Vstupenky online

Vsetín otočil nepříznivý stav ve Znojmě, domů veze výhru v prodloužení

Jan Tajzler • 25.11.2023

Po téměř 17 letech cestoval vsetínský tým k soutěžnímu utkání na led znojemských Orlů. Na jih Moravy se ve velkém počtu vydali také fanoušci Vsetína, kteří se postarali o kvalitní atmosféru souboje dvou bývalých extraligových soupeřů. Znojmo začalo proti favoritovi slibně, po dvou třetinách vedlo 3:1. Valaši se ale nevzdali, ve třetí třetině předvedli vůli po vyrovnání a v prodloužení získali utkání na svou stranu. Rozhodnutí obstaral Luboš Rob, který tak skóroval ve čtvrtém utkání v řadě.

CHANCE LIGA - 24.kolo so 25.11.17:30
HC LERAM Orli Znojmo
VHK ROBE Vsetín
3:4p(1:0, 2:1, 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Berka (Bartko, Zahradníček), 36. T. Svoboda (Jenyš, Bukač), 40. Jenyš (Hruška, T. Svoboda) – 27. Kern (Š. Jenáček, Dědek), 45. Jandus (Staněk), 57. Klhůfek (Kern, Larsen), 65. Rob (Jonák). Rozhodčí: Tomáš Horák, Lukáš Bejček – Jakub Dědek, František Štěpánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1919. Střely na branku: 36:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3.

HC LERAM Orli Znojmo: Groh – Zahradníček, Bartko, E. Mareš, Bukač, J. Jenáček, Remta, Tejnor (A) – T. Svoboda (C), Matuš (A), Jenyš – Beránek, Berka, Karlsson – L. Adámek, Hruška, Sklenář – J. Sedláček, Čermák, Masař.
VHK ROBE Vsetín: Romančík – Š. Jenáček, Ďurkáč, Ondračka, Smetana (A), Kojo, Larsen, Staněk – Jonák, Klhůfek, Rob (A) – Hořanský, Dědek, Hrňa (C) – Š. Bláha, Kern, Jandus – Vaňo, Kratochvil, Kubiš.

Vsetín ve Znojmě začal aktivně a v prvních minutách dokázal domácí tým uzamknout v obranném pásmu. Slibné příležitosti si ale Valaši netvořili, obrana Orlů byla pozorná, za zmínku stojí výzva Larsena, který ve slotu našel Hrňu, ale vsetínský kapitán ve snaze usměrnit puk na branku Znojma úspěšný nebyl. V první desetiminutovce Orli hrozili sporadicky, Romančík se ale musel pořádně protáhnout proti střele Sklenáře. Valaši se pak snažili aktivitu zužitkovat spoluprácí Klhůfka, jenž zpoza branky poslal puk na hůl Jonáka, ale ani jeho zakončení k otevření skóre nevedlo, když Groh úspěšně vyrazil.

Znojmo se osmělilo až po úvodních deseti minutách a v čase 13:21 si vybojovalo možnost početní výhody. Přesilová hra přinesla slibnou kombinaci Znojemských po ose Matuš – Tomáš Svoboda - Hruška, ale ukázala se jako překombinovaná, když odkrytého prostoru ve vsetínské brance nevyužil už druhý jmenovaný. Jihomoravané se ale využití přesilové hry dočkali. V čase 13:50 se ke střele dostal Bartko a puk před Romančíkem usměrnil do vsetínské branky Marek Berka. K přesilové hře se dostal také Vsetín, ale na rozdíl od domácích svou početní výhodu nevyužil a po první třetině ztrácel jednobrankové manko.

Na startu druhé třetiny si slibnou palebnou pozici vypracoval domácí útočník Sklenář, ale z osy hřiště Romančíka neprostřelil. Vsetín dostal možnost druhé početní výhody v utkání a tentokrát byl úspěšný. Střelu Šimona Jenáčka umístil do znojemské branky Jan Kern. Valaši mohli pomýšlet i na obrat, vzápětí se před brankou Znojma zrodil závar, který zakončoval Jandus, brankář Orlů měl ale beton ponechán na

brankové čáře a obratu ve skóre zabránil. Zakončení na hranici brankoviště měl i Vaňo, ale branku Znojma přestřelil.

