Zohorna pomohl vytvořit závar, Pittsburgh díky tomu vstřelil vítězný gól

Sport ČTK Sport, ČTK
20. 11. 2023 8:17
Hokejisté Pittsburghu porazili v nedělním utkání NHL i díky asistenci Radima Zohorny na svém ledě Vegas 3:0. Petr Mrázek si připsal sedmnáct zákroků, ale porážku Chicaga 2:3 s Buffalem neodvrátil.
Obránce Pittsburghu Ryan Graves (vlevo) přijímá gratulace od spoluhráče Drewa O'Connora k vítěznému gólu do sítě Vegas, na kterém se podílel i Radim Zohorna | Foto: Reuters

Zohorna se v souboji Pittsburghu s obhájcem Stanleyova poháru podílel na vítězném gólu, který padl už ve 3. minutě.

Český útočník vytvořil se spoluhráčem Drewem O'Connorem závar před brankou Vegas a z dorážky skóroval Ryan Graves.

Zhruba v polovině zápasu zvýšil Noel Acciari a výhru zpečetil v závěru do prázdné branky Jevgenij Malkin.

Hlavním strůjcem úspěchu Pittsburghu byl gólman Alex Nedeljkovic, který zastavil 38 střel a vychytal čisté konto poprvé od dubna 2022.

Vrátil se tak po zranění ve velkém stylu. Před dvěma dny nastoupil na farmě v AHL, aby se rozchytal, a výhru Providence dokonce podpořil vstřeleným gólem.

"Bylo to trochu chaotické, hodně jsem cestoval, ale také jsem si užil velkou zábavu," shrnul Nedeljkovic poslední dny.

"Dokud nechytáte zápas, nemůžete si být jistí, jak na tom jste. Ale nesmíte polevit a musíte být připraveni na všechno. Oba zápasy vyšly skvěle," doplnil.

Buffalo rozhodlo o výhře v 51. minutě, poté co Erik Johnson našel střelou z levé strany volné místo nad Mrázkovým ramenem u bližší tyče.

U všech tří branek figuroval Rasmus Dahlin, jednu dal a na dvě přihrál. Švédský bek otevřel skóre švihem z mezikruží nad Mrázkovu vyrážečku a při druhém gólu uvolnil v přesilové hře chytrou přihrávkou Jeffa Skinnera, který zakončil do prázdné branky.

Za Chicago ve druhé třetině dvakrát vyrovnali Taylor Raddysh a Philipp Kurashev.

Anaheim, jehož brankář Lukáš Dostál sledoval zápas ze střídačky, podlehl doma St. Louis 1:3.

Hosté vedli po 26 minutách o tři góly, postupně se prosadili Jake Neighbours, Pavel Bučněvič a Alexej Toropčenko.

Jejich spoluhráč Jakub Vrána vyšel naprázdno ve třetím utkání v řadě, ale připsal si jeden kladný bod do statistiky +/-. Stejné bilance dosáhl na druhé straně i přes prohru Radko Gudas, který byl na ledě u trefy Masona McTavishe.

Columbus s Davidem Jiříčkem v sestavě podlehl domácí Philadelphii 2:5 a připsal si devátou porážku v řadě. Vítězství Flyers řídil Ryan Poehling, který vstřelil jeden gól a na dva přihrál.

Výsledky NHL:

Pittsburgh - Vegas 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 3. Graves (Zohorna), 32. Acciari, 59. Malkin. Střely na branku: 33:38. Diváci: 18.120. Hvězdy zápasu: 1. Nedeljkovic, 2. Acciari, 3. Graves (všichni Pittsburgh).

Chicago - Buffalo 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Branky: 24. Raddysh, 38. Kurashev - 5. Dahlin, 31. J. Skinner, 51. E. Johnson. Střely na branku: 26:20. Mrázek odchytal za Chicago celý zápas, inkasoval tři branky z 20 střel a úspěšnost zásahů měl 85 procent. Diváci: 19.027. Hvězdy zápasu: 1. Dahlin, 2. E. Johnson (oba Buffalo), 3. Kurashev (Chicago).

Philadelphia - Columbus 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky: 6. Farabee, 22. Brink, 27. Poehling, 53. Konecny, 58. York - 16. Texier, 38. Jenner. Střely na branku: 26:22. Diváci: 17.416. Hvězdy zápasu: 1. Farabee, 2. Walker, 3. Konecny (všichni Philadelphia).

Anaheim - St. Louis 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Branky: 29. McTavish - 10. Neighbours, 17. Bučněvič, 26. Toropčenko. Střely na branku: 31:31. Diváci: 15.243. Hvězdy zápasu: 1. Thomas (St. Louis), 2. McTavish (Anaheim), 3. Hofer (St. Louis).

5. Arizona 17 8 2 7 57:53 18
6. Minnesota 17 5 4 8 54:70 14
7. Nashville 16 6 0 10 48:54 12
8. Chicago 16 5 0 11 40:56 10