1. Futsal liga 2023/2024

Plzeň ve druhé půli zametla s Brnem a upevnila si vedení v tabulce, Karviná nezaváhala v derby

Neporažený lídr extraligy házenkářů z Plzně si s momentálně nejvážnějším pronásledovatelem z Brna ve 12. kole jednoznačně poradil. Celek z moravské metropole zdolal 26:18 famózním výkonem po změně stran a upevnil si vedení v tabulce. Své příznivce potěšila na domácí palubovce také Karviná, která zvítězila nad Frýdkem-Místkem 29:24.

Plzeň v očekávaném šlágru otevřela skóre, ale až do přestávky to bylo její jediné vedení, ačkoli hosté už od 4. minuty hráli po zákroku na hlavu bez vyloučeného ostrostřelce Luky Vukičeviče. Domácí v předposlední minutě po gólech Jana Stehlíka a Daniela Bláhy v rozmezí 20 sekund vyrovnali na 12:12, načež soupeř neproměnil sedmimetrový hod.

Druhý poločas už se následně hrál podle not obhájců titulu. Skvělými zákroky je dovedl k přesvědčivému vítězství brankář Filip Herajt.

"I v prvním (poločase) jsme jim dovolili relativně málo, ale tam jsme i my zahazovali naše šance. Bylo tam spousta chyb, nedisciplinovanosti... V poločase jsme si řekli pár věcí, které budeme chtít zlepšit, a ono se to povedlo, zároveň se nám zvedl výkon brankáře," konstatoval plzeňský trenér Petr Štochl.

Brněnský kouč Pavel Hladík žehral na úzký kádr po brzkém vyloučení a ztrátě zraněného Martina Kocicha. "Měli jsme ten poločas udržet ve vedení, bohužel jsme potom nedali (gól). Trošku nás mrzí tři neproměněné sedmičky, to byl také jeden z důvodů, proč jsme dostali soupeře na koně, to si nemůžeme v takovém zápase dovolit," prohlásil Hladík.

Karviná se vrátila na vítěznou vlnu

Vicemistrovská Karviná napravila předchozí remízu z Nového Veselí a na plzeňského lídra ztrácí dva body. Po dvou nezdarech zabrala také pražská Dukla, jež si drtivou výhrou nad Hranicemi 36:20 upevnila čtvrtou příčku.

Frýdek-Místek naopak po zmíněné porážce v derby klesl z pátého místa až na sedmé. Před něj se totiž posunuly Kopřivnice po vítězství v Jičíně 30:23 i Lovosice, které deklasovaly 39:22 předposlední Maloměřice.

Chance extraliga házenkářů – 12. kolo:

Talent tým Plzeňského kraje – KP Brno 26:18 (12:12) Nejvíce branek: Douda 5/1, Bláha a Stehlík po 4 – Tóth a Kukulovski po 3.

Dukla Praha – Hranice 36:20 (16:8) Nejvíce branek: J. Rakouský 5, Vojtela, Březina, Krušberský a Dokoupil po 4, Křístek 4/1 – Pinkas, Polášek, Korger a Dořičák po 3.

Karviná – Frýdek-Místek 29:24 (16:10) Nejvíce branek: Široký 6, Užek 5, Živanov a Solák po 4 – Mucha 7, Noworyta 4, Bureš 3.

Zubří – Nové Veselí 27:29 (14:18) Nejvíce branek: Bajer 6, Šišák 5, Mičkal 4/1 – J. Flajsar a Tomášek po 6, Gregorovič 5, D. Flajsar 5/2.

Maloměřice – Lovosice 22:39 (10:21) Nejvíce branek: Škalda 6/1, Krošík a Hlavenka po 4 – Hniďák a Lukáč po 7, Motl a Mizera po 6.

Jičín – Kopřivnice 23:30 (9:16) Nejvíce branek: Dolejší 6, Hájek 5, Miľko 3 – Polcar a Halama po 6, Bukovský 4.