Sparta je po výhře nad Zlínem zpět v čele, na třetí příčku se po bitvě s Baníkem vyšplhalo Slovácko

AKTUALIZOVÁNO

Svižný návrat zažily týmy ve FORTUNA:LIZE po reprezentační pauze. Plzeň potvrdila, že se v lize trápí, v Hradci jen remizovala. Sigma zabrala a odvezla tři body ze sněžného utkání v Karviné, tři body bral i Liberec proti Mladé Boleslavi. Teplice a Bohemians se rozešli smírně. Slavia v posledním sobotním utkání těsně přemohla České Budějovice 2:1. V neděli Jablonec na domácí půdě otočil duel s Pardubicemi a Slovácko si poradilo s ostravským Baníkem. Dohrávku kola zvládla Sparta a díky dvěma gólům Veljka Birmančeviče je zpět v čele FORTUNA:LIGY.

Vypilovaná standardka dovedla Hradec k bodu

Hradec Králové remizoval v 16. kole Fortuna ligy s Plzní 1:1. Souboj nejstarších trenérů soutěže gólově odstartoval už v 11. minutě Michael Leibl, jenž se ke svému zakončení prodral po standardní situaci zahrávané Václavem Pilařem, který nastoupil proti svému bývalému klubu k 200. utkání v české nejvyšší soutěži. Tříbodový zisk pro Votroky se ovšem nekonal, jelikož o smírném výsledku rozhodl po změně stran přesnou ranou vnějším nártem Cadu.

Plzeň mezi dvěma posledními reprezentačními přestávkami sice senzačně vyhrála na Slavii, zbylé tři ligové duely však prohrála. Miroslav Koubek, dříve úspěšný lodivod Votroků, vsadil ve snaze zastavit tabulkový propad mimo jiné na Tomáše Chorého, jenž debutoval v dresu národního týmu gólem a asistencí proti Moldavsku. Trenérského barda a kandidáta na uvolněné místo u reprezentace vyzval druhý nejstarší ligový kouč Václav Kotal, který zatím Hradec v tomto ročníku nejvyšší soutěže dovedl k pouhým dvěma výhrám.

Do příležitosti se dostal hned v úvodu Daniel Vašulín, jenž ale po dlouhém sprintu vystřelil jen do míst, kde číhal Jindřich Staněk. Hradec po nadějném startu ze svého tempa neustupoval a v 11. minutě se dočkal odměny. Přímý kop Pilaře přizvedl Petr Kodeš na za obranu si nabíhajícího Leibla, který hlavičkou do protipohybu Staňka poslal Východočechy do vedení. Plzeň se po inkasované brance k vyrovnání příliš neměla, naopak Votroci mohli před odehranou půlhodinou svůj náskok zvýšit. Pilař ani Lukáš Čmelík ovšem zmatku před Staňkem ke skórování nevyužili. Před odchodem do šaten ohrozil černobílé nenápadnou hlavičkou Chorý, ta ale těsně minula levou tyč.

Po změně stran zvýšili viktoriáni útočnou aktivitu, ze které chtěl vytěžit gól Pavel Bucha, jenže ranou zpoza vápna těsně přestřelil. Trvalý tlak se však nekonal a Hradec nadále ohrožoval Staňka především rychlými kontry. Reprezentačního brankáře vyzkoušel z dálky Kodeš, trefil ale pouze připravené rukavice. Po hodině hry se propracovali Západočeši do své největší šance, odražený míč však Jan Kliment v malém vápně skrze clonící defenzivu nepropálil. V 73. minutě už se ovšem Plzeň dočkala vyrovnání. V závaru před bránou nejprve zastavil na čáře letící balon Leibl, v pokračující akci se ale dostal ke střele na hranici pokutového území Cadu, který zamířil přesně k tyči. V závěru mohl rozhodnout duel ve prospěch hostů Kliment, z bezprostřední blízkosti však hlavou minul.

Také druhé vzájemné utkání sezony tak skončilo nerozhodným výsledkem. Plzeň se v příštím kole 3. prosince představí v Ostravě, Hradec o den dříve zavítá do Českých Budějovic.

