Zuřivý mistr světa se tvrdě sápal po aktivistech: Jsou to idioti!

Autor: mm
9
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Nepříjemné scény provázely úvodní mužský slalom sezony Světového poháru. Při premiéře v Gurglu sice uspěli domácí rakouští lyžaři, kteří obsadili kompletní stupně vítězů, sportovní svátek však pokazili klimatičtí aktivisté. Hvězdný Nor Henrik Kristoffersen si to s nimi chtěl vyříkat z očí do očí, po demonstrantech házel i sněhové koule.

„Zatracení idioti, ničí závod. Mělo by to pro ně mít nějaké následky,“ líčil naštvaný Henrik Kristoffersen pro NRK.

Vše se seběhlo v závěru druhého kola závodu po dojezdu domácího reprezentanta, kdy aktivisté s transparenty pronikli do cílového prostoru a postříkali sníh oranžovou barvou.

V tu chvíli už byl v cíli i Kristoffersen, jehož zachytily kamery ve snaze vše si s demonstranty osobně vyřídit.

„Nemám k nim žádný respekt. Je to od nich neuctivé. Řekněte, co chcete, diskutujte, snažte se věci změnit. Ale nekažte to ostatním lidem,“ vzkázal Kristoffersen. „Tohle je úplně na ránu,“ dodal.

Nor po demonstrantech házel také sněhové koule a pořádně vytočení byli i další závodníci. K protiútoku se přidal například i Chorvat Filip Zubčič. „Zasáhl jednoho do hlavy, měl z toho radost,“ usmál se Kristoffersen, který v sobotu bral sedmé místo.

Pořádek nakonec zajistila policie a závod se mohl dokončit. Zvítězil Manuel Feller před Marcem Schwarzem a Michaelem Mattem.