Čáslav prohráli naposledy ve čtvrtek 28. září ve Velkých Popovicích, od té doby v sedmi utkáních vyhráli, vévodí tabulky skupiny východ a ze všech týmů soutěže navíc nasbírali nejvíce bodů! V neděli je čekal soupeř z Poděbrad, na jehož ledě v úvodním zápase sezony vyhráli 6:0.

Čáslav – Poděbrady 6:3 (2:1, 0:1, 4:1)

Domácí se dostali prakticky poprvé před bránu a Kundrát hned otevřel skóre – 1:0. Vzápětí mohli přidat i druhou branku, když v rychlém kontru Barbora vysunul Navrátila, který ale recept na Hermanna nenašel. Čáslavští měli potom výhodu tří přesilovek, při třetím vyloučení dokonce 37 vteřin hráli pět na tři, ovšem bez vážnějších šancí. Teprve tři vteřiny před koncem třetího trestu jim pomohl R. Verbík, který z rohu vlastního pásma „namazal“ Navrátilovi, který nabídnutou příležitostí nepohrdl – 2:0. Jenže v závěru se dostali do hry i hosté, zvlášť, když Tuma po přihrávce po modré čáře trefil odkrytou část brány – 2:1. Po inkasované brance brankář Zelenka řešil ještě několik dalších střel, na stavu se ale už nic nezměnilo.

Ráz druhé třetiny určila 27. min.: Tuma fauloval Barboru, a ten si to s ním šel vyřídit po odpískání ručně. Byl z toho dvouminutový trest pro Tumu a pětiminutový s vyloučením do konce zápasu pro Barboru. A právě svou přesilovku hosté využili ve 29. min. – 2:2.

Ve 49. min. Navrátil využil přesilovku a Čáslavi vrátil vedení – 3:2. Hosté se ovšem nedali, v 53. min. měl příležitost Král, proti kterému se ke vzdálenější tyči včas přesunul brankář Zelenka. Přesto se Poděbrady dočkaly vyrovnání: Z trestu Kulhánka uběhlo sedm vteřin, když Žaludova střela od modré skončila v síti domácí brány – 3:3. Vítězství si Čáslav ale vzít nenechala – v 57. min. Krpata zavezl puk do útočného pásma, objel bránu a J. Sladký akci dokončil gólem na 4:3. Hodně důležitý moment přinesla 58. min., kdy Ježek pláchl z obranného pásma Čáslavi a svůj nájezd proměnil ranou do horního růžku poděbradské brány – 5:3. Hosté zkusili odvolat brankáře, ale Krpata do prázdné brány pečetil osmé vítězství Čáslavi v řadě – 6:3.

Trenér Pavel Rohlík s výkonem svého týmu spokojený příliš nebyl. „První třetina se mi moc nelíbila, v kabině jsem musel zvýšit hlas. Sice jsme 2:0 vedli, ale říkal jsem, že tempo bylo pomalejší než na pátečním tréninku. Po celé utkání to ale nebylo ono, pomalu jsme reagovali na nějaké situace,“ předeslal a pokračoval: „Vyhráli jsme, byli jsme produktivní. Hodně složitá byla druhá třetina, ve které jsme měli hodně vyloučených, ale jsme rádi, že jsme Poděbradům odskočili na dvanáct bodů a takto bychom sezonu na prvním místě po základní části chtěli dokončit.“

Za týden čeká Čáslav derby v Kutné Hoře. „Derby jsou vždy vyhrocené, v Čáslavi to byl pěkný zápas, určitě se těšíme,“ řekl Pavel Rohlík a dodal: „Tempo bude nahoru-dolů, Kutná Hora hodně bojuje. Teď jsme spokojení.“

Branky a asistence: 2. Kundrát (Kapec), 17. Navrátil, 49. Navrátil (J. Grauer, Musil), 57. J. Sladký (Krpata, Florian), 58. Ježek (Florian), 60. Krpata – 19. Tuma (Hlinka), 29. Hlinka (J. Verbík, Tuma), 54. Žalud (Hlinka, Tuma). Rozhodčí: Rulíček – Hájková, Pošvář. Vyloučení: 3/5, navíc Barbora 5 minut + do konce zápasu. Využití: 1/2. Čáslav: Zelenka – Kůrka, Florian, Ježek, Krpata, J. Sladký – Janata, P. Grauer, Barbora, Šilhan, Navrátil – J. Grauer, Kulhánek, Melovič, Musil, Zelený – Kundrát, Kapec. Trenér Pavel Rohlík. Poděbrady: Hermann – R. Verbík, Bartoň, Mrkus, Rindoš, Bouřil – Karoch, Žalud, Král, Hlinka, Tuma – J. Verbík, Vošta, Plaček, Milaniak, B. Sladký. Trenér Ondřej Kříž.