Sigma v Karviné zastavila výsledkový propad

Karviná podlehla v 16. kole Fortuna ligy na domácí půdě Olomouci 0:2. Hostující Sigma zadělala na tříbodový zisk již v sedmé minutě, kdy poslal svůj tým do vedení Lukáš Juliš. Stejný hráč navíc krátce po návratu ze šaten přidal i pojišťující gól, díky němuž se s osmi přesnými zásahy osamostatnil v čele tabulky ligových kanonýrů. Hanáci tak po sérii nevýrazných výkonů po reprezentační pauze zabrali a díky triumfu proti oblíbenému soupeři, se kterým dosud nikdy nepadli, se vrátili zpět do skupiny o titul.

Sigma se dostala do výsledkové krize, kvůli níž se propadla až mimo skupinu o titul. K tomu přispěla zhoršená forma nejvýraznějších ofenzivních opor, když Juliš prokázal nepohodu spálenými šancemi v pohárovém souboji s Plzní a se zraněními bojující Jan Vodháněl místo gólů a asistencí sbíral spíše žluté karty. Hanáci toužili ukončit čekání na výhru v Karviné, která sice před nedávnem šokovala tříbodovým ziskem z Plzně, ale v soubojích se Sigmou padla šestkrát v řadě.

Olomoučtí nakročili k první soutěžní výhře od začátku října už v sedmé minutě. Denis Ventúra našel dlouhým balonem za vysoko postavenou obranu domácích Ondřeje Zmrzlého, jenž osamocený před Dominikem Holcem ještě vylepšil možnost ke skórování přihrávkou na Juliše a ten poslal ranou do poloodkryté brány Hanáky do vedení. Aktivitou hýřící Karviňáci se vyrovnání přiblížili na konci úvodní dvacetiminutovky, ale projektil Lukáše Budínského zpoza vápna vyrazil Tomáš Digaňa a následnou dorážku poslal Pavel Čavoš těsně vedle. Nováček nejvyšší soutěže přece jen míč za Digaňova záda v první půli dostal, trefa Amara Memiče však kvůli faulu na gólmana Olomouce platit nemohla. Místo srovnání tak mohli jít do kabin s výraznějším náskokem hosté, Juraje Chvátala ovšem ve dvou velkých šancích vychytal Holec.

Sněhová vánice na Městském stadionu v Karviné zpozdila start druhé půle o více než 20 minut, což domácí vyvedlo z tempa. Hned po návratu z kabin se totiž podruhé v utkání prosadil Juliš a osamostatnil se na čele tabulky ligových střelců. Bílá pokrývka na trávníku následně výrazně znepříjemňovala kombinace obou celků a hra byla plná nepřesností z obou stran. Naděje na bodový zisk mohl domácím do závěrečných minut ještě dodat střídající Lucky Ezeh, který si však na rychle vyběhnutého Digaňu nepřišel.

Olomoučtí fotbalisté tak oblíbeného soupeře už posedmé v řadě porazili. V příštím kole 2. prosince přivítají Slovácko, Karviná se tentýž den představí v Mladé Boleslavi.

Mladá Boleslav pod Ještědem opět narazila

Fotbalisté Mladé Boleslavi po tři týdny starém vypadnutí z MOL Cupu znovu nezvládli zápas na hřišti Liberce, kde v 16. kole Fortuna ligy prohráli 1:2. Začátek utkání potěšil fanoušky ofenzivního fotbalu, když už v sedmé minutě poslal Severočechy do vedení Ahmad Ghali a krátce nato kontroval hostující Matěj Pulkrab. Pak ale hřiště začalo zasypávat množství sněhu a lepší připravenost na náročné podmínky prokázal Slovan. V 70. minutě totiž rozhodl o třetí po sobě jdoucí výhře na Stadionu U Nisy svým druhým gólem Nigerijec Ghali. Ten se přitom dosud za necelé dva roky v české nejvyšší soutěži neprosadil.

Nepříliš povedené duely konkurentů pomohly Středočechům k tomu, aby se v tabulce zařadili i s jedním zápasem k dobru na třetí příčku hned za pražská „S“. V nadcházejícím vystoupení pod Ještědem byla největší pozornost upřena na Vasila Kušeje, který v průběhu týdne poprvé nastoupil za seniorskou reprezentaci a herně rozhodně nezklamal. O poznání níž se v polovině základní části pohyboval Slovan, jenž ale tahal nadějnou čtyřzápasovou sérii bez prohry.

