Sokolský zpravodaj

Medvěděv je už v semifinále Turnaje mistrů, Alcaraz se vzchopil a je dál ve hře

Prvním semifinalistou tenisového Turnaje mistrů je Daniil Medvěděv. Třetí hráč světového žebříčku porazil Alexandera Zvereva 7:6, 6:4 a po druhé dvousetové výhře už v Turíně nemůže přijít o postup. Po úvodní porážce od Němce Alexandera Zvereva si Carlos Alcaraz spravil chuť a ve druhém utkání na turnaji zdolal Rusa Andreje Rubljova 7:5, 6:2. Dvacetiletý Španěl tak oživil naděje na postup do semifinále. Rubljov je naopak po druhé porážce bez zisku setu ze hry venku.

Medvěděv zahájil zápas ziskem soupeřova podání, ale Zverev v šesté hře vyrovnal a pak se rozhodlo až v tie-breaku. Německý tenista v něm nevyužil dva setboly, zatímco soupeř proměnil hned první. Pak si oba rivalové dlouho drželi servis, Medvěděv nejprve v deváté hře odvrátil vůbec první brejkbol druhé sady a vzápětí při podání Zvereva sám první a jedinou nabídnutou šanci zužitkoval.

Druhý hráč světového žebříčku a úřadující wimbledonský šampion, který loni o start na Turnaji mistrů přišel kvůli zranění břišních svalů, hrál s ruským soupeřem v úvodním setu vyrovnanou partii. V devátém gemu sice první šanci na brejk ještě nevyužil, o dvě hry později už ale nezaváhal.

Španěl následně Rubljova zatlačil hned v úvodu druhého dějství, opět mu vzal podání a utkání s přehledem kontroloval. Ruský tenista byl z vývoje na kurtu natolik frustrovaný, že se několikrát vzteky praštil raketou do kolena a způsobil si krvavé zranění.

Alcaraz v pátek nastoupí proti Medvěděvovi, Zvereva čeká v boji o semifinále Rubljov.

Tenisový Turnaj mistrů v Turíně (tvrdý povrch):

Dvouhra:

Červená skupina:
Alcaraz (2-Šp.) –⁠  Rubljov (5-Rus.) 7:5, 6:2, Medvěděv (3-Rus.) – Zverev (7-Něm.) 7:6 (9:7), 6:4.

Čtyřhra:
Bopanna, Ebden (3-Indie/Austr.) –⁠  Hijikata, Kubler (8-Austr.) 6:4, 6:4, Ram, Salisbury (6-USA/Brit.) – Koolhof, N. Skupski (2-Niz./Brit.) 6:3, 3:6, 10:7.