Autor: iSport.cz, ČTK
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Góly Davida Pastrňáka a Pavla Zachy neodvrátily prohru hokejistů Bostonu 4:5 v prodloužení na ledě Tampy Bay. Bruins i přes porážku bodovali pošesté v řadě a zůstávají v čele Východní konference. Dallas s Radkem Faksou v sestavě porazil New York Rangers 6:3 a na Západě se udržel v elitní čtyřce. Tomáš Hertl v dresu San Jose jednou brankou mírnil prohru 1:3 na hřišti Vancouveru, kde sledoval zápas britský princ Harry. Brankář Daniel Vladař vychytal Calgary výhru 4:3 po prodloužení v Seattlu.

Boston v Tampě přišel o výhru pět sekund před koncem základní hrací doby. Bruins sice ubránili dvouminutovou přesilovku domácích šesti proti čtyřem, tlak Lightning ale po návratu Johna Beechera na led neustal a Steven Stamkos po asistenci Nikity Kučerova zařídil prodloužení. V něm o bodu navíc pro Tampu Bay rozhodl Brandon Hagel.

Kanadský útočník využil chytrého střídání a po asistenci Victora Hedmana s přehledem zakončil samostatný únik. „Trénovali jsme to. Není to úplně jednoduché, protože to vyžaduje součinnost všech hráčů na ledě. I proto jsem rád, že to dneska vyšlo,“ uvedl Hagel.

Ještě před napínavou koncovkou se do statistik zápasu zapsali čeští hokejisté. V 10. minutě se Pastrňák objevil sám před gólmanem, namísto zakončení ale vyzval ke skórování Pavla Zachu a český centr bez problémů vyrovnal na 1:1.

Nesobecký Pastrňák. Geniální přihrávkou před brankou namazal Zachovi na gól
Video se připravuje ...

V pozici střelce se Pastrňák objevil ve 47. minutě. Uprostřed hřiště dostal spoustu prostoru a švihem překonal gólmana Jonase Johanssona. Kanonýr Bruins svou dvanáctou brankou v ročníku odstartoval bláznivou dvouminutovku. Chvíli po jeho trefě poslal Boston do vedení 3:2 Beecher, o 57 sekund později vyrovnal Austin Watson.

Pastrňák se prosadil v sedmém zápase za sebou a během své série nasbíral 15 bodů. Celkem jich má 29 a je druhý v ligové produktivitě. V čele je obránce Canucks Quinn Hughes s 30 body.

Bruins v 57. minutě přiblížil k výhře James van Riemsdyk, Tampa Bay ale zápas zvrátila a vyhrála potřetí za sebou. „Líbí se mi, že na lavičce všichni za každého stavu věří, že dokážeme vyhrát. Ani dnes jsme od toho nebyli daleko, ale koncovku jsme moc nezvládli. Musíme se naučit, jak dohrát závěrečné vteřiny. Inkasovat pět sekund před třetí sirénou je špatné,“ řekl trenér Bruins Jim Montgomery.

Vancouver rozhodl zápas se San Jose ve druhé třetině, kdy odskočil do dvoubrankového vedení. V čase 33:07 prolomil čekání na gól lídr ligové produktivity Hughes a na 2:0 zvýšil v oslabení vteřinu před druhou sirénou Sam Lafferty.

Po pauze v pokračující přesilové hře udeřili také Sharks. Zblokovanou střelu si před brankou našel Tomáš Hertl a pohotově prostřelil gólmana Thatchera Demka. Český centr dal čtvrtý gól v sezoně a s 12 body je nejproduktivnějším hráčem San Jose.

Dvoubrankové vedení vrátil Vancouveru J. T. Miller. Americký útočník nadvakrát procpal puk za Mackenzieho Blackwooda. Kanadský celek náskok udržel a i bez bodového přispění českého obránce Filipa Hronka potvrdil pozici druhého nejlepšího týmu Západní konference. San Jose prohrálo patnáctý z 18 zápasů a je nadále nejhorším týmem ligy.

Vladař do branky Calgary nastoupil popáté v sezoně a potřetí dovedl tým k výhře. Hokejisté Flames na ledě Seattlu dvakrát vedli, nakonec ale vybojovali vítězství v závěru. Na 3:3 v čase 55:53 vyrovnal Andrew Mangiapane a výhru 4:3 v prodloužení kanadskému výběru vystřelil Rasmus Andersson.

Dallas na domácím ledě prohrával s NY Rangers 0:2, ve třetí třetině ale zápas zlomil pěti góly v řadě a došel si pro jednoznačné vítězství. Výhru Stars řídil centr první formace Roope Hintz, jenž zaznamenal gól a dvě asistence. Brankou a nahrávkou se na vítězství podíleli Joe Pavelski, Mason Marchment a Tyler Seguin. Radek Faksa za 11 a půl minuty na ledě nebodoval.

Domácí: 10:36. Verhaeghe, 15:53. Mikkola, 26:08. Mikkola, 33:42. Stenlund, 59:17. Bennett

Hosté: 05:57. McDavid, 09:00. Kane, 25:00. McDavid

Domácí: Bobrovskij (Stolarz) – Forsling, Ekblad (A), Mikkola, Montour, Ekman-Larsson, Kulikov – Verhaeghe, Lundell, Reinhart – Rodrigues, Bennett, M. Tkachuk (A) – Luostarinen, Stenlund, Cousins – Lorentz, Lomberg, Gadjovich.

