Fotbalová pohádka malého českého městečka skončila. Velvary v Mol Cupu těsně prohrály s Opavou

Přidat na Seznam.cz

Fotbalové Velvary zažívají skvělé časy. V loňské sezoně skončily druhé v třetí nejvyšší soutěži. Letos zatím tuto soutěž po podzimu vedou, navíc se jim velmi dařilo i v českém poháru. Až do dneška. V osmifinále nestačily na Opavu a prohrály 1:2. I tak je to na městečko s třemi tisíci obyvateli velmi slušný výsledek. A skóre napovídá, že nebyly daleko od pokračování této „pohádky“.

Velvary vyřadily ve druhém kole druholigovou Vlašim. Následně si dokonce vyšláply na prvoligové Pardubice. A nyní tak nebyly bez šance ani s opavským týmem. Avšak to by nesměl být na hřišti dvacetiletý útočník Tomáš Rataj, který otevřel skóre zápasu hlavičkou dvě minuty před koncem prvního poločasu. Domácím se sice díky Jakabovi podařilo v 57. minutě srovnat, avšak Rataj šest minut před závěrem vrátil vedení Opavě. Skóre už se nezměnilo.

„V první půli jsme nehráli to, co jsme chtěli. Nedařila se nám kombinace, což bylo ovlivněno i terénem. O poločase jsme si něco řekli a ve druhé půli už jsme předvedli kvalitu, dali jsme gól. I když nakonec postup nevyšel, musím kluky pochválit. Není to jednoduché hrát s profi týmem,“ řekl trenér Velvar Zdeněk Hašek.

„Na Velvary jsme se připravovali poctivě, protože jsme věděli, že mají kvalitu, ve třetí lize vyhrály skoro všechno. Jsme rádi, že jsme to zvládli, byl těžký terén,“ řekl Rataj, který popsal vítěznou branku: „Všiml jsem si, že jejich obránce trochu podklouzl. Vyhnul jsem se mu, a pak už jsem nepřemýšlel, vystřelil jsem a padlo to tam.

Zdroj: fcslovanvelvary.cz, sfc.cz