A formu Liberci nesebrala ani reprezentační přestávka, vedení se totiž ujal už v sedmé minutě. Přízemní centr Dominika Preislera prošel až na zadní tyč, kde zakončoval nikým nebráněný Ghali. Čisté svědomí po první brance domácích nemohl mít mladoboleslavský Martin Suchomel, jehož podklouznutí umožnilo Preislerově přihrávce projít až na nigerijského střelce. Hostům ale stačily k vyrovnání jen tři minuty. Po krátkém rohu centroval Kušej z hranice vápna na přední tyč, kde si míč našel Pulkrab a přesnou hlavičkou smazal liberecký náskok. Po rychlém začátku sice oba celky pokračovaly v útočném snažení, na další gólovou šanci si však diváci museli počkat až do 35. minuty. Kušeje našel zpětnou přihrávkou Solomon John, jeho tvrdou ránu pod břevno ale skvěle vytěsnil Hugo Jan Bačkovský.

Sněžení, které po změně stran zesílilo, hráčům nedělalo problémy, a ti tak pokračovali v aktivní hře. V 52. minutě z toho byla šance Mladé Boleslavi, jenže Daniel Mareček nedal hlavičce patřičnou razanci. Postupně ale nepříznivé počasí přece jen vedlo k většímu množství chyb a zápas se proměnil v boj o střed hřiště. Liberec však prokázal, že je na podobné podmínky zvyklý, a v 70. minutě se tak opět ujal vedení. Ľubomír Tupta přenesl hru na volného Ghaliho, který individuální akci na pravé straně zakončil krásnou střelou z hranice vápna přesně na zadní tyč. Slovan se po vstřelené brance zatáhl s úmyslem náskok ubránit, což se mu i přes závěrečný tlak hostů a dlouhé nastavení podařilo.

Liberec si tedy vyšlápl na Mladou Boleslav a vyhrál již potřetí z posledních pěti zápasů. Jeho příštím soupeřem bude 2. prosince pražská Bohemka, Středočeši ve stejný den přivítají Karvinou.

Práce s mládeží Sklářům tentokrát vynesla bod

Fotbalisté Teplic remizovali v 16. kole Fortuna ligy na domácí půdě s Bohemians 1:1. Severočeši nakročili k bodovému zisku ve 20. minutě, kdy je do vedení poslal svou premiérovou brankou v nejvyšší české soutěži produkt teplické akademie Štěpán Chaloupek. Jeho trefa byla na dlouhou dobu jedinou přesnou, a Severočeši se tak přiblížili třetí výhře v řadě, přičemž o těch dosavadních vždy rozhodli právě odchovanci klubu. V závěru ovšem Klokanům zajistil alespoň bod střídající Matyáš Kozák.

Zápasy Teplic dlouhodobě nabízely drama, které bylo způsobeno minimem gólů. Ve čtyřech posledních duelech Sklářů totiž byla k vidění vždy přesně jedna branka, přičemž dvakrát se Severočeši ocitli na straně poražených, ale dvě nejčerstvější vystoupení skončila jejich výhrami. V obou případech navíc jejich plné bodové zisky vystřelili odchovanci, konkrétně Jan Knapík a Tadeáš Vachoušek. Útok Klokanů rovněž nepůsobil přesvědčivě, a Pražané tak v první polovině soutěže získali jen o bod více.

Úvodní minuty v chladném prostředí AGC Arény Na Stínadlech nabídly šance na obou stranách. Nejprve ranou zpoza šestnáctky do pravé šibenice prověřil gólmana Martina Jedličku záložník Severočechů Filip Havelka. Na druhé straně hrací plochy mohl upravit skóre Erik Prekop. Chytrý výběh a parádní zákrok však předvedl brankář Tomáš Grigar. Aktivnější tepličtí fotbalisté šli do vedení ve 20. minutě, kdy si krásně zakroucený centr od rohového praporku ve vzduchu našel Chaloupek a z bezprostřední blízkosti hlavou rozvlnil síť. V závěru první půle se v pokutovém území po několika odrazech dostal k míči Prekop, v nadějné pozici těsně minul pravou tyč.

