Počasí pod mrakem, chladno a větrno přivítalo v Ostravě 155 závodníků na 8. ročníku Běhu 17. listopadu, který je zařazen do Moravskoslezského běžeckého poháru a Hrabovského poháru. V dopoledních hodinách se tak začali účastníci závodu sjíždět před ZŠ Paskovská v Ostravě-Hrabové, kde byl oproti předchozím ročníkům letos start a cíl závodu a došlo tak k drobné změně trati.

V deset hodin pan starosta pustil všechny závodníky na 10 km dlouhou asfaltovou trať, která vede místními ulicemi a podél řeky Ostravice, kde na 5. km je otočka a nazpět se běží stejnou cestou do cíle.

Ze začátku šla do čela závodu skupinka borců, ze které po otočce vzešli adepti na medaile, a to Bližňák, Muras, který odtahal první polovinu závodu, Mokroš a Fousek. Jako první do cíle doběhl Vojta Bližňák TJ Sokol Praha Královské Vinohrady (33:31), 40 sekund za ním finišoval druhý Petr Muras AK SSK Vítkovice (34:11) a na třetí pozici se po souboji s Mokrošem dostal Jan Fousek MK Seitl Ostrava (35:26).

Mezi ženami dnes zvítězila Markéta Kašná TJ Jäkl Karviná (41:06), které v posledních 2 km doslova dýchala na záda Daniela Valová AKEZ Kopřivnice (41:12), ale Kašná tento atak ustála a Valová ve svém novém osobáku doběhla druhá. Třetí skončila Magdaléna Drastichová MK Seitl Ostrava (44:03), která po celou dobu běžela se svou oddílovou kolegyní Kateřinou Šeděnkovou, avšak do cíle zůstalo Drastichové více sil.

Na každého účastníka čekala v cíli srdíčková medaile, buchty, chleby s několika druhy pomazánek, pivko, nebo birell a teplý čaj, který někteří účastníci ředili rumem.

Na závěr proběhlo vyhlášení medailistů napříč všemi kategoriemi, pro které byly připraveny dárkové poukazy a slušivá čelenka Hrabovských běhů.

Velký dík opět patří všem organizátorům Hrabovských běhů, že pro všechny opět připravili pěkné běžecké dopoledne a nenechali se rozhodit ani selháním startovací pistole, která pouze při startu tiše cvakla a očekávaný výstřel nepadl.

Poslední závod ze série Hrabovských běhů bude na Silvestra, kdy proběhne i závěrečné vyhodnocení vítězů celé série.