Hosté: Pickard (S. Skinner) – Ekholm, Bouchard, Nurse (A), Ceci, Kulak, Desharnais, Broberg – Nugent-Hopkins, McDavid (C), C. Brown – Kane, Draisaitl (A), Hyman – Foegele, R. McLeod, Ryan – Erne, Hamblin.

McCauley, Brenk – MacPherson, Baker

Amerant Bank Arena, Sunrise

Návštěva

19628 diváků

Domácí: 06:39. Jeannot, 39:31. Paul, 48:44. Watson, 59:55. Stamkos, 61:19. Hagel

Hosté: 09:55. Zacha, 46:26. Pastrňák, 47:46. Beecher, 56:09. Coyle

Domácí: J. Johansson (Tomkins) – Perbix, Hedman (A), Černák, Sergačjov, D. Raddysh, de Haan – Kučerov (A), Point, Hagel – Paul, Cirelli, Stamkos (C) – Eyssimont, Motte, Jeannot – Watson, Glendening, Koepke.

Hosté: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Lohrei, Carlo, H. Lindholm, Mitchell, Forbort – Pastrňák (A), Zacha, Marchand (C) – Frederic, Coyle, J. van Riemsdyk – DeBrusk, Poitras, Heinen – Steen, Beecher, Lauko.

E. Furlatt, P. MacDougall

Amalie Arena, Tampa

Domácí: 34:23. Benn, 41:01. Pavelski, 47:06. Marchment, 48:24. Seguin, 56:30. Steel, 57:04. Hintz

Hosté: 16:25. Trocheck, 33:38. Kakko, 59:45. Goodrow

Domácí: Wedgewood (Oettinger) – R. Suter, Heiskanen, Lindell, Hakanpää, Hanley, Lundkvist – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Benn, W. Johnston, Dadonov – Marchment, Duchene, Seguin – Cr. Smith, Faksa, Steel.

Hosté: Šesťorkin (Quick) – K. Miller, Trouba, R. Lindgren, E. Gustafsson, Z. Jones, Schneider – Kreider, Zibanejad, Wheeler – Panarin, Trocheck, Lafrenière – Cuylle, Bonino, Kakko – Vesey, Goodrow, Pitlick.

Pollock, Hebert – Murray, Fournier

American Airlines Center, Dallas

Návštěva

18 532 diváků

Domácí: 19:42. F. Forsberg, 23:56. Lauzon, 59:22. F. Forsberg, 59:38. Trenin

Hosté: 14:00. Cogliano, 28:55. Toews, 33:33. Ničuškin

Domácí: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Lauzon, Barrie, Stastney – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Pärssinen, Glass, Sherwood – Foudy, Sissons (A), Trenin – Tomasino, McCarron, Co. Smith.

Hosté: Georgijev (Prosvetov) – Makar (A), Toews, Manson, Byram, C. Jones, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Ničuškin – Tatar, R. Johansen, Drouin – L. O'Connor, Colton, Wood – Kiviranta, F. Olofsson, Cogliano.

M. Dunning, TJ Luxmore – B. Mills, J. Johnson

Bridgestone Arena, Nashville

Návštěva

17 159 diváků

Domácí: 38:55. Maccelli

Hosté: 03:35. Moore, 08:19. Kopitar, 35:31. Moore, 56:15. Danault

Domácí: Ingram (Vejmelka) – Durzi, Moser, Kesselring, Dumba, J. Brown, Stecher – Schmaltz (A), Boyd, Keller (A) – Crouse (A), Bjugstad, Maccelli – Zucker, L. Cooley, Carcone – Kelemen, Kerfoot, O'Brien.

Hosté: Copley (Talbot) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, Spence, Englund – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Moore, Danault (A), Fiala – Kaliyev, Dubois, Laferriere – Lewis, Anderson-Dolan, Grundström.

Chmielewski, Kea – Gawryletz, Hughes

Mullet Arena, Tempe

Návštěva

4 600 diváků

Domácí: 08:42. Dunn, 28:21. Eberle, 30:25. McCann

Hosté: 01:16. E. Lindholm, 11:40. Huberdeau, 55:53. Mangiapane, 63:28. R. Andersson

Domácí: Grubauer (21. Daccord) – Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Eberle, Beniers, McCann – B. Tanev, Schwartz, Wennberg – Bjorkstrand, Gourde, Tolvanen – Yamamoto, Bellemare, Kartye.

Hosté: Vladař (Markström) – R. Andersson, Weegar, C. Tanev, Hanifin, DeSimone, Zadorov – Mangiapane, E. Lindholm, Šarangovič – Pospíšil, Kadri, Zary – Coleman, Backlund, Huberdeau – Duehr, Dubé, Greer.

Rooney, Lambert – Grillo, Cherrey

Climate Pledge Arena, Seattle

Návštěva

17 151 diváků

Domácí: 33:07. Q. Hughes, 39:59. Lafferty, 47:10. J. Miller

Hosté: 40:48. Hertl

Domácí: Demko (DeSmith) – Q. Hughes (C), Hronek, Cole, Juulsen, Friedman, T. Myers – Kuzmenko, E. Pettersson (A), Michejev – Di Giuseppe, J. Miller (A), Boeser – Joshua, Blueger, Garland – Höglander, Lafferty, Beauvillier.

Hosté: Blackwood (Kähkönen) – Ferraro (A), Emberson, Ochoťuk, Burroughs, Addison, Rutta – Eklund, Hertl (A), Zetterlund – Zadina, Granlund, Duclair – Hoffman, Kunin, Labanc – G. Smith, Carpenter, MacDonald.