Po změně stran se pokračovalo v zajetých kolejích, Tepličtí drželi více balon na svých kopačkách a šancí bylo poskrovnu. V 57. minutě se pokusil gólmana Jedličku překvapit střelou k pravé tyči Havelka, brankář hostujícího celku však předvedl reflexní zákrok. V zápětí se mohli znovu činit Havelka s Chaloupkem. První jmenovaný vyslal zajímavý centr z rohu, který se však druhému aktérovi nepodařilo hlavou usměrnit mezi tři tyče. Hráči Bohemians se postupem času dostávali více do hry a hnali se za vyrovnáním. Kýženého gólu se nakonec Klokani dočkali, když v 87. minutě pěkným dloubáčkem našel Prekop nabíhajícího Martina Hálu. Ten poslal přízemní pas do vápna, kde si jej převzal osamocený Kozák a pohotově zakončil do pravé části branky. Ve druhé minutě nastaveného času mohl o třech bodech pro domácí rozhodnout Robert Jukl, jeho projektilu ale vystavil stopku parádním reflexním zákrokem Jedlička.

Oba týmy se tak po reprezentační přestávce vrátily do ligového kolotoče bodovým ziskem. Teplice se v příštím kole 2. prosince představí v Jablonci, Bohemians tentýž den přivítají Liberec.

Změna týmové chemie Dynamu na loupež v Edenu nestačila

Slavia Praha porazila v 16. kole Fortuna ligy České Budějovice 2:1, vítězství se ovšem pro favorita nerodilo snadno. Klíčovými se pro vývoj duelu staly rohové kopy Pražanů. Z toho prvního poslal domácí do vedení už v sedmé minutě Václav Jurečka, z jednoho z dalších ale Budějovice po rychlém protiútoku vyrovnaly zásluhou Quadriho Adedirana. Následný permanentní tlak domácích zužitkoval až v 72. minutě Mojmír Chytil, který zatím všechny ligové branky v sešívaném dresu vstřelil ve druhém poločase. První zápas bez trenéra MarkaNikla, jenž byl před pár dny odvolán, tak pro Jihočechy skončil bez bodového zisku.

Pro celek z hlavního města přišla reprezentační pauza trochu nevhod, jelikož to těsně před ní vypadalo, že se realizačnímu týmu v čele s Jindřichem Trpišovským podařilo dostat tým do optimální pohody. Nejprve nastala až překvapivě suverénní výhra nad římským AS, na niž navázal pohodový triumf na hřišti Olomouce. Dalším obětním beránkem se měli stát Jihočeši, kteří se po sérii čtyř porážek v řadě propadli až na úplný chvost tabulky.

Na gól diváci nečekali dlouho. První roh duelu zahrál Petr Ševčík přesně na Conrada Wallema, ten míč jen posunul na Jurečku, jenž z levé strany prostřelil Dávida Šípoše. V 15. minutě mohl udeřit sám Wallem, při protiútoku ale 25letého Slováka nepřeloboval. Tlak Slavie neustával, proto budějovické vyrovnání přišlo jako blesk z čistého nebe. Šípoš získal míč po rohovém kopu a pohotovým výkopem vyzval ke kontru Waleho Musu Alliho. Ten uspěl proti slávistické přesile kličkou a nahrál Adediranovi, který skóroval ranou k tyči. Pražané se mohli dostat zpět do vedení zásluhou Jurečky, ten však před Šípošem selhal střelou mimo. Před odchodem do šaten brankář Dynama pokračoval v kvalitním výkonu proti patičce Chytila, na druhé straně se musel činit Aleš Mandous, který zasáhl proti gólovce Jana Suchana.

Ve druhé půli jako první prověřil Šípoše z otočky Mick van Buren, bývalého spoluhráče ale Nizozemec nezaskočil. Po odehrané hodině se zase k ojedinělé akci propracoval Suchan, zpoza vápna však trefil tyč. Branková konstrukce se záhy otřásla i za gólmanem Budějovic po svižné ráně Lukáše Provoda do břevna. V 72. minutě se Slavia dočkala kýženého zásahu. Po přímém kopu se míč šťastně odrazil od nohy Chytila přímo do sítě.

