Autor: ČTK
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Hokejisté Poruby vyhráli ve 24. kole první ligy v Sokolově 3:1 a natáhli svou vítěznou sérii už na dvanáct utkání. V čele tabulky mají náskok 17 bodů před nově druhým Vsetínem, který zvítězil po obratu ve Znojmě 4:3 v prodloužení. Na třetí místo klesly Litoměřice, jejichž duel v Kolíně byl ve čtvrtek odložen na 8. února kvůli rozsáhlé marodce v týmu Kozlů.

Poruba nezná přemožitele od 14. října, kdy prohrála v Prostějově 0:3. V Sokolově získala mezi 14. a 17. minutou dvoubrankový náskok díky Ondreji Šedivému a Petru Mrázkovi. V čase 34:38 sice snížil Daniel Vrdlovec, ale po 65 sekundách závěrečného dějství se v přesilové hře prosadil opět Šedivý, který se se 16 góly osamostatnil v čele tabulky střelců. Baník prohrál čtvrtý z uplynulých pěti duelů.

Vsetín zabral po dvou zápasech bez bodu a připsal si teprve třetí výhru z posledních sedmi zápasů. Na hřišti znojemského nováčka, který předtím třikrát doma vyhrál, musel otáčet stav z 1:3. Na gól Marka Berky odpověděl v 27. minutě také v početní výhodě Jan Kern, domácím vrátil náskok Tomáš Svoboda a 25 sekund před koncem druhé části zvýšil v přesilovce Pavel Jenyš. Ve třetí třetině smazali ztrátu Tomáš Jandus a v další početní výhodě Pavel Klhůfek. V čase 64:22 dokonal obrat Luboš Rob.

I druhý zápas pod novým trenérem Aleše Totterem vyhrála pražská Slavia, která zvítězila na ledě posledního Frýdku-Místku 3:2 v prodloužení. Unikla mu na rozdíl čtyř bodů a posunula se z 13. na 12. místo o skóre před Znojmo. Slavia dvakrát vedla, ale 119 sekund před koncem základní hrací doby vyrovnal v přesilovce umocněné power play Vladimír Svačina. Po 96 sekundách nastavení rozhodl Jiří Průžek.

Zlín pod dočasným trenérem Jan Srdínkem po úvodní výhře v derby se Vsetínem 5:4 neuspěl podruhé za sebou a prohrál doma s Pardubicemi B 0:3. Berani si připsali čtvrtou porážku z posledních šesti duelů. Bezbrankový stav prolomil až v čase 54:40 Lukáš Žálčík a výsledek potvrdili při power play domácích Ondřej Rohlík a Daniel Rákos do prázdné branky. Gólman Milan Klouček udržel ve druhém duelu v první lize v sezoně poprvé čisté konto.

Třebíč vyhrála v Prostějově 3:1 a zvítězila potřetí z posledních čtyř utkání. Jestřábi po sérii tří výher podruhé za sebou nebodovali. Horáckou Slavii dostal do vedení svou premiérovou brankou v 50. prvoligovém utkání David Michalčuk. Ještě v první části sice vyrovnal v přesilové hře Matouš Venkrbec, ale hostům vrátil vedení ve 27. minutě také v početní výhodě Martin Dočekal a 32 sekund před koncem pečetil výsledek při power play do prázdné branky David Michálek.

Po šesti porážkách zabral Přerov, který vyhrál v Pelhřimově nad domácí Jihlavou 3:1. Dukla prohrála šestý z posledních osmi zápasů.

24. kolo první hokejové Chance ligy:

Jihlava - Přerov 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 55. Š. Jelínek - 27. Březina, 35. Dobša, 60. T. Doležal. Rozhodčí: Kostourek, Hucl - Štofa, Beneš. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 451.

Sokolov - Poruba 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 35. Vrdlovec - 14. a 42. O. Šedivý, 17. P. Mrázek. Rozhodčí: R. Svoboda, Valenta - Belko, Baxa. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 555.

Prostějov - Třebíč 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 16. Venkrbec - 3. Michalčuk, 27. Dočekal, 60. D. Michálek. Rozhodčí: Zubzanda, Maršálek - Kleprlík, Kráľ. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 761.

Frýdek-Místek - Slavia Praha 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 10. Haas, 59. Svačina - 6. Křepelka, 53. Guman, 62. Průžek. Rozhodčí: Kubičík, Cabák - Zídek, Vašíček. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 1003.

Zlín - Pardubice B 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky: 55. Žálčík, 58. O. Rohlík, 60. Rákos. Rozhodčí: Skopal, Šudoma - Otáhal, Komínek. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 2896.

Znojmo - Vsetín 3:4 v prodl. (1:0, 2:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 14. Berka, 36. T. Svoboda, 40. Jenyš - 27. Kern, 45. T. Jandus, 57. Klhůfek, 65. Rob. Rozhodčí: Horák, Bejček - J. Dědek, Štěpánek. Vyloučení: 3:3, navíc D. Sklenář - T. Jandus oba 5 min. Využití: 2:2. Diváci: 1919.