Toronto s Kämpfem porazilo ve Stockholmu po obratu Detroit

foto Utkání zámořské hokejové NHL Detroit Red WIngs - Toronto Maple Leafs, 17. listopadu 2023, Stockholm. Zleva Ben Chiarot z Detroitu a Matthew Knies z Toronta.

Stockholm - Hokejisté Toronta s českým útočníkem Davidem Kämpfem vyhráli utkání NHL Global Series ve Stockholmu po obratu ve třetí třetině nad Detroitem 3:2. Shodně třemi body za branku a dvě asistence k tomu přispěli švédský útočník William Nylander a kanadský kapitán Maple Leafs John Tavares. Red Wings si tak ze švédské metropole vezou ze dvou zápasů jen bod, protože ve čtvrtek podlehli Ottawě s forvardem Dominikem Kubalíkem 4:5 v prodloužení.

Kämpf dnes nebodoval, ale byl za stavu 1:2 blízko branky: trefil ve 47. minutě spojnice levé tyče a břevna. Toronto bude mít ještě možnost v Evropě na další zisk v neděli, kdy v Avicii Areně (dříve Globe) od 14:00 zakončí čtyřdenní program proti Minnesotě. V sobotu od 17:00 čeká druhý duel Kubalíkovu Ottawu, která vyzve také Wild.

Zatímco v souboji Detroitu s Ottawou padlo za úvodní dvě třetiny osm branek, tentokrát diváci čekali na prolomení bezbrankového stavu do 33. minuty. Morgan Rielly přikryl puk v závaru před Iljou Samsonovem rukou a nařízené trestné střílení proměnil blafákem do forhendu Daniel Sprong. Za 112 sekund měli Red Wings už dvoubrankový náskok. Švéd Lucas Raymond prostřelil Samsonova z levého kruhu a zapsal se mezi střelce stejně jako ve čtvrtek.

Obrat Maple Leafs odstartoval ve 44. minutě Tyler Bertuzzi, který zamířil do odkryté branky po Nylanderově akci. Pak sice neuspěl Kämpf, ale v čase 53:03 při vyloučení Moritze Seidera překonal Alexe Lyona z pozice mezi kruhy Nylander. Za 84 sekund vyhrál za brankou souboj s Justinem Hollem Bertuzzi, vybruslil a předložil puk k levé tyči volnému Tavaresovi, který rozhodl.

Detroit - Toronto 2:3 (0:0, 2:0, 0:3)

Branky: 33. Sprong z tr. střílení, 35. Raymond - 44. Bertuzzi, 54. W. Nylander, 55. Tavares. Střely na branku: 29:29. Diváci: 13.510. Hvězdy zápasu: 1. W. Nylander, 2. Tavares (oba Toronto), 3. Raymond (Detroit).

ISSN: 1213-5003 © Copyright 27.04.2024 ČTK