Sešívaná družina tedy ze souboje s posledním celkem tabulky vyšla vítězně. Její další kroky povedou 3. prosince do Zlína, zatímco Dynamo o den dříve přivítá Hradec Králové.

Slovácko přetlačilo Baník a vyšvihlo se na třetí pozici

Slovácko porazilo v 16. kole Fortuna ligy Baník Ostrava 2:0. Slezané tak prodloužili svou nelichotivou sérii, když padli ve čtyřech z posledních pěti soutěžních duelů. Domácí se stejně jako v předchozím utkání na hřišti Plzně mohli spolehnout na ve formě hrajícího Marka Havlíka, jenž nádhernou ranou do horního rohu branky rozhodl o vítězství celku z jihu Moravy. Kouč Martin Svědík, o jehož možném angažování na uvolněné místo v národním týmu se v posledních dnech hojně spekulovalo, tak vyslal směrem k vedení českého fotbalu další pozitivní vzkaz.

Ačkoliv se fotbalové soutěže na dva týdny zastavily z důvodu reprezentační přestávky, díky čemuž Slovácko obvykle mívá klid na práci, tentokrát tomu tak zcela nebylo. Trenér Svědík se totiž objevoval v médiích jako žhavý kandidát na uvolněné místo kouče národního týmu. Charismatický stratég se přesto naplno soustředil na souboj s Baníkem, který pro něj byl dlouhodobě pikantní, jelikož na jeho lavičce v minulosti působil. Tamní angažmá však rozhodně neskončilo dle trenérových představ.

Přestože si Pavel Juroška v předešlém duelu otevřel střelecký účet, v osmé minutě mu opět scházela přesná muška. Ačkoliv pálil z mírného úhlu, mohl jednoznačně zakončit lépe než vysoko nad břevno. Chvíli nato nevyužili hosté dvě příležitosti. Nejprve Abdullahi Tanko nezužitkoval chybu v rozehrávce a následně David Buchta pálil vedle ze solidní pozice. Tým z Uherského Hradiště za to Baník patřičně potrestal. Míč se dostal na hranici pokutového území, odkud jej nádherně poslal zatočeným pokusem do šibenice Havlík, pro kterého se stali Slezané oblíbenou obětí. Ještě před odchodem do šaten Rigino Cicilia zazdil situaci jeden na jednoho, a domácí se tedy mohli těšit pouze nejtěsnějšímu náskoku.

Slovácko po změně stran chtělo přidat co nejdříve branku jistoty. Obléhání hostů kulminovalo rohovým kopem v 53. minutě. Petr Reinberk při pádu v pokutovém území dokázal ještě odehrát balon, který však pouze orazítkoval břevno. Cicilia napravil svou chybu z konce úvodního dějství a nakonec přece jen zdvojnásobil náskok domácích. Přesným zakončením hlavou nasměroval míč na správnou stranu boční sítě. Baník se v závěrečných minutách soustředil spíše na defenzivní fázi a kontaktní trefě se ani nepřiblížil.

Slovácko tak po působivé výhře ze západu Čech skolilo další ambiciózní celek. V příštím kole se 2. prosince představí v Olomouci, Baník přivítá o den později Plzeň.

Kratochvíl dvěma góly zařídil obrat Jablonce

Fotbalisté Jablonce zvítězili v 16. kole Fortuna ligy nad Pardubicemi 2:1. Dobrý vstup Východočechů do zápasu stvrdila ve 12. minutě šťastná spolupráce mladých útočníků, když po zblokované ráně Kryštofa Daňka podruhé v sezoně udeřil Tomáš Zlatohlávek. Domácí však stihli ještě před odchodem do šaten odpovědět zásluhou Miloše Kratochvíla a stejný hráč čtvrthodinu před koncem dokonal obrat Severočechů zakončením, při němž narazil hlavou tvrdě o tyč.

