SESTŘIH: Hradec - Plzeň 1:1. Další ztráta Viktorie, bod zařídil šajtlí Cadu

10
Video se připravuje ...
Olomouc - Sparta: Krejčího hlavička jako kulka za Stoppenova záda, 0:2!
Hradec Králové - Slavia: Zmrzlý předběhl Harazima a zvyšuje na 2:0 pro sešívané

Plzeňští fotbalisté v 16. kole první ligy jen remizovali v Hradci Králové 1:1. Domácí poslal do vedení v 11. minutě Michal Leibl, v 73. minutě vyrovnal Cadu. Západočeši v nejvyšší soutěži neporazili Hradec potřetí za sebou.

Plzeňští vyhráli jediné z posledních pěti kol a v neúplné tabulce zůstali čtvrtí. K dobru mají odložený zápas v Mladé Boleslavi. „Votroci“ bodovali počtvrté za sebou, v posledních třech ligových duelech remizovali a nadále jim patří 11. příčka.

Trenérovi Viktorie Miroslavu Koubkovi nevyšel ani druhý souboj s bývalým týmem, který ještě v minulé sezoně vedl. Na konci července Západočeši doma s Hradcem také pouze remizovali 1:1.

„Votroci“ otevřeli skóre v 11. minutě. Bývalý plzeňský záložník Pilař, hrající 200. ligový zápas, ze standardní situace nacentroval do šestnáctky, Kodeš míč prodloužil k Leiblovi a ten přesnou hlavičkou překonal brankáře Staňka. Královéhradecký stoper se v ligovém ročníku trefil poprvé.

Domácí v úvodu příliš nepouštěli Viktorii před svou branku a ve 27. minutě mohli přidat druhý gól. Po akci aktivního Pilaře se dostal do zakončení Horák, jenže vysoko přestřelil. V závěru prvního poločasu už za silného sněžení v možná největší plzeňské šanci úvodního dějství po Caduově standardní situaci Chorý hlavičkoval kousek nad břevno.

Koubek do druhé půle poslal čerstvé hráče Dweha s Klimentem, kteří nahradili nevýrazné Sýkoru a Vlkanovu. První příležitost po změně stran však měl domácí Horák, jenž z úhlu trefil boční síť.

Plzeňští si potom vytvořili několik náznaků a v 73. minutě vyrovnali. Po velkém závaru vypálil zpoza šestnáctky Cadu „šajtlí“ a brankář Bajza na jeho pokus k tyči nedosáhl. Brazilský krajní bek vstřelil druhý gól v ligové sezoně.

V 88. minutě mohl dokonat plzeňský obrat střídající Kliment, který ale sám před brankou hlavičkoval o kousek vedle. Hradec bodoval ve čtvrtém z posledních pěti domácích ligových duelů.

Domácí: 11. Leibl

Hosté: 73. Cadu

Domácí: Bajza – Ja. Klíma, O. Ševčík, Leibl (87. Čech) – Čmelík (67. Harazim), Kučera, Kodeš (C), Horák – Pudhorocký (72. Šašinka), Pilař (87. P. Juliš) – Vašulín.

Hosté: Staněk – Kopic (64. Mosquera), Hejda (C), Hranáč, Cadu – Traoré, Bucha – Sýkora (46. Kliment), Šulc, Vlkanova (46. Dweh) – Chorý.

Hradec Králové - Plzeň: Kodeš sestřelil Chorého zezadu, dostal jen žlutou kartu

Hradec Králové - Plzeň: Úplně volný Kliment v tutovce hlavičkoval vedle!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Hradec Králové - Plzeň: Cadu krásnou šajtlí srovnal na 1:1!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905