Branky, body, vteřiny

Nováček basketbalové ligy Písek porazil Slavii jednoznačně 104:69

Nováček ligy basketbalistů Písek smetl ve 12. kole pražskou Slavii 104:69 a drží překvapivé páté místo v tabulce. Sršni mají minimální ztrátu na třetí Ústí nad Labem a čtvrtý USK Praha, které odehrály o zápas více.

Sestřih utkání Písek – Slavia

Písek vyhrál čtvrtý z posledních pěti zápasů. Slavii oplatil i s úroky těsnou porážku z prvního kola 112:115 po prodloužení a připsal si druhé vítězství se "stovkou" v sezoně.

Svěřenci Jana Čecha rozhodli zápas už v úvodní desetiminutovce, kterou vyhráli 36:16. Ani v dalším průběhu nepolevili a také v ostatních čtvrtinách měli navrch.

Nejlepšími střelci zápasu byli s 19 body domácí Filip Novotný a slávista Williams Tavares. Písecký kapitán Vojtěch Sýkora nasbíral 17 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí a měl blízko pátý triple double v sezoně.

"Chybějící tři asistence jsou to poslední, co řeším. Dneska jsme zahráli od prvního do posledního, všichni věděli, co mají dělat. Od začátku jsme si za tím šli a poprvé v sezoně jsme ukázali, že umíme taky bránit. Byli jsme na Slavii výborně připravení," řekl Sýkora.