• Expediční kamera – festival cestovatelských filmů

neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

PÍSEK – Na lavičce IHC Písek došlo ke změně na postu trenéra a Jana Trummera vystřídal Milan Mazanec. V sobotu 18. listopadu čekala nového kouče první zápasová zkouška. Králové na svém ledě přivítali Hronov, který uzavíral druholigovou tabulku. Žlutomodří poslední utkání odehráli 8. listopadu, kdy po dobrém výkonu padli v Příbrami 3:1. Právě po tomto duelu byl vedením klubu odvolán Jan Trummer, který u týmu působil od začátku letošní sezony. Jihočeši to měli s posledním celkem tabulky dobře rozehrané a od úvodní třetiny se drželi ve vedení. Ještě sedm minut před koncem utkání Písečtí vedli o dvě branky. Pak ale Hronov zaznamenal dva slepené góly a duel šel do prodloužení. V něm měli jasně navrch Králové, ale ke vstřelení rozhodující branky jim nepomohla ani přesilovka a tak přišly na řadu nájezdy. Hosté proměnili hned ten první, a ten se nakonec ukázal jako rozhodující. Ani jeden hráč Písku recept na hronovského gólmana Malykhina nenašel a hosté odvezli o bod navíc.

IHC Králové Písek – HC Wikov Hronov 4:5sn (2:1, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Rousek (Volf, Matiášek), 9. Zayml (Ženíšek, Pavlát), 31. Koupal (Pouzar), 54. Hracholski (Hanus, Kříž) – 13. Jass (Vrtek), 32. Popitič (Kirillov, Táborský), 56. M. Hájek I (Vrtek, Murtazin), 57. Murtazin. Rozhodující nájezd: Murtazin
Rozhodčí: Jílek – Sýkora, Tuháček. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 300
Písek: Kříž – Radoš, Hanus, Turek, Vajner, Šilhán, Pavlát, Velíšek – Matiášek, Volf, Rousek – Pouzar, Koupal, Hrakholski – Zayml, Ženíšek, Hollar – Brož, Šindelář
Hronov: Malychin – Táborský, Jass, Babrusev, Voňka, Kopecký, Cestr, Hrbek – Vrtek, Hájek, Murtazin – Lederer, Veselý, Hynek – Popitič, Vaňkovský, Kirillov

Písečtí začali dobře a už ve 3. minutě poprvé rozjásali domácí fans. Rychlý protiútok využil Tomáš Rousek – 1:0. O šest minut později slavili Králové podruhé. Zblízka mířil přesně Patrik Zayml – 2:0. Pak se doslal ke slovu také Hronov a ve 13. minutě po trefě Marise Jasse snížil – 2:1. Závěr první části patřil hostům, ale vyrovnat se jim nepodařilo.
Svěřenci trenéra Milana Mazance znovu odskočili na rozdíl dvou branek v polovině zápasu, kdy přesilovou hru zužitkoval Martin Koupal. Vzápětí ale početní výhodu proměnil v brankovou radost také soupeř a bylo to znovu jen o gól – 3:2. Ve zbytku třetiny diváci viděli šance na obou stranách, ale skóre se už neměnilo.
Těsný náskok Písku vydržel na světelné tabuli až do 54. minuty. Přesný pas Vladimíra Hanuse našel Yahora Hracholskiho, který se prodral hostující obranou a zvýšil vedení žlutomodrých – 4:2. Hronov ale nic nevzdával a kontaktní trefa na sebe nenechala dlouho čekat. V 56. minutě se prosadil Matěj Hájek. Na toho vzápětí navázal Marat Murtazin a o drama bylo postaráno – 4:4.
Celé prodloužení bylo v jasné režii domácích hokejistů. Ti dostali dokonce výhodu přesilové hry, ale ani v té se prosadit nedokázali. Střelecká smůla provázela Písecké i v následných nájezdech. Na gól hronovského Marata Murtazina nenašli odpověď Tomáš Rousek, Lukáš Volf, Jan Matiášek, Patrik Zayml ani Jaroslav Pouzar.