Pardubice ve druhé polovině září schytaly šestigólový příděl od Plzně, jenže tento výbuch jejich defenzivu paradoxně nastartoval a od té doby inkasovaly v šesti duelech jen pětkrát. Pohříchu se však ke slušné obranné práci nepřidával útok, který se dokonce v předešlých dvou kláních vůbec neprosadil, a tak Východočeši prohráli například doma se Zlínem. Na druhé straně Jablonec po tragickém úvodu sezony své výkony zlepšil, na domácím hřišti ovšem vyhrál jediné ze šesti utkání.

Zeleno-bílá družina navíc vstoupila špatně i do zápasu s tabulkovým sousedem. Klíčový podíl na tom měl lišák Michal Hlavatý. Ten chytrým pasem od rohového praporku kompletně rozhodil domácí defenzivu, která střelu Daňka zblokovala pouze k Zlatohlávkovi, pro něhož nepředstavovalo zasunutí balonu do poloprázdné brány žádný problém. Trest za narůstající pasivitu přišel pro hosty ve 37. minutě, kdy se hlavičkou zády k bráně prosadil Kratochvíl. Závěr půle patřil Severočechům, o otočku ve skóre je však připravilo nejprve břevno a poté Lukáš Budínský. V nastaveném čase přišel ještě jeden zvrat, když se po faulu Kratochvíla poroučel k zemi Pablo Ortiz. Následnou penaltu ale Jan Hanuš Daňkovi chytil.

Na začátku druhé půle dostal míč do sítě Pardubic Haiderson Hurtado, když nohou vystihl výhoz Budínského. Situace, která připomínala moment z finále Ligy mistrů 2018, však tentokrát dopadla pro hostujícího gólmana lépe než pro Lorise Kariuse pět let dozadu, jelikož sudí Stanislav Volek posoudil počínání kolumbijského hráče jako nedovolené. Velkou šanci na rozhodnutí měl Michal Černák, toho ale ve stoprocentní příležitosti vychytal Budínský. V 75. minutě nastal ve vápně Pardubic obrovský závar. Hned dvakrát se při něm znovu zaskvěl hostující brankář, z dorážky ho však překonal obětavý Kratochvíl, jenž následně tvrdě přistál na tyči.

Jablonec tak neprodloužil trápení ze vzájemných soubojů posledních sezon a získal všechny body. V příštím kole přivítá 2. prosince Teplice, do Pardubic o den později přijede pražská Sparta.

Birmančevič poslal Spartu zpět do čela FORTUNA:LIGY

Sparta porazila v 16. kole Fortuna ligy Zlín 2:0 a vítězně oslavila 130. výročí založení klubu. Utkání, jemuž předcházely ceremonie i ohňostroj pod vedením domácích kotelníků, gólově odšpuntoval ve třetí minutě Veljko Birmančevič, jenž těžil z asistence reprezentačního hříšníka Jana Kuchty. Ten poté zahodil spoustu příležitostí pro vytvoření komfortního náskoku, klid na duši tak před poločasovým hvizdem dodal Pražanům druhou trefou v duelu 25letý Srb. Moravský celek sice poprvé pod novým koučem prohrál, ani na hřišti prvního týmu tabulky ovšem nezanechal špatný dojem.

Ševci dokázali na pražské Letné zvítězit jen v roce 2002, kdy v jejich týmu působil jako hráč současný trenér Bronislav Červenka. Tehdy luhačovický rodák nedostal příležitost do zápasu zasáhnout, o 21 let později proto chtěl zpoza autové lajny alespoň svými pokyny přispět k vytouženému překvapení. Sparta ovšem disponovala obrovskou silou a s fanoušky v zádech si měla v roli jasného favorita upevnit první pozici.

Předpokládaný scénář se začal naplňovat už ve třetí minutě, kdy po sérii vyhraných soubojů dostali sparťané za zlínskou obranu Birmančeviče, jenž křižnou ranou otevřel skóre. Brzká trefa motivovala domácí k dalším ofenzivním snahám. Velkou šanci zahodil Kuchta, který po výborném pasu Tomáše Wiesnera netrefil bránu. Ve 22. minutě poprvé zasahoval Stanislav Dostál, na nějž při obranném zákroku poslal nebezpečný míč Selmir Pidro. Hned nato byl opět vidět Kuchta, únik ale znovu zakončil mimo. Bývalý slávista se ocitl blízko gólu i po odehrané půlhodině, Dostál ovšem vykopl jeho pokus a brilantním zákrokem si na čáře poradil i s dorážkou Wiesnera. Tlak Pražanů přinesl ovoce až před odchodem do šaten, kdy se po střele Lukáše Haraslína podruhé v duelu prosadil Birmančevič.

