středa 8.5 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Divadelní představení.

• Žehnání motorek

středa 8.5 13:30 - Masarykovo náměstí, Třeboň

Hokejisté Vimperku prohráli v Soběslavi, hokejbalisté neměli s mistrem nárok

PRACHATICKO – I když fotbalisté uložili kopačky k zimnímu spánku, ostatní sportovci nezahálejí. Hokejbalisté Prachatic nepřekvapili v hlavním městě a na půdě favorita padli rozdílem osmi branek. Nebodovali ani hokejisté Vimperku, kteří nestačili na Soběslav. V Divizi stolního tenisu dvakrát slavily Prachatice, Lhenice vybojovaly jednu remízu. Netoličtí volejbalisté padli s Českou Lípou.

Prachatičtí hokejbalisté neměli s favoritem šanci

PRAHA – V dalším kole extraligy cestovali prachatičtí hokejbalisté na hřiště několikanásobného šampiona. V sobotu nastoupili proti celku Kert Park Praha. Domácí od prvních minut dominovali a po dvou třetinách vedli už 7:1. Svůj náskok navýšili i v závěrečné části a Jihočeši nakonec odvezli debakl 11:3.

Extraliga
HC Kert Park Praha - HBC Prachatice 11:3 (2:0, 5:1, 4:2)
Branky a nahrávky: 12. Plzák (Šperl), 15. Jelen (Vrabec, Lhota), 16. Vaněk (Pavlík, Šperl), 18. Vaněk (Laurinc), 26. Plzák (Laurinc), 30. Plzák (Pavlík, Vaněk), 30. Vrabec (Kovárník), 32. Lhota, 36. Pavlík (Plzák), 41. Lhota (Plzák, Laurinc), 45. Jelen (Lhota) – 23. Štěpánek (Bárta), 34. Svintek, 42. Hudeck (Šaršok, Štěpánek).
Rozhodčí: Štípek, Vrba. Střely na branku: 56:15. Vyloučení: 4:3. Přesilovky: 3:4. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváků: 40
Kert Park Praha: Návara – Hrdlička, Kovárník, Laurinc, Macek, Šperl, Vrabec – Jágr, Javůrek, Jelen, Lhota, Mejzlík, Myškovský, Pavlík, Plzák, Vaněk
Prachatice: Holub – Švácha, Kovařík, Šaršok, Hudeck – Klement, Bárta, Jiří Štěpánek, Jan Štěpánek, Stöhr, Švec, Svintek, Zelenka

2. liga
HBC Prachatice C – SK Beer Star Pluhův Žďár 3:8 (0:4, 3:1, 0:3)
Branky a nahrávky:18. Kafka (Novák), 20. Keresteš (Kotlík, Novák), 27. Makovička (Svintek, Černý) – 7. Paščenko (Radvanský), 14. V. Ondřej, 15. Paščenko (Novák), 15. Radvanský (V. Ondřej), 16. Veleba (Kudrna), 34. V. Ondřej (Paščenko, R. Ondřej), 35. V. Ondřej (Veleba, Radvanský), 44. Kudrna (Novák, Paščenko)

HBC Prachatice B – SK Suchdol nad Lužnicí B - odloženo

Utkání plné zvratů urvala Soběslav

SOBĚSLAV – V dalším kole krajské ligy vyrazili hokejisté Vimperku do Soběslavi, která v dosavadním průběhů získala jen o tři body více. Na první změnu skóre se čekalo do závěru úvodní třetiny, kdy Vimperk poslal do vedení Kašpar. Domácí ale vzápětí odpověděli a na přestávku se šlo za stavu 1:1. Ve druhé třetině mířil přesně pouze Spartak a dokázal odskočit na rozdíl dvou branek. Vimperk se nevzdal a ve třetí dvacetiminutovce dokonce stav otočil. Soběslav pak ale zaznamenala dva slepené góly a v poslední minutě ještě pečetila výhru na konečných 6:4 Čížkem.

OLH Spartak Soběslav – HC Vimperk 6:4 (1:1, 2:0, 3:3)
Branky a nahrávky: 18. Čížek (Slabý, Duda), 24. Kučera (Čížek), 24. Žákovský (Tržil, Šimák), 56. Kubeš (Žákovský), 56. Slabý (Tržil, Čížek), 60. Čížek (Žákovský) – 17. Kašpar (Předota), 45. Kašpar (Korous), 48. Turek, 51. Novotný (Horejš)
Rozhodčí: Martin Šperl — Michal Diviš, Pavel Mašek. Diváků: 333
Soběslav: M. Novák — A. Čížek, V. Pánek, J. Kanov, D. Šrubař, T. Tržil, J. Kubeš — E. Himpan, O. Pánek, J. Škoda, J. Šimák, M. Kučera, V. Máca, J. Duda, M. Hák, J. Nevšímal, M. Novák, J. Žákovský, V. Slabý
Vimperk: M. Dvořák — L. Turek, M. Horejš, D. Drabeš, J. Topinka, J. Předota — M. Časta, T. Koška, D. Kašpar, P. Novotný, J. Šafář, L. Holub, V. Korous, J. Paukner, J. Sitter, R. Sitter

Výsledky 9. kola: Milevsko – Strakonice 10:3, Veselí nad Lužnicí – Český Krumlov 6:3, Soběslav – Vimperk 6:4, Radomyšl – Božetice 9:4

Výsledek předehrávky 18. kola: Jindřichův Hradec – Hluboká nad Vltavou 2:11

Program 10. kola: Sobota 25. listopadu 11.00 Hluboká nad Vltavou – Soběslav, 17.00 Veselí nad Lužnicí – Strakonice, Milevsko – Božetice, 19.00 Radomyšl – Jindřichův Hradec. Neděle 26. listopadu 17.00 Vimperk – Český Krumlov

Liga 9. tříd
HC Slavoj Český Krumlov – HC Vimperk 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 14. Marian (Kutlák), 36. Marian (Meškán), 46. Štoll (Řepa), 48. Kutlák (Hněvkovský), 52. Štoll (Řepa) – 30. Tesař (Čužna), 42. Bušek (Čužna)
HC Slavoj Český Krumlov: Š. Hněvkovský — F. Váchal, L. Marian, J. Dufek, P. Kutlák, Š. Benda — J. Marek, J. Meškán, D. Stupka, J. Fošum, J. Bártík, M. Štoll, J. Neubauer, Š. Řepa
HC Vimperk: A. Pitelová (Š. Holeček) — M. Straka, H. Hanzal, D. Podlipský, T. Paule, V. Šetka — J. Švík, V. Čužna, M. Tuček, S. Šebánek, P. Ženíšek, N. Pitelová, L. Tesař, A. Bušek

TJ Sokol Lhenice – TJ Sokol Kardašova Řečice 8:10
Body domácích: Dubravcová 1:3, Sivera 2:2, Halabrín 1:3, Fišer 3:1 – T. Smolík 0:4, J. Smolík 3:1, Posel 3:1, Hložek 3:1

TJ Sokol Lhenice – TJ VS Tábor A 9:9
Body domácích: Dubravcová 3:1, Sivera 1:3, Halabrín 0:4, Fišer 4:0
Body hostů: M. Losos 2:2, Děd 2:2, R. Losos 3:1, L. Losos 1:3

Netoličtí volejbalisté na Českou Lípu nestačili

NETOLICE – V dalším dvoukole druhé ligy mužů volejbalisté Netolic přivítali Českou Lípu. Domácí hráči nedokázali proti favoritovi získat ani set a dvakrát prohráli 0:3.