Znojmo bylo ve svých příležitostech efektivnější. V čase 35:34 chyboval vsetínský obránce za vlastní brankou a toho využil Bukaž, který před brankou našel Jenyše, ten ještě vylepšil pozici pro zakončujícího

Tomáše Svobodu, proti jehož střele se Romančík natahoval marně. Vstřelená branka Orly povzbudila, navíc si dvě minuty před druhou sirénou vypracovali možnost další přesilové hry a podruhé v utkání slavili. Jan Hruška předložil kotouč před branku, kde byl připraven skóre pro domácí navýšit exvsetínský útočník Pavel Jenyš. Po dvou třetinách tak měli domácí ke tříbodovému zisku blíž.

Valaši do třetí třetiny nastoupili s odhodláním zabojovat o bodový zisk. Aktivně to dával najevo Jandus, který se dostal do palebné pozice na ose hřiště, ale tady byl ještě Groh úspěšný. V čase 44:16 ale Tomáš Jandus nabral rychlost na pravém křídle a přesnou trefou do vzdálenějšího růžku znojemské branky nedal Grohovi šanci. Vsetín hru čím dál víc otevíral a dostával Orly pod tlak. Z toho se rodily brejkové situace, v jedné takové měl blízko ke vstřelení druhé branky v utkání Jenyš, ale jeho bekhend zastavila tyčka.

Vsetín ale předvedl velkou vůli po vyrovnání a nakonec se zaslouženě dočkal v přesilové hře. Po střele Larsena se ve zmatku před brankou Znojma orientoval Kern, který vybídl k vyrovnání Pavla Klhůfka. Vsetínský tým tlačil i na obrat, znojemská obrna prakticky puky jen vyhazovala. Nakonec se Orlům podařilo ubránit do prodloužení.

Hned v prvních vteřinách nastaveného času mohl rozhodnout utkání Rob, ale jeho první šanci v prodloužení zastavila tyčka. Následně Vsetín rozebral znojemskou obranu po kombinaci mezi Šimonem Jenáčkem, Jonákem a opět zakončujícím Robem, ale v této chvíli ještě Groh domácí tým podržel ve hře o vítězství. Znojmo se také dostalo do slibné příležitosti, Tomáš Svoboda našel na hranici brankoviště Zahradníčka a také Vsetínským pomohla tyčka. V závěru prodloužení pak Hrňa uvolnil do úniku Klhůfka, ale nebylo mu souzeno podruhé v utkání skórovat. Po následném vhazování se však uvolnil Luboš Rob, který si na hranici brankoviště doslova vykoupal znojemského brankáře a zajistil pro Vsetín bonusový bod navíc.

Ohlasy k utkání

Václav Baďouček (HC Leram Orli Znojmo): V první řadě bych chtěl vyzdvihnout diváckou kulisu. Bohužel ztráta dvou bodů. První dvě třetiny jsme byli víc než vyrovnaným soupeřem a odehráli jsme je tak, jak se má. Ve třetí třetině se najednou zase vrátily obavy vyhrát utkání. To nás nejvíce trápí. Poztráceli jsme zbytečně spoustu kotoučů a tento kvalitní soupeř toho využil. Každé utkání je pro nás důležité. Musíme se podívat na video, rychle zapomenout na nevydařenou třetí část zápasu a vrátit se k výkonu z prvních dvou třetin.

Jiří Weintritt (VHK ROBE Vsetín): Neměli jsme špatný začátek utkání. Zápas se hrál v dobrém tempu. Znojmo čekalo na nějakou naši chybu, my ji udělali a oni ji jen potrestali. Před třetí třetinou jsme si řekli, že musíme dál pokračovat a přelomit to. Myslím si, že jsme v poslední části byli lepším týmem a ty góly jsme si zasloužili.