Ve druhé půli to zaplněnými ochozy pořádně zahučelo v 52. minutě, kdy zpoza vápna orazítkoval břevno Lukáš Sadílek. Chvíli nato se poprvé do dobré šance probojovali i Ševci. Po centru z levého kraje ale hlavičkoval Antonín Fantiš pouze do místa, kde byl připravený domácí gólman. Zlín měl v nejklidnější pasáži duelu další náznaky příležitostí. Vukadin Vukadinovič nejprve přehlížel volného Toma Slončíka a šanci zazdil. Poté Srb těžil z práce 18letého talenta a vyzval k zakončení Youbu Dramého, který ale zamířil vedle levé tyče. Pražané mohli v závěru navýšit vedení po slalomu Adama Karabce, jenže Wiesner po jeho přihrávce napálil pouze břevno.

Sparta nezaváhala a připsala si 13. výhru v ročníku. Další duel ji čeká 3. prosince v Pardubicích, Zlín ve stejný den hostí Slavii.

16. kolo první ligy:

FC Hradec Králové - Viktoria Plzeň 1:1 (1:0)

Branky: 11. Leibl - 73. Cadu. Rozhodčí: Berka - Vlček, Pečenka - Hocek (video). ŽK: Horák, Kodeš, Harazim, Poštulka (trenér brankářů) - Bucha, Šulc, Hejda, Mosquera. Diváci: 7818.

Hradec: Bajza - Klíma, Ševčík, Leibl (88. Čech), Horák - Kodeš - Čmelík (67. Harazim), Kučera, Pudhorocký (72. Šašinka), Pilař (88. Juliš) - Vašulín. Trenér: Kotal.
Plzeň: Staněk - Kopic (64. Mosquera), Hranáč, Hejda, Cadu - Bucha, Traoré - Sýkora (46. Kliment), Šulc, Vlkanova (46. Dweh) - Chorý. Trenér: Koubek.

FK Teplice - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0)

Branky: 20. Chaloupek - 87. Kozák. Rozhodčí: Starý - Váňa, Vodrážka - Petřík (video). ŽK: Knapík - Dostál, Kadlec. Diváci: 2639.

Teplice: Grigar - Knapík, Chaloupek, Mičevič - Hronek, Jukl, Havelka (66. Křišťan), Radosta - Trubač - Jásir (77. Cykalo), Vachoušek (67. Gning). Trenér: Frťala.
Bohemians: Jedlička - Dostál (56. Kadlec), Köstl (75. Kozák), Hůlka, Hybš (83. Mužík) - Smrž, Hrubý - Beran (46. Kovařík), Prekop, Hála - Puškáč (56. Matoušek). Trenér: Veselý.

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 2:1 (1:1)

Branky: 7. a 70. Ghali - 10. Pulkrab. Rozhodčí: Rouček - Nádvorník, Mokrusch - Radina (video). ŽK: Prebsl, Mikula, Čech (trenér brankářů) - Kušej. Diváci: 1415.

Liberec: Bačkovský - Prebsl, Chaluš, Mikula - Ghali (90.+1 Fukala), Žambůrek, Červ, Preisler - Frýdek (62. Horský) - Kulenovič (90.+2 Purzitidis), Tupta (83. Rabušic). Trenér: Kozel.
M. Boleslav: Trmal - Kostka (85. Šimek), Suchý, Karafiát, Suchomel - Matějovský (79. Ladra), Sakala (85. Kubista) - Kušej, Mareček, Solomon (61. Jawo) - Pulkrab (61. Hilál). Trenér: Kulič.

MFK Karviná - Sigma Olomouc 0:2 (0:1)

Branky: 7. a 46. Juliš. Rozhodčí: Klíma - Podaný, Dobrovolný - Kocourek (video). ŽK: Čavoš, Ayaosi, Jarábek (trenér) - Chvátal, Navrátil. Diváci: 1714.

Karviná: Holec - Čurma (46. Ayaosi), Krčík (56. Ezeh), Bederka, Fleišman - Traoré, Čavoš (71. Žák) - Iván (78. Papalelé), Budínský, Memič - Akinyemi (46. Doležal). Trenér: Jarábek.
Olomouc: Digaňa - Vraštil, Beneš, Novák - Chvátal (90. Křišťál), Ventúra (76. Pospíšil), Breite, Zmrzlý - Dele (61. Navrátil), Zorvan (90. Langer) - Juliš (76. Zifčák). Trenér: Jílek.

Slavia Praha - Dynamo České Budějovice 2:1 (1:1)

Branky: 7. Jurečka, 72. Chytil - 20. Adediran. Rozhodčí: Kvítek - Kubr, Kříž - Pechanec (video). ŽK: Hromada - Zápotočný (trenér), Šigut, Adediran. Diváci: 16.620.

Slavia: Mandous - Vlček, Ogbu, Bořil - Tomič (61. Masopust), Ševčík (90.+3 Oscar), Hromada (46. Zafeiris), Wallem - Jurečka, Van Buren (61. Provod) - Chytil (76. Schranz). Trenér: Trpišovský.
Č. Budějovice: Šípoš - Sladký, Nikl, Králik, Trummer - Suchan, Hubínek - Šigut (63. Osmančík), Hellebrand, Alli (78. Skalák) - Adediran (85. V. Hora). Trenér: Zápotočný.

1. FC Slovácko - Baník Ostrava 2:0 (1:0)

Branky: 29. Havlík, 71. Cicilia. Rozhodčí: Černý - Caletka, Antoníček - Adámková (video). ŽK: Cicilia (Slovácko). Diváci: 6632.

Slovácko: Heča - Reinberk, Daníček, Kadlec, Doski (74. Holzer) - Trávník (82. Hofmann), Valenta - Petržela (63. Sinjavskij), Havlík, P. Juroška (74. Kalabiška) - Cicilia (82. Vecheta). Trenér: Svědík.
Ostrava: Letáček - Ndefe (72. Kaloč), Frydrych, Pojezný, Kpozo - Boula, Rigo (72. J. Juroška) - Buchta (82. Madleňák), Kubala, Šín (61. Klíma) - Tanko (72. Almási). Trenér: Hapal.

FK Jablonec - FK Pardubice 2:1 (1:1)

Branky: 36. a 75. Kratochvíl - 12. Zlatohlávek. Rozhodčí: Volek - Paták, Dohnálek - Zelinka (video). ŽK: Hurtado, Látal (trenér) - Patrák, Ortiz, Solil. Diváci: 1411.

Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Tekijaški, Hurtado - Pleštil (65. Jovovič), Kratochvíl (80. Hübschman), Martinec, Čanturišvili - Černák - Krulich (65. Houska), Alégué (90.+2 Slávik). Trenér: Látal.
Pardubice: Budinský - Mareš, Halinský, Ortiz, Tischler - Vacek (84. Donát) - Daněk (84. Černý), Hlavatý, Solil, Patrák (77. Pikul) - Zlatohlávek (77. Mukwelle). Trenér: Kováč.

Sparta Praha - FC Zlín 2:0 (2:0)

Branky: 3. a 40. Birmančevič. Rozhodčí: Všetečka - Hájek, Hrabovský - Machálek (video). ŽK: Černín (Zlín). Diváci: 16.877.

Sparta: Vindahl - Vitík (62. Krejčí), Panák, Sörensen - Wiesner, Kairinen (73. Laci), Sadílek, Zelený - Birmančevič (79. Pešek), Haraslín (62. Karabec) - Kuchta (72. Olatunji). Trenér: Priske.
Zlín: Dostál - Cedidla, Černín, Didiba, Pidro - Janetzký (60. Slončík), Tkáč (77. Žák) - Fantiš (77. Reiter), Bužek (84. Simerský), Bartošák (60. Dramé) - Vukadinovič. Trenér: Červenka.